У 6 000 українських сіл взагалі немає молоді віком 16-28 років


Молодь все активніше залишає село.  Як зазначають експерти програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», 65% пайовиків власників паїв – пенсіонери, які вже не можуть обробляти землю самотужки і здають її в оренду.

Орендує землю зовсім не місцева молодь, яка через відсутність перспектив у селі і в пошуках заробітку змушена їхати за кордон.

«Одна з причин – брак інвестицій у соціальну інфраструктуру села, бо тимчасові орендарі земель такими питаннями переважно не переймаються», - пишуть автори.
Для розвитку села потрібні інвестиції та робочі місця. Отже, необхідно створити умови, за яких селяни не тільки залишалися б> в селі, але й мали можливість заробляти та розвивати місцеву інфраструктуру

Як зазначається, за останні 10 років кількість сільського населення скоротилася на 1,8 млн осіб (на 12%), і щороку вона зменшується на 256 тис. осіб, тобто на 1,2%.

Це означає, що якщо ситуація не зміниться, частина сіл невдовзі може зникнути з карти України.

Разом з тим, через мораторій, селяни позбавлені можливості отримати землю у власність і взяти кредит під заставу землі, щоб розпочати власну  справу. Найбільш затратні галузі — тваринництво, садівництво, ягідництво — вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності. Тому селяни не ризикують вкладати кошти в землю, яка їм не належить

Нагадаємо, 22 серпня вступило в силу рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

Раніше повідомлялося, що за скасування мораторію на продаж землі виступають уже близько 1,5 тисячі організацій.

Громадську коаліцію за скасування мораторію на землю створено 21 червня 2018 року. Підтримати ініціативу можна за посиланням

В звязку з цим, "Діловий Словянськ" проводить опитування серед наших читачів. Якщо ви гадаєте, що мораторій на продажу земель сільгосп призначення потрібно скасувати - палець догори, якщо ви підтримуєте продовження мораторія - палець вниз.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

5
14

Эта запись была размещена в рубрики: