У Слов’янську офіційно відкрили Центр надання адміністративних послуг


У Слов’янську відкрився Центр надання адміністративних послуг завдяки підтримці Європейського Союзу в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру

 У середу, 5 грудня 2018 року, відбулась офіційна церемонія відкриття нового Центру надання адміністративних послуг у місті Слов’янськ Донецької області. Спорудження та обладнання Центру було здійснено в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Відкриття Центру приурочене також офіційному запуску нового етапу проекту «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки», що реалізовуватиметься спільно чотирма агентствами: ПРООН, ООН-Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, у рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру.


У церемонії відкриття прийняли участь Олександр Куць,  голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, Анніка Вайдеманн, заступниця голови Представництва Європейського Союзу в Україні,  Хельга Пендер, програмна менеджерка Представництва Європейського Союзу в Україні, Станіслав Топольницький,  керівник програми Підтримки ЄС для сходу України, Представництво Європейського Союзу в Україні, Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні, Віктор Мунтяну, керівник Програми ООН з відновлення та розбудови миру, ПРООН

Очікується, що Центр надаватиме майже 200 адміністративних і соціальних послуг для понад 200 000 громадян, зокрема, видача біометричних паспортів, реєстрація місця проживання, майна тощо.

«Центр сприятиме більш відкритій і прозорій роботі місцевої влади, яка краще відповідатиме потребам жителів. Це ключовий фактор успіху процесу децентралізації в Україні, яку підтримує ЄС. В результаті нашої підтримки місцева влада Слов’янська краще та швидше надаватиме послуги місцевим жителям»,  зазначила Анніка Вайдеманн, заступниця голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

ЦНАП у Слов'янську забезпечено усіма необхідними ресурсами, зокрема офісними меблями, обладнанням і серверною кімнатою, але найважливіше – фаховим і навченим персоналом, який надаватиме послуги на високому рівні. Центру також передано «цифрові валізи» – мобільні пристрої для надання послуг за межами центру за моделлю «виїзного адміністратора». Це дозволить отримати послуги особам з інвалідністю, жінкам з малими дітьми та людям похилого віку з віддалених районів  потрібно лише зателефонувати до ЦНАПу. Працівники Центру зможуть надавати необхідні послуги, відвідуючи їх удома з «цифровими валізами», до яких входять ноутбук зі спеціальним програмним забезпеченням, пристрій для зчитування ID-карток, сканер, принтер, фотоапарат і модем.

В ЦНАПі є рампа, широкі двері, вбиральні з поруччям, а також надписи шрифтом Брайля для осіб із вадами зору, системи електронної черги й оплати послуг для збільшення обсягів надання послуг і підвищення ефективності роботи персоналу.

ЄС активно підтримує проведення реформи децентралізації на сході України, приділяючи особливу увагу вдосконаленню надання послуг громадянам на місцевому рівні.

«Відкриття ЦНАПу – це ще один крок до покращення добробуту населення Донецької та Луганської областей, яких торкнувся конфлікт. Загалом ПРООН підтримала вже 14 ЦНАПів, які надали послуги понад 170 000 осіб», – зазначив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

 

Центр було споруджено відповідно до принципів універсального дизайну, він оснащений рампою, має знаки для осіб з вадами зору. Для забезпечення комфортних умов надання послуг у Центрі передбачено зал очікування для відвідувачів, систему електронної черги та сплати за послуги. Загальна вартість проекту становить 510 тис. доларів США, з яких внесок з місцевого бюджету складає 88 тис. доларів США.

Довідкова інформація:

За фінансової підтримки ЄС ПРООН допомогла влаштувати та надала підтримку 14-и ЦНАПам у Донецькій і Луганській областях. Це включає забезпечення сучасними меблями, обладнанням і програмним забезпеченням, але найважливіше, підвищення спроможності персоналу якісно надавати послуги громадянам у їхніх населених пунктах, зокрема особам з інвалідністю, людям похилого віку та жінкам з дітьми.

Метою проекту «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки» є сприяння подальшій реалізації реформ децентралізації й охорони здоров‘я, посилення безпеки громад і порозуміння громадян, а також підтримка економічної відбудови постраждалих внаслідок конфлікту громад на підконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей.

Діловий Слов'янськ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

17
2

Эта запись была размещена в рубрики: