Новини податкової інспекції Слов’янська: Легалізація трудових відносин та відповідальність за порушення трудового законодавства


ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 23 жовтня 2018 року об  11 год. 00 хв. за адресою: м. Слов’янськ, площа Соборна 3, 2 поверх, (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Новації законодавства. Єдиний соціальний внесок. Легалізація трудових відносин та відповідальність за порушення трудового законодавства».

Телефони для довідок:  3-51-65.

 У січні-вересні 2018 року Центром обслуговування платників Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області надано понад 15 тисяч адміністративних послуг

 Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

За 9 місяців 2018 року Центром обслуговування платників надано 15703 адміністративні послуги.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 6977 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 74 послуги;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 859 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 3925 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 691 послуга;

- реєстрація платників єдиного податку – 583 послуги;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 997 послуг.

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

Підсумки роботи Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за січень-вересень 2018 року

 За дев’ять місяців 2018 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 1202,1млн.грн. Зокрема, протягом січня-вересня 2018 року підприємства, які перебувають на обліку в інспекції, сплатили до загального фонду Державного бюджету 492,2млн. грн. Основними джерелами наповнення державного бюджету є податок на доходи фiзичних осiб, якого сплачено 181,6 млн. грн., податок  на додану вартість – 176,2,8 млн.грн, , військовий збір – 43,4 млн.грн. та ін.

Платники за січень-вересень 2018 року перерахували до місцевих бюджетів 739,1млн. грн. податків, зборів, платежів. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 535,7 млн.грн., плата за землю 70,7 млн. грн., єдиний податок 62,8 млн.грн.

Роботодавцям необхідно зробити крок на зустріч суспільству – легалізувати зайнятість працівників

 Слов’янсько-Лиманськео управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що у разі виявлення використання праці неоформлених працівників, несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, недодержання мінімальних соціальних гарантій громадян законодавством України суттєво посилено відповідальність для роботодавців.

Зокрема, ст. 265 Кодексу законів про працю від 10.12.1971 № 322-VIII із змінами та доповненнями передбачає таку фінансову відповідальність для юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю:

► фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (111 690 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

► порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі –у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (11 169 грн);

► недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (виплата зарплати нижче мінімальної) – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (37 230 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

Також ст. 41 (пункти 1 – 4) Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X із змінами та доповненнями передбачає таку адміністративну відповідальність:

► порушення встановлених термінів виплати зарплати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення законодавства про працю – штраф з посадових осіб та приватних підприємців від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – нмдг) (від 510 до 1 700 грн). У разі повторного вчинення протягом року – штраф від 100 до 300 нмдг (від 1 700 до 5 100 грн);

► фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства – штраф з посадових осіб та приватних підприємців від 500 до 1 000 нмдг (від 8 500 до 17 000 грн). У разі повторного вчинення протягом року – штраф від 1 000 до 2 000 нмдг (від 17 000 до 34 000 грн).

Отже, роботодавцям необхідно зробити крок на зустріч суспільству – легалізувати зайнятість працівників та відмовитись від виплати заробітної плати «в конвертах»

Сплата ЄСВ ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування

 Слов’янсько-Лиманськео управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є фізичні особи –  підприємці (далі – ФОП).

ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

При визначенні доходу (прибутку), з якого сплачується ЄСВ, враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід (прибуток).

Базою нарахування ЄСВ є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких він отриманий. До зазначеної суми з урахування максимальної величини бази нарахування ЄСВ застосовується ставка у розмірі 22%.

У разі якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, то такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2018 році – 819,06 грн).

Зазначені норми передбачені п. 4 частини першої ст. 4, абзацем третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями.

Слов’янсько-Лиманське управління

 Аудитом Донеччини додатково забезпечено більше 48 мільйонів гривень надходжень до бюджету

 З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту фіскальної служби Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.

Так, за 9 місяців 2018 року фахівці підрозділів аудиту ГУ ДФС у Донецькій області провели 506 документальних перевірок, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 472,4 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 501,1 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 90,0 млн гривень.

За січень-вересень 2018 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету 48,5 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 27,8 млн гривень.

На захист довкілля бізнес Донеччини спрямував більше 693 мільйонів гривень

 За січень-вересень 2018 року підприємства Донецької області сплатили 693 млн грн екологічного податку. Згідно з розподілом коштів із загальної суми до Державного бюджету надійшло 311,8 млн грн, до місцевих бюджетів – 381,1 млн гривень, що суттєво поповнило скарбниці місцевих громад. Середньомісячний показник надходжень екологічного податку за дев’ять місяців поточного року по Донецькій області становить 77 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що екологічний податок справляється суб’єктами господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання) та інші процеси, пов’язані із нанесенням шкоди довкіллю. Граничний термін подання декларації за ІІІ квартал 2018 року – 9 листопада 2018 року, а сплатити податкове зобов’язання необхідно до 19 листопада 2018 року.

Важливість екологічного податку для Донеччини зумовлена необхідністю часткової компенсації відтворення природних ресурсів, мінімізацією негативного впливу на них господарської діяльності, адже через функціонування великої кількості заводів, шахт та фабрик за рівнем забруднення регіон займає одну з лідируючих позицій серед областей України. Захист довколишнього середовища – наша загальна турбота. Саме тому закликаємо платників екологічного податку вчасно та в повному обсязі забезпечувати сплату податку.

Мешканці Донеччини сплатили більше 7,6 мільярдів гривен податку на доходи фізичних осіб

 За дев’ять місяців 2018 року від мешканців Донецького регіону до зведеного бюджету країни надійшло більше 7,6 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає 20,5%, або 1,3 млрд гривень.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме більше 2,2 млрд гривень, спрямовано до Державного бюджету країни, що на 438 млн грн перевищує надходження 2017 року.

Решту коштів, а саме 5,4 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів області для фінансування потреб громад. Цьогорічні перерахування до місцевих скарбниць на 863 млн грн більше надходжень 2017 року.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями фіскальної служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин.

Головне управління ДФС у Донецькій області закликає роботодавців своєчасно та в повному обсязі забезпечити оформлення найманих працівників та звертає увагу, що згідно з вимогами розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року №649 «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» з 05 жовтня 2018 року в установленому порядку розпочаті та проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Відповідальність за неофіційне працевлаштування – штраф у розмірі 111690 грн за кожного працівника.

Платниками Донеччини спрямовано на соціальне забезпечення більше 5 мільярдів гривень ЄСВ

 За дев’ять місяців 2018 року до бюджету Донецької області надійшло

5 млрд 239 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 672,7 млн гривень. Лише за вересень платниками Донеччини сплачено 577,4 млн грн єдиного внеску.

Повна виплата заробітної плати та сплата єдиного соціального внеску – обов’язок кожного працедавця, тому фіскальними органами Донеччини постійно проводиться комплекс заходів з легалізації трудових доходів громадян.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що особа, яка працює нелегально, не має змоги відстояти свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем, позбавлена законодавчого захисту та залежить від роботодавця, його дій по відношенню до працівників. А головне - зарплата «в конвертах» позбавляє громадян страхового стажу, необхідного для отримання пенсії.

Фіскальна служба Донеччини акцентує увагу, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо. Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

Місцеві бюджети Донеччини отримали більше 565 млн гривень єдиного податку

 Аналізуючи надходження місцевих бюджетів Донецької області протягом дев’яти місяців 2018 року, можна беззаперечно стверджувати, що єдиний податок належить до тих податкових платежів, надходження від якого стабільно зростають.

Суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-вересень 2018 року сплатили до місцевих бюджетів області 565,2 млн грн єдиного податку, що на 19% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 90,2 млн грн більше, ніж у січні-вересні 2017 року.

Взагалі єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад. Варто відзначити, що єдиний податок належить до тройки лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб та земельному податку.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку, а саме 66% від загальних надходжень, забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши до місцевих бюджетів понад 373,8 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 191,4 млн грн, у тому числі більше половини надійшло від сільгоспвиробників області - 110,6 млн гривень.

На Донеччині податковою міліцією ліквідовано «конвертаційний» центр з обігом більше 350 млн гривень

 У жовтні поточного року співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області при участі співробітників спецпідрозділу податкової міліції ДФС України, який залучений до складу Об’єднаних сил, за процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області у ході проведення заходів в межах кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) та ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво) КК України, викрито групу осіб, дії якої були спрямовані на надання послуг із пособництва в ухиленні від сплати податків та переведення безготівкових коштів у готівку для підприємств реального сектору економіки, зареєстрованих на території Харківської, Луганської, Одеської та Київської областей. Діяльність «конвертаційного» центру здійснювалась на території Донецької області.

Для прикриття незаконної діяльності фігуранти створили (зареєстрували) та придбали корпоративні права 67 СГД. На рахунки підконтрольних фігурантам компаній реально діючі підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги). У подальшому ці кошти знімалися готівкою та разом із підробленими первинними документами передавались замовникам послуги конвертації (вигодонабувачам) за винятком 10-13%, що слугували винагородою вказаної групи осіб.

Таким чином, протягом 2016-2018 років було проконвертовано більше 350 млн гривень.

За результатами обшуків офісних та складських приміщень «конвертаційного» центру, місць мешкання учасників групи податковою міліцією виявлено та вилучено грошових коштів на загальну суму 994 тис. грн, банківські картки, тютюнові вироби на суму 1440 тис. грн, 24 печатки СГД, офісну техніку, носії інформації, мобільні телефони, документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи. Накладено арешт на 138 банківських рахунків у 7 банківських установах та на залишок ліміту ПДВ на рахунках Держказначейства на суму 20,7 млн гривень.

Слідство триває.

ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: