Як підприємці Слов’янська оцінюють умови ведення бізнесу в місті. Опитування


Протягом вересня у Слов’янську рух “Сильні громади”, Слов’янська міська рада та організатори ІІ-го Слов’янського економічного форуму імені братів Шнуркових провели онлайн-опитування підприємців
 на сайті Слов’янської міської ради та в інтернет-ЗМІ містадля визначення найбільш актуальних проблем місцевого бізнесу та спільного пошуку шляхів вирішення цих проблем

Опитування було анонімним та орієнтованим на те, щоб зрозуміти настрої підприємців щодо готовності спільно працювати над покращенням бізнес-клімату у Слов’янську. В опитуванні взяв участь 21 підприємець. Результати опитування були частково представлені під час ІІ-го Слов’янського економічного форуму імені братів Шнуркових 27 вересня у Слов'янську.

В анкеті опитування підприємці обирали один або кілька варіантів відповідей.

Абсолютна більшість опитаних підприємців відкриті до діалогу з владою та готові об'єднувати зусилля з іншими підприємцями заради розвитку - таких майже 80%. Проте тих, хто не готовий на такі кроки теж немало - близько 20%.

Більшість опитаних - майже 62% очікують від місцевої влади створення сприятливих умов для бізнесу на місцевому рівні. Також майже 10% вважають, що має бути забезпечена пряма фінансова підтримка бізнесу.

Окрім цього, представники ділового середовища Слов'янська найбільше очікують на створення "гарячої лінії" для вирішення проблем підприємців (33,3%) та хотіли би бачити в місті карту комунального майна - 19%.

В питанні оцінки існуючої процедури реєсстрації прав власності думки опитаних розділилися майже порівну. Більшість опитаних все ж задоволені існуючою процедурою. Проте значна частина назвали процедуру незадовільною та такою, що абсолютно не відповідає інтересам підпиємців.

На питання "що, на Вашу думку, заважає розвитку громади (оберіть 3 основних)" підприємці відповіли наступним чином:

Решта питань опитувальника мають вільні, розлогі відповіді, з якими можна ознайомитися за цим посиланням.

Денис Бігунов

P.S. На днях у сеті фейсбук зявилась цікава думка мешканки Лиманщини щодо стимулювання підприємництва серед безробітних в її місті, яка на наш погляд актуальна для всіх міст та селищ регіону.

"Вчора, в черговий тисячний раз, була присутня на семінарі в міському центрі зайнятості стосовно започаткування власноі справи. Відчуття гнітючі. В першу чергу від тих семінарів " для галочки" працівників ЦЗ. Кого запрошують? Для чого? Чи зацікавлені безробітні в цьому? 
Щоб було..

А далі - розчарування та гнітючись подвоілись, коли спеціаліст міськвоконкому почала розповідати про " розквіт " підприємництва в Лимані Донецька обл., зокрема за Програмою " Украінський куркуль". За більш як рік в найбільшій в Украіні ОТГ з населенням в 43 тис.чол і переселенцями 21 тис.чол. маємо аж 18" куркулей", з яких- закінчили своі проекти- одиниці. Інші- пробивали і пробивають головою стіни бюрократіі та обмежень, а " ми такі в міськраді гарні статистики"- все фіксуємо, складуємо в таблички.

Навіщо я перебуваю на тому обліку в ЦЗ!? - задається питанням мешканка Лиману.

"Діловий Слов'янськ" запрошує наших читачив до дискусії. Свої думки залишайте в коментаріях до статті, та проводить опитування для підприємців та бізнесу Слов'янська - На вашу думку, чи створює місцева влада належні умови для ведення бізнеса? - Якщо так - палець догори - якщо ні - палець донизу.

фото Діловий Слов'янськ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

4
8

Эта запись была размещена в рубрики: