Те, що мало хто знає: Про користь грибів

 


Гриби приносять велику користь, а ще - захищають від старіння.

Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук розповіла, чим корисні гриби. Патріоти України пропонують увазі читачів пост лікаря-дієтолога.

ГРИБИ-ЛІКИ

Про користь грибів і чому їх потрібно їсти.

Ви ніколи не задумувалися, як в природі все надзвичайно геніально влаштовано, щоб людина в різні пори року, була здоровою та вижила?

Наприклад, сезонні овочі, фрукти, ягоди, горіхи, гриби -- все в свій час дає плоди, компонентів яких організм потребує саме в цей час року.

Сьогодні мова про їхню користь.
Почитавши інтернет, може скластися враження, що гриби -- це лише клітковина, і рослинняй білок, який вкрай погано засвоюється і толку з грибів мало.

Але це не так.

Гриби корисні для імунної системи.

Гриби цінні для імунної системи, особливо -- для тих, хто страждає на різні види алергій.

Так, це не зовсім добре, коли імунна система реагує на пилок або пилюку, але це також означає, що з таким же завзяттям імунна система накидатиметься і на різні види пухлин.

Гриби містять унікальні речовини -- #міконутрієнти, які природнім чином зміцнюють наш імунітет, сприяючи виробленню антитіл.

Був проведений цікавий експеримент: дві групи людей харчувалися однаково, лише люди з однієї групи ще додатково з'їдали чашку варених шампіньйонів.
Вже через тиждень в них на 50% збільшився рівень імуноглобулінів IgA, а потім тримався ще тиждень.

Гриби мають протизапальні властивості. Особливо вони виражені в лісових грибах, але навіть звичайні шампіньйони також мають ці властивості, тому гриби бажано вживати регулярно, хоча б раз в тиждень.

Захищають від старіння та хвороб

А ще гриби мистять надзвичайно цінну амінокислоту, яка називається ерготіонеїном. Коли ми їмо гриби, #ерготіонеїн переноситься спеціальними білками до тих місць в організмі, які найбільше потерпають від оксидантного стресу -- кришталика ока, кісткового мозку, захищаючи їх від руйнування.

Вчені навіть вважають ерготіонеїн #цитопротектором, тобто речовиною, яка захищає клітини.

Мезанізм дії ерготіонеїну -- захист #ДНК мітохондрій -- найдрібніших утворень в клітині, які виробляють енергію та вільні радикали і страшенно чутливі до ушкоджень (забруднення, тривалий стрес, інтоксикація і тд).

На відміну від всіх антиоксидантів, ерготіонеїн може проникати через мембрану мітохондрій.

А ще гриби корисні для профілактики атеросклерозу, жирового гепатозу (ожиріння печінки) і ожирінні взагалі.

Ерготіонеїн є в різних грибах і що важливо, стійкий до нагрівання, на відміну від іншої токсичної речовини, яка при варінні грибів руйнується -- агаритину (а при сушінні - не руйнується, тому попередньо треба сушені гриби замочити та проварити, а потім

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: