Сьогодні в Україні відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі

Петро Порошенко привітав українців. 28 липня у Києві відзначать 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

“Святий рівноапостольний князь Володимир Великий прийняв християнську віру від Константинопольської Церкви, яка для нас і понині є Церквою-Матір’ю.

І сьогодні, у день 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України, наша віра і наша спільна молитва про те, аби Константинопольський Патріарх якнайскоріше надав Томос Єдиній Помісній Православній церкві!”, – привітав українців у Facebook Президент України Петро Порошенко.

Як повідомлялося раніше, у цей день Україну на запрошення глави держави приїде делегація від Вселенського патріарха. Інші помісні православні церкви, “щоб витримати вже усталений “церковно-дипломатичний протокол”, відправляють до Росії свої делегації на максимально можливому низькому рівні.

Нагадаємо, 19 квітня під час засідання Верховна Рада підтримала звернення до Патріарха Варфоломія щодо створення помісної церкви в Україні. За підтримку відповідної постанови проголосували 268 нардепів.

Патріарх Філарет сподівається, що українська церква отримає автокефалію до річниці Хрещення – 28 липня. Як зазначав Президент Петро Порошенко, об’єднана Українська православна церква може стати найбільшою в православному світі. За його словами, Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні зміцнить нашу незалежність.

Як раніше заявляв патріарх Філарет, після отримання Томосу про автокефалію, Українська православна церква, яка перебуває в єдності з Російською православною церквою, втратить право називатися українською.

0
3

Эта запись была размещена в рубрики: