«Чому прекрасна половина людства обирає для себе шлях військового?»

«Чому прекрасна половина людства обирає для себе шлях військового?» - дізнавалися в Нацгвардії на Сході країни.

Сьогодні в лавах Нацгвардії все більше жінок, які не поступаються чоловікам а ні в мужності, а ні в професіоналізмі.

Напередодні Дня захисника України представниці неслабої статі, які нещодавно поповнили лави військових частин Східного територіального управління розповіли нам: як потрапили до армії, чого прагнуть, та чи є вона гендерна рівність в чоловічій професії?

В дитинстві нас завжди ділять на хлопчиків та дівчат, на чоловіче та жіноче, в кожного з нас формуються стереотипи про те, як має виглядати сучасний світ. Та чи правильно ми діємо, нав’язуючи професію домогосподарки жінці, а водія або військового — чоловікові?


«Коли настав мій час обирати професію, я вирішила, що хочу бути журналістом. В лавах Національної гвардії України мені випала можливість поєднати свою улюблену справу і бажання бути корисною своїй країні, а саме стати військовим прес-офіцером, але вже зараз будучи професіональним журналістом, як жінка, я хотіла б роздивитися питання гендерної рівності в військах та знайти відповіді, чому ж прекрасна половина людства обирає для себе шлях військового», - розповідає молодший сержант Анастасія Павленко,

- «На мій погляд, цінним, в першу чергу, є фахівець, а вже статева ознака – вторинна. Якщо людина професіонал своєї справи, то зовсім не важливо чоловік це, чи жінка і якщо ми говоримо про Національну гвардію України, то пріоритет віддається саме професіоналізму, а не гендеру».Вступити до лав Нацгвардії не складно ані жінкам, ані чоловікам — головне мотивація та бажання. Зацікавленість в своїй майбутній професії має бути понад усе. Прагнення підніматися кар’єрними сходами вже цілком здійснено, права жінок та чоловіків в наш час настільки урівняно, що будь-яка посада в військових формуваннях для жінки є доступною.

Звичайна людина навіть не уявляє в чому полягає складність військової професії — потрібно зібратися і бути морально готовим до того, що твоє життя зміниться на 360 градусів.

«На початку служби було складно адаптуватися до нового, відчувається велика різниця з цивільною роботою, особливо що стосується поведінки, бо необхідно контролювати свої дії, я вже людина військова, надягаючи форму Національної гвардії, розумію, що кожний мій вчинок несе наслідки, і за їх результатами судять вже в цілому про українську армію», — розповідає Христина, радіотелефоніст батальйону спеціального призначення військової частини 3035.


Ми познайомилися з Христиною на курсах молодого бійця. Маючи 31 рік життєвого досвіду за плечима, сина та чоловіка, вона наважилася опанувати військову професію, бо в її будинок прийшла війна.

 «Я потрапила в батальйон, який воює, батальйон колишніх добровольців. Приїхавши за 1000 км з Рівного до Слов'янська, подолавши добу в дорозі, в мене вистачило сил разом з усіма здати фізичну підготовку, пройти тестування і співбесіду — настільки мене мотивують мої цілі і бажання служити. Я з окупованої території, у мене є чоловік, тому є на кого рівнятися, у нас сім'я військових і ми давно зробили вибір на користь служби українському народові», — розповідає дівчина.

Гендерна рівність вона дійсно існує і в дії, жінки бойові завдання виконують на рівні з чоловіками, ходять в наряди, займаються і тактичною, і бойовою підготовками, проте політика Національної гвардії спрямована на те, щоб влучно оцінити придбані на цивільній роботі якості та навички, які стануть у нагоді і в військовій справі, та дати змогу жінці самою обрати напрямок в роботі.

Наприклад, молодший сержант Наталія Вельмицька, маючи медичну освіту, обрала для себе посаду санітарного інструктора, хоча вона й мала змогу бути звичайним сімейним терапевтом, та вирісши в родині військовослужбовців, у зв’язку з подіями, які виникли в нашій країні в 2013-2014 роках, вирішила, що її лікарська допомога потрібна саме армії.

 «Ті професійні якості, які я отримала, будучи фахівцем поза армією, зараз мені дуже допомагають. Професія лікаря, як і на цивільній роботі, так і у військовій сфері необхідна, і саме в ній я бачу себе в подальшому — є можливість професіонального розвитку», — розповідає нам Наталія.

Підхід до питань гендерної рівності в військових формуваннях зараз базується на тому, щоб пояснити суспільству, що жінка в армії —  це не тягар. Ми готові до дотримання статуту, до виконання своїх службових обов’язків, до роботи зі зброєю та тяжких умов. Обираючи для себе шлях армії, ми прийшли сюди цілеспрямовано та усвідомлено. Так, є посади, які більше підходять для чоловіків, але право вибору має бути завжди, і право спробувати себе має бути у кожного. Жінка-військовослужбовець — це не «слабка стать», це делікатний підхід до вирішення будь-яких питань.

«Мені б хотілося своїми знаннями і вміннями принести користь нашій армії. Мій досвід роботи, знання і вміння я хочу застосовувати у службі, навчитися військовій справі використовуючи попередній досвід. Дякуючи первинній підготовці з інструкторами та командирами навчального взводу, я навчилась азам стройової та тактичної підготовки, поняттям безпеки, як вести себе зі зброєю. Я тренувалася на рівні з чоловіками, мені не зробили бонус, через те, що я дівчина, до мене не було упередженого ставлення і як результат — зараз на службі я почуваюся впевнено, бо, в першу чергу, я не тільки жінка, я військовослужбовець», — поділилася  з нами водій автомобільної роти ВЧ 3035 солдат Карина Приходько.

Тож можемо сміливо сказати, що до повної гендерної рівності українське суспільство готове, та навіть більше, нова політика військових формувань, щодо жінки в армії максимально сприяє тому, щоб у кожного був рівний та відкритий доступ до будь-яких посад і Національна гвардія України в цьому питанні є передовою: кількість жінок-військовослужбовців з кожним роком збільшується.  Проте це не означає, що ми хочемо суцільну «армію жінок», наша країна прямує до позитивних змін та рухається вперед.

Анастасія Павленко

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

6
13

Эта запись была размещена в рубрики: