Тричі на добу мобільна група «Поліна» рятує жінок та дітей від домашнього насилля

571 виїзд на повідомлення про вчинення домашнього насильства здійснили поліцейські у складі груп «Поліна», які діють у Маріуполі та Слов’янську. До адміністративної відповідальності притягнені 74 агресора, відносно ще трьох відкриті кримінальні провадження.

З початку лютого цього року на території Донеччини розпочали роботу мобільні групи з протидії домашньому насильству «Поліна». До їх складу входять спеціально підготовлені дільничні офіцери поліції, ювенальні поліцейські та слідчі. Це дає змогу надати всю необхідну допомогу на місці: врегулювати конфлікт, вжити заходів впливу на кривдника, захистити дитину.

За 7 місяців роботи поліцейські виїжджали на допомогу понад півтисячі разів. Крім того, було перевірено 560 громадян, які перебувають на обліку за чинення домашнього насильства. З ними проведені профілактичні бесіди, аби попередити рецидив.

Переважно жертвами насильства стають жінки та діти, а кривдниками – чоловіки та сини у стані алкогольного сп’яніння.

Щодо 74 агресорів були складені протоколи за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ще трьох чоловіків було притягнуто до кримінальної відповідальності за нанесення тілесних ушкоджень своїм дружинам та дітям.

Так, до відповідальності притягнули жінку, яка залишила на 3 дні трьох неповнолітніх дітей. Впродовж всього часу дві дівчинки та хлопчик, якому на той час було менше року, були «заручниками» у квартири. Коли залишена в холодильнику їжа закінчилася, малі вийшли на балкон кликати по допомогу.

До «Поліни» також звернулися дві жінки, які неодноразово потерпали від насилля з боку чоловіків. Першій в кризовий момент співробітники мобільної групи допомогли зібрати необхідні речі та документи та ізолювати від чоловіка у шелтер (тимчасовий соціальний притулок). Жінка усвідомлено сказала «ні» своєму кривднику. Наразі вирішується питання щодо захисту 3 спільних дітей подружжя.

Інша петерпіла терміново звернулася по допомогу, коли її співмешканець погрожував викинути з вікна другого поверху її маленьку дитину. Миттєва реакція поліції врятувала маму з малюком, їх доставили в лікарню, де обом була надана необхідна допомога. Наразі справа за цим фактом передана до суду.

Поліцейські наголошують: не мовчіть, якщо ви або ваші рідні потерпають від рук домашнього тирана. Це може бути як фізичне, так і психологічне, економічне або сексуальне насильство. При будь-якому прояві – звертайтеся до поліції.

Якщо загрожує небезпека – терміново телефонуйте на лінію 102. Вже за 5-10 хвилин приїде наряд поліції, який надасть необхідну допомогу, заспокоїть агресора, за необхідністю ізолює постраждалого та пояснить, де можна отримали соціальну та юридичну допомогу.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

6
1

Эта запись была размещена в рубрики: