«Об’єднання підприємців є запорукою розвитку економіки регіонів» — учасники фестивалю кластерних ініціатив у Краматорську


На Донеччині розпочав свою роботу «Cluster Fest'2018», в рамках якого свій досвід створення галузевих об'єднань підприємцям з Донецької області протягом двох днів передаватимуть німецькі та українські експерти. Про це повідомляє bizshid.com


«Кластер починається з того моменту, коли підприємці починають спілкуватись між собою, - заявив під час офіційного відкриття фестивалю кластерних ініціатив менеджер німецько-українського партнерського проекту торгово-промислових палат «KVP Ukraine» Фолькер Штьотцнер. – Дуже важливі такі поняття, як «довіра» та «партнерство». І саме так, у тісній співпраці, повинні розвиватися кластери».

Про німецький досвід створення кластерних ініціатив представники малого бізнесу з Донеччини дізнались ще навесні 2018 року. Саме тоді підприємці відвідали Тюрінгію, що у Німеччині, та ознайомились з досвідом німецьких колег. Завершився учбовий візит підписанням угоди про прийняття текстильного кластеру «Донбас фешн кластер» в члени мережі «Smart Tex».

Вже через півроку представники німецького кластерного об’єднання приїхали на схід України зі зворотнім візитом, аби передати свої навички створення бізнес-об'єднань та актизувати ініціативи серед підприємців Донеччини.

За словами в.о. директора Департаменту економіки Донецької ОДА Галини Чурікової, майже в 75 країнах світу реалізуються кластерні програми. В Україні офіційно зареєстровано 50 таких ініціатив, три з яких – в Донецькій області. В регіоні вже успішно розвивається керамічний, текстильний та туристичний кластери. Найближчим часом буде створено ще 6.

Їх підтримку вже анонсував під час фестивалю координатор Програми відновлення та розбудови миру ПРООН Володимир Лященко.

«Найближчим часом на Донбасі буде реалізований Європейський проект з розвитку економічних ініціатив. Аби покращити бізнес-середовище та надати змогу підприємцям розвиватися, треба покращити місцеву інфраструктуру, логістику, підготувати кадри. ПРООН й надалі буде надавати підтримку бізнесу для його розвитку та пошуку нових ринків збуту».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

3
0

Эта запись была размещена в рубрики: