Невловимий «Світлячок». У роті особливого призначення поліції Донеччини служить фронтова розвідниця (+ВІДЕО)

 

Війна розділила життя дівчини навпіл. В 2014 році бухгалтер з Донецька записалася у добровольчий підрозділ МВС. Ризикуючи життям, боєць з милим позивним «Світлячок» збирала інформацію про настрої в окупованих містах та пересування сил противника.

Після розформування підрозділу разом зі своїми побратимами прийшла служити в поліцію.

Рота спецпризначення поліції Донецької області була створена в 2015 році, більшість співробітників - добровольці, які пройшли бойові дії.

Так, серед бійців – Сергій Скрипник, який 18 днів провів у палаючому Дебальцевому та під час бойового завдання врятував товаришів від смерті. Сержант встиг знешкодити ворожого гранатометника за мить до того, як він підірве всю їх групу. За цей вчинок Президент України нагородив правоохоронця медаллю «Захиснику Вітчизни».

«Світлячок» - одна з трьох дівчат у роті та єдина з них, хто носить офіцерські погони. А ще 4 роки тому у дівчини було зовсім інше життя в Донецьку – офіс, комп’ютер, вечірки. До війни справжню зброю ніколи не тримала в руках, але стріляти більш-менш вміла, бо грали з друзями у страйкбол, пейнтбол.

«Не змогла примиритися з тим, що моє рідне місто прийшли «захищати» окупанти. А де жити нам, донеччанам, нашим дітям? Мені хотілося жити у своїй, вільній країні», - розповідає поліцейська, чому пішла добровольцем на фронт.

Після навчання дівчина служила на півночі Донеччини. ЇЇ завданням було збирати інформацію про противника. «Світлячок» ходила на мітинги, де схиляли людей до «руського миру», їздила через ліс на велосипеді до ворожих позицій. Жодного разу не «попалася». А зібрані нею відомості допомогли задокументувати злочини терористів.

Про повернення до мирної професії не може бути і мови, поки триває війна, каже колишній бухгалтер.

В період активних бойових дій спецпризначенці працювали на лінії вогню – в Мар’їнці, Авдіївці, Новолуганському, Миронівському, допомагали жителям оговтатися від обстрілів, охороняли стратегічно важливі об’єкти інфраструктури.

Сьогодні рота – потужний спецпідрозділ, який несе службу з охорони публічної безпеки та правопорядку, а також протидії тероризму. З кінця жовтня 2018 року поліцейські патрулюють 700-тисячний Маріуполь у складі груп швидкого реагування.

За місяць вони припинили понад 120 правопорушень, в тому числі й кримінальних. Зокрема виявили двох бойовиків.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1
7

Эта запись была размещена в рубрики: