Близько 60 % мешканців Слов’янська та району довіряють місцевій поліції

 Про це свідчать результати соціологічного дослідження щодо безпекової ситуації в регіоні, яке провів Харківський інститут соціальних досліджень.

«Чи відчуваєте ви себе в безпеці?», «Як ви ставитеся до поліції?», «Чи готові допомагати поліції задля безпеки в місті проживання?» - з такими питаннями звертались до жителів Слов'янська та району.

В ході дослідження було опитано мешканців різних населених пунктів району, різного віку та різних професій. Більшість громадян вважають, що за останній рік в регіоні стало безпечніше – 64,6% і тільки 12,8% відзначили, що стало взагалі чи трохи небезпечніше.

На думку більшості мешканців поліція справляється зі своєю роботою – 58,3 %, але разом з тим кожен п’ятий респондент вважає навпаки -22,4%. Важливим індикатором ставлення місцевих жителів до правоохоронців є також готовність допомагати за тих чи інших обставин. Так, у 44% випадків опитані готові допомагати у будь – якій ситуації, у 30,8% відповідей громадяни уточнювали, що будуть співпрацювати із поліцією, тільки тоді, коли це буде стосуватися безпосередньо їх або їхніх близьких.

Варто зазначити, що чоловіки більшою мірою готові допомагати поліції у всіх випадках, а жінки більш активні у конкретних видах допомоги: виступити свідком чи повідомити про злочин.

Дослідження також мало на меті виявити, наскільки взагалі місцеві мешканці обізнані щодо зустрічей поліції із населенням та дізнатися думку населення щодо необхідності проведення зустрічей із поліцією. Однак зустрічі стоять на третьому місці серед найбільш зручних способів контактування з поліцейськими (11,5%). 77,5% хотіли би спілкуватися з правоохоронцями по телефону чи під час особистих прийомів.

Як зазначили дослідники, в Слов’янську та Слов’янському районі найвищий рівень довіри мешканців до поліції на сході Україні.

Слов'янський відділ поліції Донецької області 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

2
7

Эта запись была размещена в рубрики: