Ласкаво просимо або з інклюзією сюди не можна: тест освітніх конкурсів на толерантність

Інклюзивність - це тест української освітньої системи. З 6 вересня навчання особливих дітей стало простішим, адже уряд дозволив перебувати у класі асистенту. Проте, чи проходить успішно навчальний процес для всіх дітей однаково і чи всі почувають себе в рівних умовах - не зрозуміло. 

В середині навчального року зазвичай проходять шкільні олімпіади та конкурси. На всеукраїнські олімпіади (шкільні та міські етапи) учнів зазвичай відправляють вчителі. Обирають найбільш здібних серед класу. А чи відправляють з інклюзією дітей на олімпіади?

Олександра Короленко вчителька фізики. Дитина з інклюзією з'явилася у її практиці 8 років тому.

У класі, де вона викладала фізику та астрономію з'явився хлопець, що мав інклюзію зі слуху. Проте, його здібності у навчанні вражали. Тому, вчителька вирішила відправити хлопця на олімпіаду.

Олександра Володимирівна розповідає, що не було з ким проконсультуватися, щодо участі. За словами вчительки навіть зараз ніхто з організаторів олімпіад компетентно і не розкаже, як дитині з інклюзією взяти участь.

“Нам сказали, що в принципі, свої сили ми спробувати зможемо, але ніхто сурдоперекладача спеціально для Артема не приведе. Що кожен відповідає сам за себе”, - розповідає вчителька.
Олександра протестувала також і приватні конкурси.

Дзвонили і представлялася, як мати дитини з інклюзією зору та рухового апарату. Запитувала, чи може така дитина взяти участь.

"Завтра.юа" стипендіальна програма.

Консультант проекту сказала, що спеціальних умов для участі немає. Інколи конкурсантам з інклюзією допомагають інші учасники, але це залежить лише від людського фактора.

“У нас доброзичливо ставляться до всіх учасників. Були конкурсанти з інклюзією. Ви теж можете спробувати, але ж маєте розуміти, що потреби вашої дитини - це ваша особиста відповідальність і ви маєте самі розуміти, чи може ваша дитина брати участь у таких проектах чи ні”, - відповіли у “Завтра.юа”.

З такими ж питаннями дзвонила жінка і на проект "Відкривай Україну"

Тут навчають дітей працювати в команді розвивати лідерські якості, планувати свої дії та, звісно, створювати проекти. Завдання є різні:  у вигляді відеолекцій,  у формі інтерактивних онлайн  та офлайн завдань.

Запитали, чи може дитина з інклюзією по зору та фізичному руху брати участь у проекті. Однозначної негативної відповіді не отримали.
Організатори порадили взяти асистента, аби той допомагав дитині проходити певні завдання. Попри те, що у проекті беруть участь діти з абсолютно різними здібностями та потребами, вони всі у рівних умовах і виконують завдання віддалено.

“Абсолютно всі учасники знаходяться в рівних умовах і ми хочемо, аби кожен почував себе в команді потрібним. Для нас головне - ідея і прагнення учня робити зміни. Ми стежимо за тенденціями в інклюзивній освіті і у наших планах зробити проект, який буде доступний для всіх учасників. На даний момент, наприклад, вже впроваджені відео уроки, аби певним діткам було легше сприймати інформацію”, - розповідає менеджер проекту.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: