Майже 30 жителів Слов’янська та району стали жертвами шахраїв

 Статистика показує, що у зоні ризику знаходяться переважно люди похилого віку, хоча зловмисники не оминають своєю "увагою" й інші вікові категорії. Найбільший збиток, що зазнали потерпілі - сума у 100 тисяч гривень.

Найпоширенішим видом шахрайств були й залишаються махінації із банківськими рахунками. Зловмисники дзвонили людям та надсилали повідомлення - повідомляли про блокування рахунку, зняття грошей невідомими особами або просто просили "перевірити дані". Люди (хоча, й далеко не всі) вірили "співробітникам банку" та надавали їм всю особисту інформацію - таку, про яку справжні робітники фінансових установ знати не повинні. Як наслідок - з їх карток зникали суми від сотень до кілька десятків тисяч гривень.

На початку року  68-річна пенсіонерка зі Слов'янська отримала повідомлення про заблокування своєї картки від банкомату. Коли їй зателефонували зловмисники й під виглядом банківських робітників запропонували "перевірити" особисту інформацію (номер картки, пін-код, код безпеки), жінка повідомили всі дані. Майже відразу з її рахунку були списані 3400 гривен.

Більш "індивідуально" діяли телефонні шахраї. Вивчивши склад сім'ї потенційної жертви, обирали момент й, образно кажучи" вибивали у неї "землю з під ніг". Почувши, що з рідними трапилось лихо, громадяни віддавали любі гроші фейковим "лікарям" чи "поліцейським". У таких випадках через термінали чи посередників зловмисники отримували значні суми - у середньому близько тисячі доларів США.

У лютому 66-річна жителька Миколаївки віддала заощадження чоловіку, що представився поліцейським та повідомив про затримання її сина. Їм зателефонував невідомий, представився працівником правоохоронних органів та повідомив, що її син затриманий після бійки в одному з розважальних закладів міста. Для того, щоб "закрити" кримінальну справу треба 1500 доларів США. Не роздумуючи, жінка дістала свої заощадження  та винесла їх ще одному "поліцейському", який вже чекав на вулиці. Лише пізніше жінка подзвонила сину і переконалась, що з ним все гаразд.

 Багато мешканців Слов'янська та району здійснили "невдалі" інтернет-покупки. Спокусившись на низьку ціну товару, вони здійснювали повну передоплату за нього, після чого отримували зовсім не те, на що розраховували, а найчастіше - й зовсім нічого. Як правило, відразу після отримання грошей "продавці" переставали виходити на зв'язок.

Житель міста 1985 року народження. Чоловік знайшов на інтернет-сайті музичний центр за дуже "привабливою" ціною - 5,5 тис. гривень. Домовившись з продавцем, він перевів йому всю суму наперед й невдовзі зрозумів, що його обманули.

Розслідування телефонних та Інтернет шахрайств значно ускладнюється тим, що злочинець може діяти з іншого регіону або навіть з-за меж України.

 Реєструвались цього року й "класичні" шахрайства. Зловмисники діяли під виглядом "ворожок" та "соціальних працівників", займали та не віддівали великі суми грошей. Нерідкими були й зникнення телефонів після надання їх малознайомим людям на вулиці.

У Слов'янську 77-річну пенсіонерку під виглядом соціальної працівниці відвідала жінка, яка пояснила, що в зв'язку з початком грошової реформи, в оборот вводять купюри нового зразка і запропонувала «допомогу». «Соцпрацівниця» запропонували поміняти купюри на місці, щоб пенсіонерка не обтяжувалася походами в державні структури і не вистоювала довгі черги. Довірлива бабуся дістала всі свої заощадження – 1800 гривень, і віддала аферистці. Та навіть зробила вигляд, що переписує номери всіх купюр, при цьому запевняла потерпілу, що вже завтра принесе «нові» купюри.Звичайно ж, бабуся не побачила ані "нових" ані старих грошей...

 Всього за дванадцять місяців року до єдиного реєстру досудових розслідувань Слов'янського відділу поліції внесено 27 фактів шахрайства, за кожним з них правоохоронці проводять роботу.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними та не довіряти незнайомим людям, із якою інформацію вони б не звертались. Покупки в інтернеті потрібно робити зважено й оплачувати їх за допомогою послуги післяплати. Тим, у кого є літні родичі, потрібно цілодобово бути із ними на зв'язку та систематично розповідати їм про дії шахраїв.

Слов'янський відділ поліції Донецької області

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: