Поліція Слов’янська попереджає — з початку року вже близько 60 місцевих жителів стали жертвами шахраїв

 

На сьогодні топ-3 спеціалізацій шахраїв виглядає так: "правоохоронці", "продавці", "банкіри".

Цього року правоохоронцями зареєстровано 58 фактів шахрайства, при яких постраждали мешканці Слов'янська та району. За кожним відкрито кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України. На сьогодні з них розкрита лише п'ята частина.

Шахрайство є одним з тих видів злочинів проти власності, які досить непросто розкрити. Головною причиною є те, що зловмисники можуть діяти дистанційно - користуючись лише телефоном та інтернетом, знаходячись від потенційної жертви за сотні кілометрів (а іноді - й поза територією України).

Основним засобом у протистоянні шахраям є профілактика. Кожен громадян повинен бути готовий до того, що одного разу йому прийдеться мати справу зі зловмисниками, які будуть присилати смс-повідомленя із загрозливими повідомленнями про заблокування рахунку, пропонувати товари за "вигідною" ціною, телефонувати з пропозицією "викупити" родичів, що нібито скоїли злочин.

Так, 69-річна жінка зі Слов 'яньска залишилась без заощаджень після дзвінку з окупованої території. Їй повідомили, що у виправній колонії м. Горлівка її онук наніс тілесні ушкодження іншому засудженому. Щоб уникнути збільшення строку його ув'язнення пенсіонерка надіслала на невідомий рахунок 400 доларів США, і лише згодом дізналась про обман.

У тричі більшу суму сплатила зловмисникам 67-річна жителька Миколаївки, якій повідомили про те, що син затриманий в результаті бійки. Не перевіривши цю інформацію, жінка поспішила до найближчого терміналу...

47-річна жінка розповіла правоохоронцям про те, що вирішила придбати через один із сайтів меблі. Представник "підприємства" наполягав на передплаті повної вартості товару наперед, отримав суму в 10 тисяч гривень та зник...

Слов'янську пенсіонерку під виглядом соціальної працівниці відвідала невідома, яка пояснила розповіла про початок "грошової реформи" та запропонувала допомогу в обміні грошей. Довірлива 77-річна бабуся віддала 1800 гривень аферистці, яка пообіцяла наступного дня принести "нові купюри".

Користуючись довірливістю людей, зловмисники відбирають у них останні збереження. Тому поліцейські закликають громадян бути більш пильними й не довіряти малознайомим особам.

Запам'ятайте, перш ніж застосувати свої хитрощі, шахраям спочатку потрібно приспати пильність майбутнього потерпілого. При цьому нічого нового вони не придумують - всі злочинні схеми обману давно відомі. Будьте пильні.

Слов'янський відділ поліції Донецькій області

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: