Новини податкової інспекції Слов’янська: Зміни у реєстрації та застосуванні РРО

З 07.11.2018 отримати сертифікати відкритих ключів за довіреністю буде неможливо

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу платників, що з 07 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги»(далі – Закон № 2155).

Пунктом 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа,здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Таким чином, починаючи з 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (у т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.

Офіційне працевлаштування – захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області.

Заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою заробітної плати «в конвертах» сьогодні ДФС України приділяється значна увага. Адже нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції.

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, – права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників. Офіційно ж оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем.

Виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати – один з кроків захисту інтересів працівників. Тому ДФС України бере участь у діяльності робочих груп, створених при облдержадміністраціях з метою виявлення найманих працівників, які працюють неофіційно, та залучення їх до оподаткування. Також значна увага надається проведенню роз’яснювальної роботи серед роботодавців для забезпечення підвищення рівня заробітної плати найманих працівників.

Крім того, відомості про виявлені порушення трудового законодавства та законодавства про працю фіскальною службою передаються до органів Держпраці для застосування санкцій.

Про факти порушень податкового законодавства з боку роботодавців громадяни можуть повідомити на «гарячу лінію» ДФС України за телефоном 0800-501-007.

Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:https://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/353776.html

Відкрита частина «Електронного кабінету» надає можливість платникам користуватись послугами без ідентифікації особи

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області  нагадує, що «Електронний кабінет» – це сервіс веб-порталу ДФС України, який надає можливість платнику спілкуватися з фахівцями органів ДФС у режимі реального часу.

Користуватись «Електронним кабінетом» (далі – «Е-кабінет») можуть не лише юридичні особи та фізичні особи – підприємці, але й будь-яка особа, яка бажає отримувати адміністративні послуги, консультації, здійснювати розрахунки з бюджетом, замовляти та отримувати довідки, звітувати в електронному вигляді не виходячи з дому.

Знаходиться «Е-кабінет» на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням саbіnеt.sfs.gov.ua

«Е-кабінет» складається із двох функціональних частин:

¨ відкрита (загальнодоступна);

¨ приватна (особистий кабінет).

Користуватись послугами відкритої частини «Е-кабінет» можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису.

У відкритій частині «Е-кабінету» можна ознайомитись з новинами в оподаткуванні та роботі ДФС України, ознайомитись з бланками податкової звітності та іншими документами, що подаються до фіскальних органів, ознайомитись з договорами про визнання електронних документів. В розділі «Допомога» можна ознайомитись з інструкцією користувача «Е-кабінету». Також у користувачів є можливість (як у відкритій так і у приватній частині «Е-кабінету») повідомити ДФС України про методологічні або технічні помилки у роботі «Е-кабінету».

Сервіс «Календар» надає можливість ознайомлення з податковим календарем (отримання інформації про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання податкової звітності).

Сервіс «Контакти» інформує платників щодо діючих центрів обслуговування платників, їх адрес, телефонів, режиму роботи.

Сервіс «Реєстри» надає можливість ознайомитись з відкритою інформацією з різних реєстрів (загалом 16 розділів, в т.ч. 12 реєстрів):

 • дані про взяття на облік платників податків;
 • система обліку публічної інформації;
 • довідка про відсутність заборгованості;
 • інформація про реєстратори розрахункових операцій (РРО);
 • інформація про книги обліку розрахункових операцій (КОРО);
 • реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;
 • реєстр неприбуткових установ та організацій;
 • реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування;
 • реєстр страхувальників;
 • реєстр платників єдиного податку;
 • єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій;
 • реєстр податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК), реєстрація яких зупинена;
 • дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального;
 • дані реєстру отримувачів бюджетної дотації;
 • дані реєстру платників ПДВ;
 • реєстр заяв про розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу.

Зміни у реєстрації та застосуванні РРО

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує, що 01 жовтня 2018 року набрали чинності деякі положення наказу Міністерства фінансів України від 20 вересня 2018 року № 773 «Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1106/32558 (далі – Наказ № 773).

Так, з 01.10.2018 суб’єкти господарювання можуть відмовитися від використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, за умови не проведення розрахункових операцій до моменту підключення резервного РРО або включення електроенергії. Рішення про це затверджується власними розпорядчими документами суб’єкта господарювання. У такому випадку суб’єкт господарювання має право не реєструвати і не зберігати КОРО та розрахункові книжки, а ті хто вже зареєстрував – скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.

Змінами, внесеними Наказом № 773, виключено вимоги до використання КОРО, зареєстрованої на РРО, а саме:

 • підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок КОРО;
 • щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо;
 • ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі КОРО.

Водночас відповідно до змін, внесених Наказом № 773 до вищевказаних порядків, суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України.

Звертаємо увагу, що зміни стосовно запровадження електронного документообігу між суб’єктами господарювання, центрами сервісного обслуговування та органами ДФС, спрощення реєстрації/перереєстрації РРО (на підставі заяви в електронному вигляді) набирають чинності після введення в дію нормативно-правового акту Міністерства фінансів України щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.

Наказ № 773 опубліковано 28.09.2018 в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» № 74.

Слов’янсько-Лиманське управління

 Підприємства Донеччини спрямували до місцевих бюджетів майже 163 мільйона акцизного податку

 Протягом дев’яти місяців 2018 року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, перерахували до місцевих скарбниць Донецької області 162,9 млн грн акцизного податку. Лише у вересні до місцевих бюджетів надійшло майже 21 млн грн вищезгаданого податку.

Акцизний податок, сплачений від роздрібної торгівлі підакцизними товарами, поєднує у собі як фіскальну функцію податків, наповнюючи місцевий бюджет, так і регулюючу функцію, диференціюючи умови оподаткування для різних категорій платників. Нагадуємо, що суб’єкти господарювання щомісяця сплачують 5% акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами до місцевих бюджетів громад, на території яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Найбільші суми цього податку з початку року сплатили суб’єкти господарювання м. Маріуполя – 58,5 млн грн, платники м. Краматорська поповнили місцеві бюджети на 49,1 млн грн, а Покровський район – майже на 17 млн гривень.

Фіскальна служба Донецької області нагадує суб’єктам господарювання, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть провадити торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами та звертає увагу – штрафні санкції за ці порушення складають 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.

До місцевих бюджетів Донеччини надійшло земельного податку та оренди майже 687 мільйонів гривень

 За дев’ять місяців 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 686,7 млн грн плати за землю, що на 18,4 млн грн більше, ніж у минулому році.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники - юридичні особи, які за січень-вересень поточного року вже перерахували 556,4 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності, що більше минулорічних показників на 2,2 млн гривень.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 130,3 млн грн, але саме по ним спостерігається тенденція до значного збільшення надходжень. Так, у порівнянні з 2017 роком приріст додаткових надходжень до місцевих бюджетів склав 16,2 млн грн, або 14 відсотків.

Плата за землю за показником найбільших надходжень до місцевих бюджетів у 2018 році посідає друге місце, поступившись лише податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-вересня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 8,7 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження земельного податку сплачено за землі м. Маріуполя – 172,2 млн грн, землекористувачі Добропільського району поповнили бюджет майже на 80 млн грн, а м. Краматорськ - на 74 млн гривень.

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Донеччина: на 70 мільйонів гривень зросли надходження від користувачів корисних копалин

 Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини при його ефективному використанні є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку регіону та якості життя, і тенденція до зростання надходжень рентних платежів сприяє його збереженню та відновленню.

Протягом дев’яти місяців 2018 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 358,5 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 263,8 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 94,7 млн гривень. Поточні показники на 24,3%, або на 70,3 млн грн перевищують сплачену торік суму рентної плати за користування надрами.

Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету 121,4 млн гривень. Друге та третє місце посіли Добропільський район та м. Бахмут – 75 млн грн та 57,5 млн грн відповідно.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з метою забезпечення повного обліку платників рентної плати за користування надрами фахівці фіскальної служби проводять звірки переліків суб’єктів господарювання, яким видано спецдозволи на користування надрами та дозволи на спеціальне водокористування з переліком платників, які надають до органів ДФС податкові розрахунки. Якщо протягом шести місяців суб'єкти господарювання не сплачують або платять рентну плату у неповному обсязі, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування та користування надрами для видобування корисних копалин.

На Донеччині  вилучено з незаконного обігу тютюнових виробів на суму більше 3 млн гривень

 У жовтні 2018 року співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області, спеціального підрозділу податкової міліції ДФС України, який залучений до складу об’єднаних сил, спільно з працівниками Служби безпеки України та прокуратури Донецької області, в рамках проведення операції «АКЦИЗ-2018» встановлено незаконне зберігання 93,3 тис. пачок тютюнових виробів орієнтовною вартістю 3,2 млн гривень.

Як виявлено у ході кримінального провадження за ст. 204 Кримінального Кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), тютюнові вироби зберігалися з метою подальшого збуту на території Донецької області та отримання незаконного прибутку.

Проведеним в рамках кримінального провадження оглядом вказана   підакцизна продукція вилучена з незаконного обороту, слідчі дії тривають.

Основні статистичні показники роботи Донецької митниці ДФС

За результатами роботи трьох кварталів поточного року зовнішньоторговельний обіг в зоні діяльності Донецької митниці ДФС склав більше 3,8 млрд доларів США. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року приріст становить 18% або майже 600 млн доларів США. Експортовано товарів  загальною вагою 7,3 млн тон на суму більше 2,9 млрд доларів США, імпортовано – 5,3 млн  тон на суму понад 900 млн доларів США.

Протягом дев’яти місяців 2018 року в митниці оформлено більше 40,8 тис. митних декларацій. Порівняно з січнем – вереснем 2017 року кількість митних оформлень збільшилась на 8%. Кількість імпортних декларацій зросла на 36%, експортних - залишилась на рівні минулого року.

Станом на 01 жовтня 2018 року в Донецькій митниці ДФС відсоток митного оформлення декларацій за принципом «єдиного вікна» від загальної кількості митних декларацій, які підпадають під відповідні види державного контролю, складає 87%. При експорті суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності використовують цей принцип у понад 80% оформлень, при імпорті даний показник досяг відмітки в 98%.

Нагадаємо, що 4 жовтня 2018 року набув чинності Закон України від 06 вересня 2018 року №2530-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України». Він надав можливість суб’єктам, що здійснюють операції з товарами, суттєво спростити  їх експорт, а також значно зменшив кількість державних контролюючих органів, задіяних при контролі імпортованих товарів.

ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: