Міжнародний Ревіталізаційний форум відбудеться у Слов’янську

19-20 жовтня у Слов'янську в TOP PLACE - Coworking&Event пространство відбудеться Ревіталізаційний форум, під час якого можливо буде 

✔ познайомитися з вибраними польськими прикладами перетворення приміщень громадського призначення на культурні центри, 

✔зустрітися з експертами з Польщі та України,

✔взяти участь у майстер-класах.

Форум зосередиться на окремому випадку, яким є історія керамічних фабрик "Дзевульський і Лянге". 

Наступного тижня у Слов'янську відбудеться Ревіталізаційний форум, який зосередиться на окремому випадку, яким є історія керамічних фабрик «Дзевульский і Лянґе» #дзевульскийилянге.

Завдяки ним два міста, розташовані сьогодні в різних країнах – Опочно і Слов’янськ – об’єднує спільна історія, хоч виклики перед ними стоять різні. В обох містах розташовані старовинні об’єкти і в обох досі діють заводи, які продовжують традиції, розпочаті у ХІХ сторіччі. Їх матеріальна і нематеріальна спадщина, досягнення дизайнерів і виробників сьогодні стають основою творення нових наративів, у яких значну роль відіграє культурна діяльність.

Ревіталізація старовинних постіндустріальних об’єктів – це важка і непроста діяльність, яка вимагає терплячості й співпраці багатьох місцевих середовищ. Колишні фабрики – це не лише свідоцтво промислового минулого, економічного розвитку регіону, відбиття матеріальної культури своїх часів. Вони становлять також
важливий елемент історії мешканців. Вони були місцем роботи і джерелом утримання, будували пейзаж можливостей розвитку для поколінь людей, що жили навколо фабрики.

Суттю ревіталізації є спрямований на людину спосіб мислення – адже йдеться в ньому про відродження місць, які були зруйновані або піддані деградації,про поновну передачу їх у користування, повернення мешканцям. Це нелегке завдання, що вимагає великих коштів і часу, а також широкої інтердисциплінарної співпраці – стверджує Боґна Свьонтковська, польська кураторка заходу.

Форум стане чудовою нагодою для обміну досвідом між польськими та українськими середовищами, діяльність яких присвячена проектуванню функціонального публічного простору, практиками повернення старовинних об’єктів у життя місцевих громад,
представниками органів місцевого самоврядування і громадських організацій, дослідниками та дизайнерами.

Серед запрошених гостей –
Мацей Тшебенський (Фабрика мистецтва у Лодзі,
Моніка Патушинська (дизайнерка), 
Лукаш Панцевич (архітектор-урбаніст),
Дмитро Чепурний (проект «Донбаські студії»),
Роман Сах (студія «Формографія»), 
Олександра Нарижна (Харківська архітектурна школа), 
Юрій Мусатов (керамік).

Метою зустрічі є підтримка місцевої співпраці між різноманітними середовищами (органи самоврядування, бізнес, наука, громадські організації та громадянські ініціативи), обмін досвідом щодо ревіталізації постіндустріальних приміщень та контекст, пов’язаний із призначенням їх на потреби культурної діяльності.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

5
1

Эта запись была размещена в рубрики: