Новини податкової інспекції Слов’янська: пілотний проект ДФС України “Електронний чек”


До уваги платників ЄСВ!

Слов'янсько-Лиманське управління ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що відповідно до частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) – роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Порядок нарахування і сплати ЄСВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами (далі – Інструкція № 449).

Згідно з п. 11 розділу ІV Інструкції № 449 у разі, якщо останній день строків сплати ЄСВ, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Найманий працівник не має можливості самостійно провести сплату ЄСВ

 Слов'янсько-Лиманське управління ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що частиною першою ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичної особи на умовах трудового договору (контракту).

Відповідно до частини дев’ятої ст. 9 Закону № 2464 обчислення і сплата ЄСВ за працівників, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюються роботодавцями за рахунок сум, на які ЄСВ нарахований.

ЄСВ сплачується шляхом перерахування платником-роботодавцем безготівкових коштів з його банківського рахунку (частина сьома ст. 9 Закону № 2464).

Отже, найманий працівник не має можливості самостійно провести сплату ЄСВ.

 Увага! Триває пілотний проект ДФС України "Електронний чек"

 Слов'янсько-Лиманське управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що триває впровадження пілотного проекту електронної системи - "Електронний чек" (або e-Receipt). Ця новація має призвести до якісно нових відносин у ланці "підприємець - споживач".

Сутність новітньої моделі полягає у впровадженні альтернативного технологічного рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі без застосування традиційних реєстраторів (РРО).

Програма "Електронний чек" має низку суттєвих переваг, зокрема:

- систему можна встановити на будь-який пристрій - персональний комп'ютер, планшет чи смартфон;

- вона доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами;

- має найвищий ступінь захисту й працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень.

Крім того, застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності придбавати традиційний касовий апарат і відповідно друкувати паперові чеки.

Отже, фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету - електронного сервісу ДФС, розміщеного на офіційному веб-сайті ДФС.

Уточнення фінансової звітності: показники декларації з податку на прибуток підприємств уточнюються відповідно до норм ПКУ

 Слов'янсько-Лиманське управління ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що підприємства можуть подавати уточнену фінасову звітність на заміну раніше поданої звітності за результатами проведення аудиторської перевірки з метою виправлення самостійно виявлених помилок або інших причин (п. 2 Порядку  подання фінансової звітності, затверджений постановою КМУ від 28 лютого 2000 року № 419 із змінами та доповненнями).

Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності та уточненої консолідованої фінансової звітності здійснюється у такому самому порядку, що і звітності, яка уточнюється.

Якщо внаслідок виявлених у фінансовій звітності помилок підлягають уточненню показники декларації з податку на прибуток підприємств, таке уточнення здійснюється відповідно до положень ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями із поданням до уточнюючої декларації уточненої фінансової звітності за відповідний звітний період.

Слов’янсько-Лиманське управління

 Платникам Донеччини відшкодовано майже 566 млн гривень ПДВ

Завдяки впровадженню Електронного реєстру відшкодування ПДВ, процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично. Так, цьогоріч вже повернуто з бюджету 565,9 млн грн ПДВ в терміни, визначені Податковим кодексом України (в межах 60 днів).

За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Донецькій області за 9 місяців 2018 року платниками Донецького регіону заявлено до відшкодування суму ПДВ в розмірі 786,1 млн гривень.

У той же час фіскальною службою області здійснюється контрольно-перевірочна робота з упередження безпідставного відшкодування суми ПДВ, за результатами якої не допущені збитки бюджету в розмірі 208,3 млн гривень.

Найбільш значну частину відшкодування по Донецькій області (більше 82,6%) з початку року отримали сільгоспвиробники та підприємства металургійної галузі.

Донеччина: з початку року виявлено 45 фінансових злочинів,які завдали державі збитків на майже 813 млн гривень

 Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області за січень – вересень 2018 року складено 45 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, з них 18 правопорушень – це порушення у сфері контролю за державними закупівлями.

У ході проведених перевірок осіб, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, виявлено факти мінімізації податкових зобов’язань як своїх контрагентів, так і наступних покупців по ланцюгу постачання, а також введення у легальний обіг своїх  покупців активів, походження яких не встановлено.

Усі матеріали передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів 9 з них було приєднано до кримінальних проваджень. Крім того, до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами внесені відомості щодо 20 кримінальних правопорушень із загальною сумою завданих збитків бюджету країні понад 102 млн гривень. Із цієї суми вже надійшло до бюджету 0,7 млн гривень.

8,4 млрд гривень сплатили до держбюджету платники Донеччини за дев’ять місяців 2018 року

Протягом 9 місяців 2018 року фахівцями фіскальної служби Донецької області забезпечено надходження до державного бюджету країни в розмірі 8,4 млрд гривень.

Надходження січня – вересня 2018 року перевищили сплату відповідного періоду минулого року на 3,5 млрд грн, або майже у 2 рази.

У розрізі основних податків до державного бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб – 1,8 млрд грн, податку на додану вартість – 1,9 млрд грн, податку на прибуток – 3,6 млрд гривень.

Найбільші надходження до державного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю - більше 1,6 млрд грн, або майже третина від усіх надходжень по області, м. Покровську та Покровському району – 0,8 млрд грн та м. Краматорську – 0,5 млрд гривень.

Добровільна сплата податків бізнесом Донеччини сьогодні є одним з основних джерел наповнення бюджету. Завдяки злагодженій роботі спеціалістів фіскальних органів Донеччини держава отримує додаткові ресурси, які сприяють як зростанню доходів країни, так і фінансуванню соціальних потреб населення.

Податковою міліцією Донеччини припинена незаконна діяльність трьох автомобільних заправних пунктів

 24 жовтня 2018 року співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області за координацією та спільно з прокуратурою Донецької області, при проведенні операції «Акциз – 2018», припинено незаконну діяльність 3-х АЗС та автогазозаправних пунктів без відповідних дозвільних документів.

Так, в ході проведення оперативних заходів на території м. Маріуполя встановлено незаконну діяльність АГЗС, в результаті огляду якого виявлено та вилучено газу скрапленого у кількості 2000 літрів на суму близько 30 тис. грн, обладнання на загальну орієнтовну суму 600 тис. гривень. Загальна орієнтовна вартість вилучених ТМЦ становить близько 630 тис. гривень.

Також встановлено незаконну діяльність АЗС у Бахмутському районі (с. Зайцеве). За результатами проведених заходів вилучено газу скрапленого у кількості 1250 літрів на суму 37,1 тис. грн, пально-мастильних матеріалів у кількості 3,1 т на суму 107,2 тис. грн та обладнання на загальну орієнтовну суму 1,1 млн гривень. Загальна орієнтовна вартість вилучених ТМЦ складає приблизно 1244,3 тис. гривень.

Цього ж дня незаконну діяльність АГЗС було встановлено у Краснолиманському районі (смт Райгородок). За результатами проведених заходів виявлено та вилучено газу скрапленого у кількості 11950 літрів на суму 191,2 тис. грн, обладнання на загальну орієнтовну суму 500 тис. гривень. Загальна приблизна вартість вилучених ТМЦ становить близько 691,2 тис. гривень.

Відносно правопорушників складено 3 адміністративні протоколи за ч.1 ст.164 КУпАП, з незаконного обігу вилучено ТМЦ на загальну суму 2,6 млн грн, у тому числі підакцизних товарів на суму 365,5 тис. гривень. За даними фактами матеріали спрямовано до територіальних судів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Заходи щодо протидії нелегальному функціонуванню автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів тривають.

На Донеччині упереджено спробу незаконного переміщення через лінію зіткнення партії цигарок в кількості 112 ящиків

 18 жовтня 2018 року співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області, спеціального підрозділу податкової міліції ДФС України, який залучений до складу об’єднаних сил, спільно з працівниками Служби безпеки України, військовослужбовцями 128-ї бригади збройних сил України, Батальйону спеціального призначення патрульної поліції «Харків» та прокуратури Донецької області, в рамках проведення операції «АКЦИЗ-2018» перекрито канал переміщення тютюнових виробів через лінію зіткнення з тимчасово окупованої території України.

В ході проведення заходів затримано 2 мікроавтобуси під керуванням громадян України при спробі незаконного переміщення з непідконтрольної території Донецької області партії цигарок в кількості 112 ящиків.

За встановленим фактом зареєстровано кримінальне провадження за ст. 204 Кримінального Кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), проведеним оглядом  з незаконного обігу вилучено тютюнові вироби орієнтовною вартістю 1,7 млн грн загальною кількістю 56 тис. пачок та вилучено 2 автомобіля, які використовувались фігурантами для незаконного транспортування цигарок, загальною орієнтовною вартістю 300 тис. гривень.

Слідчі дії тривають.

Внесок митників Донеччини до бюджету країни склав більше 5,4 млрд гривень

 Протягом січня-вересня 2018 року Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України перераховано понад 5 467 млн грн митних платежів. Порівняно із торічними показниками внесок митників Донеччини до казни держави збільшився на 29%, або більше ніж на 1,2 млрд. гривень.

За результатами роботи дев’яти місяців 2018 року основу переліку  бюджетоформуючих товарів становлять товари сировинної групи, які традиційно імпортуються для власних виробничих потреб підприємствами металургійної, вугільної, машинобудівної галузей Донецького регіону. Серед них основним є вугілля, доля якого складає майже 48% від загальних перерахувань до держбюджету, або майже 2,6 млрд. гривень. Також, в порівнянні з 9 місяцями 2017 року спостерігається збільшення обсягів імпорту за вартістю по таких групах товарів як машини, устаткування й транспорт - в 2,4 рази, метали й вироби з них - в 1,2 раза відповідно.

Згідно з Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом  протягом січня – вересня 2018 року Донецькою митницею ДФС видано 2,3 тис. сертифікатів. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість виданих сертифікатів збільшилась в 1,8 раза, або на 1,1 тис. сертифікатів більше, ніж торік. Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС - Польща, Румунія, Німеччина, Італія та Чехія.

Майже в 1,6 рази збільшились надходження до місцевих бюджетів від власників нерухомості Донеччини

 За дев’ять місяців 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали майже 65,5 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 58,5% перевищує надходження минулого року.

Більше третини від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольського управління ГУ ДФС у Донецькій області, їх цьогорічний внесок вже склав більш, ніж 23,4 млн гривень.

На Донеччині нараховується понад 1,9 тисяч платників-юридичних осіб, які володіють 6,8 тисячами об’єктів нерухомості. Відповідно до поданих підприємствами податкових декларацій з податку на нерухоме майно річна сума нарахувань складає 62,7 млн гривень.

За дев’ять місяців 2018 року юридичні особи вже сплатили 43,4 млн грн, в тому числі 15,5 млн грн надійшло від платників-юридичних осіб м. Маріуполя.

Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-вересень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно майже в 3 рази більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши майже 22,1 млн гривень, з них більше третини – це сплата податку за нерухомість, яка перебуває у власності мешканців м. Маріуполя.

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, підлягає сплаті протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення від органів ДФС. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв метрів, і будинків більше 120 кв метрів. У випадку наявності об’єктів різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв метрів.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: