Новини податкової інспекції Слов’янська: дотримуйтесь порядку заповнення документів!


До уваги платників! Дотримуйтеся порядку заповнення документів при розрахунках з бюджетом

 Слов'янсько-Лиманське управління ГУ ДФС у Донецькій області  звертає увагу  на необхідність  правильного заповнення  платіжних документів на сплату  податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску.

Слід враховувати, що за правильність заповнення реквізитів в платіжних документах  відповідальність несе не банківська установа, а платник податків.

Тому,  з метою  уникнення помилок  та запобігання нарахування штрафних санкцій при сплаті  платежів, необхідно дотримуватися  вимог Порядку  заповнення  документів,  затвердженого  наказом Міністерства фінансів від 24.07.2015 року № 666 (далі Порядок).

Згідно з  Порядком в полі № 3 розрахункового документа обов’язково зазначається податковий номер платника податків. Тобто, у разі перерахування платником податку за себе у цьому полі ставиться його особистий податковий номер.

Крім того, у вказаному Порядку наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу» у різних випадках. Особливу увагу при заповненні цього поля потрібно приділяти правильності визначення коду видів сплати. Перелік кодів видів сплати за податками, зборами та митними платежами наведено в додатку до наказу № 666.

Фіскальний чек повинен містити обов’язкові реквізити

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області  звертає увагу, що  у разі відсутності  в  розрахунковому документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, або недотримання сфери його призначення, такий документ не є розрахунковим.

Згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Форми та зміст фіскального чека, розрахункової квитанції та інших розрахункових документів, надання покупцю яких є обов’язковим, встановлені п. 2 розд. II Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення).

Обов’язкові реквізити касового чека визначені п. 2 розд. II Положення. При цьому у касовому чеку, зокрема зазначаються: найменування та адреса господарської одиниці; найменування та кількість товару, який реалізується; вартість проданого товару; код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством); ставки та суми податку на додану вартість (далі – ПДВ) та акцизного податку.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції з порушенням вимог Закону України №265 несуть відповідальність  у вигляді  фінансових санкцій. Крім того, за порушення вимог Закону №265 до посадових осіб та працівників торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, передбачена адміністративна  відповідальність.

Закликаємо споживачів вимагати від продавців фіскального чеку за проданий товар. Тільки так ви зможете захисти свої права!

Система E-Receipt запроваджена у тестовому режимі

 ДФС запроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt, в основу розробки якої покладено принцип обов’язкової он-лайн реєстрації чеків на сервері ДФС. Функціонал системи передбачає можливість використання суб’єктами господарювання у якості пристроїв, що здійснюють реєстрацію розрахункових операцій, смартфони, планшети, персональні комп’ютери.

Під час тестування суб’єкти господарювання через приватну частину Електронного кабінету в режимі он-лайн можуть зареєструвати тестові каси, використовуючи безкоштовне клієнтське програмне забезпечення, здійснити її он-лайн фіскалізацію, сформувати та фіскалізувати електронний чек, додавши штрих-код товару, та передати чек покупцеві у вигляді QR-коду, що містить всю інформацію про здійснену розрахункову операцію.

Офіційно оформлені трудові відносини – захист соціальних гарантій громадян

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу ДФС.

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників, а саме:

► відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника;

► відсутність права на гарантовану відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів);

► відсутність страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

► відсутність права на оплату листків непрацездатності

► втрата громадянами пенсійного стажу та можливості отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Отже, для оформлення нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:

► укласти в письмовій формі трудовий договір;

► оформити наказ про прийняття на роботу;

► повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу до початку трудових відносин (форма повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»).

Звертаємо увагу, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» (далі – Розпорядження № 649-р) Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Розпорядженням № 649-р передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці.

Слов’янсько-Лиманське управління

За 10 місяців платники рентних платежів Донеччини сплатили 367 млн гривень

 Протягом січня-жовтня 2018 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 367 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 270,0 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 97 млн гривень. Приріст поточних показників склав 46,7 млн грн, або 15%.

Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету 123,6 млн гривень. Друге та третє місце посіли Добропільський район та м. Бахмут – 76 млн грн та 59,1 млн грн відповідно.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з метою забезпечення повного обліку платників рентної плати за користування надрами фахівці фіскальної служби проводять звірки переліків суб’єктів господарювання, яким видано спецдозволи на користування надрами та дозволи на спеціальне водокористування з переліком платників, які надають до органів ДФС податкові розрахунки. Якщо протягом шести місяців суб'єкти господарювання не сплачують або платять рентну плату у неповному обсязі, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування та користування надрами для видобування корисних копалин.

Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини при його ефективному використанні є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку регіону та якості життя, і тенденція до зростання надходжень рентних платежів сприяє його збереженню та відновленню.

На Донеччині митниками виявлено порушень митних правил на майже 56 млн гривень

 Митниками Донеччини протягом 10 місяців поточного року виявлено та задокументовано 214 порушень митного законодавства на загальну суму понад 55,9 млн гривень. У 21 випадку предмети правопорушень, вартість яких за попередньою оцінкою складає більше 52 млн грн, вилучено.

Крім того, до відповідних правоохоронних органів спрямовано 8 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки кримінальних правопорушень. У половині випадків  інформація про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань очікується, по двох справах здійснюються кримінальні провадження.

Спільно з правоохоронцями Донецької області проведено 23 спеціальні заходи з протидії порушенням митного законодавства та профілактики злочинів у митній та податковій сферах. За їх результатами складено 25 протоколів про порушення митних правил. Серед предметів правопорушень, традиційно, переважну більшість складають тютюнові вироби.

До того ж, внаслідок сплати штрафів, накладених митницею та судом, коштів, добровільно сплачених порушниками митного законодавства у зв’язку з припиненням справ шляхом компромісу, а також грошових коштів, отриманих від реалізації конфіскованих предметів, держава вже отримала понад 1 млн гривень.

 Внесок митників Донеччини до скарбниці держави за січень-жовтень 2018 року склав понад 6 млрд гривень

 Сума фактичних перерахувань до держбюджету країни від Донецької митниці ДФС, отриманих за рахунок адміністрування митних платежів, впродовж 10 місяців поточного року склала 6,035 млрд гривень. У порівнянні із аналогічним періодом минулого року надходження зросли майже на чверть або на 1,2 млрд гривень.

Збільшення митних платежів обумовлено зростанням обсягів ввезення сировинних товарів,  які  імпортуються найпотужнішими бюджетоформуючими промисловими підприємствами регіону для виробництва власної продукції. До трійці товарів-лідерів входять вугілля, мінеральні продукти, машини, устаткування й транспорт. Кам’яне вугілля залишається основним бюджетоформуючим товаром по Донецькій митниці ДФС. Протягом січня-жовтня 2018 року його частка в загальному обсязі надходжень становить понад 47% або більше 2,8 млрд гривень.

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка лібералізувала взаємний доступ до ринків товарів та послуг, з початку року  митницею видано 2569 Сертифікатів форми EUR.1. Порівняно із відповідним періодом 2017 року кількість виданих митницею сертифікатів зросла в 1,8 рази або на 1159 Сертифікатів.  Нагадаємо, що наявність у експортера українських товарів таких сертифікатів надає можливість отримувачу вантажу з країн ЄС зменшити розмір ввізного мита при митному оформленні, що робить українські товари більш конкурентоспроможними на європейському ринку.

 Надходження «автоподатку» зросли майже в 1,5 рази

 За січень-жовтень 2018 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено більше 4,6 млн грн транспортного податку. У порівнянні з минулим роком надходження зросли майже в півтора рази, або на 1,5 млн гривень.

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

Сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За десять місяців цього року від автовласників - юридичних осіб надійшло більше 2,0 млн грн та 2,6 млн грн – від фізосіб.

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2018 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, перевищує 1 млн 396 тис. гривень (375 МЗП х 3723).

Традиційно, найбільші відрахування «автоподатку» з початку року забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – 1,5 млн грн, м. Бахмут – 0,7 млн грн, та м. Покровськ – 0,6 млн гривень.

Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

 На Донеччині у судовому порядку на користь держави повернуто 65,4 млн гривень

З початку 2018 року порушено провадження у судах по 624 справах, де однією із сторін виступали органи ДФС у Донецькій області, на суму понад 2,2 млрд гривень. Із розглянутих справ на користь держави винесено майже 90%, або 139 остаточних рішень на суму 45,9 млн грн, на користь платників винесено 2 остаточних рішення на суму 0,2 млн гривень.

За 10 місяців 2018 року за позовами платників податків до органів ДФС у судах знаходилось 393 справи на суму 1,5 млрд гривень. З них на користь держави вирішено 24 справи на суму 5,8 млн грн, на користь платників – 2 справи на суму 0,2 млн гривень.

Також органи ДФС позивались до платників податків, протягом зазначеного періоду у судах розглядалась 231справа на суму 705,5 млн гривень. З них вирішено на користь позивачів 115 справ на суму 40,1 млн гривень. На користь платників податків протягом зазначеного періоду судові рішення не виносились.

З початку 2018 року за остаточними судовими рішеннями, винесеними на користь органів ДФС у Донецькій області, до бюджету надійшло 65,4 млн грн, з них до державного бюджету - 32,5 млн гривень.

 Єдиний податок поповнив місцеві бюджети Донеччини більш ніж на 703 млн гривень

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад. Також єдиний податок належить до тройки лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб та земельному податку.

За 10 місяців 2018 року суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області 703,5 млн грн єдиного податку, що на 17,3% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 103,7 млн грн більше, ніж у січні-жовтні 2017 року.

Зазвичай найбільшу частку надходжень єдиного податку, а саме 60,3% від загальних надходжень, забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши до місцевих бюджетів понад 424,3 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 279,2 млн грн, у тому числі дві третини  надійшло від сільгоспвиробників області - 188,9 млн гривень.

Власники нерухомості Донеччини поповнили місцеві скарбниці майже 80 млн гривень

 За січень-жовтень 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 79,2 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що в півтора рази, або на 27 млн грн перевищує надходження минулого року.

Платниками цього податку є як юридичні, так і фізичні особи. За десять  місяців 2018 року юридичні особи сплатили 55,5 млн гривень. Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-жовтень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно майже в 3 рази більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши 23,7 млн гривень.

Майже третину від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольського управління ГУ ДФС у Донецькій області – їх цьогорічний внесок склав більш, ніж 28,1 млн гривень. Друге місце посіли платники м. Покровськ – 8,8 млн грн та третє – м. Бахмут з надходженнями податку на нерухоме майно у сумі 7,4 млн гривень.

Нагадаємо, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Обчислення ж суми податку з об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб, здійснюється органами фіскальної служби за місцем податкової адреси власника такої нерухомості. Податок на нерухоме майно  підлягає сплаті протягом 60 днів з дня отримання такого податкового повідомлення-рішення від органів ДФС.

 ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: