Посадовці громад Донеччини переймали досвід роботи старост Лиманської ОТГ

З навчальним візитом до Лиманської об’єднаної громади приїхали посадові особи Миколаївської та Олександрівської ОТГ, а також Святогірської міської ради.

Маршрут успіху на тему «Старости в ОТГ: практичний досвід» організували консультанти Донецьке регіональне відділення Асоціації міст України в рамках Проекту #ПУЛЬС за підтримки #USAID.

Лиманська міська об’єднана територіальна громада має вже трьорічний досвід самостійного життя, адже є однією з перших створених ОТГ на Донеччині. Територія найбільшої громади в Україні складає 1210 кв. м, а мешкає тут майже 43 тис. жителів. Унікальність полягає і в тому, що в громаді утворена найбільша кількість старостинських округів – 12. Враховуючи велику територію ОТГ, було прийнято рішення створити дорадчий орган – Раду старост, яку очолив староста Зарічненського старостинського округу Олексій Мікулін. Крім старост, до дорадчого органу на громадських засадах увійшли також голови комітетів мікрорайонів міста.

«Ми створили Раду старост для того, щоб інтереси кожного старостинського округу і кожного села були максимально враховані, – каже секретар Лиманської ОТГ Тетяна Каракуц. – Досить важко охопити увагою всі 40 населених пунктів та уникнути нарікань, нібито думку якогось села не враховано. Але завдяки нашим старостам нам працювати легко, і жодне проблемне питання не залишається нерозв’язаним».

Секретарі рад і в.о. старост новостворених громад Донеччини цікавилися вирішенням організаційних, кадрових питань, підготовкою кваліфікованих кадрів, організацією надання адміністративних послуг. Зокрема, про роботу Лиманського ЦНАПу розповіла начальник відділу надання адміністративних послуг виконкому Лиманської міськради Марина Ройко.

Посадовців також турбувало й доволі гостре питання оптимізації освітньої сфери. В Лиманській ОТГ закрили всього одну школу, але перед тим провели колосальну роз’яснювальну роботу з батьками, яких вдалося переконати в тому, що отримання дітьми якісної шкільної освіти за сучасними методиками, з новітнім обладнанням набагато важливіше, ніж розташування навчального закладу поблизу дому.

Учасники навчального візиту побували в Зарічненському і Криволуцькому старостинських округах, де дізналися про реалізацію інфраструктурних проектів, покращення життя мешканців, туристичний потенціал громади. Просте «проїдання грошей» – неефективне і безперспективне, майбутнє – це розвиток, залучення інвестицій, – впевнена староста Криволуцького старостинського округу Любов Філоненко.

Посадовці зійшлися в думці, що набагато легше працювати, коли є приклад і досвід інших та відзначили практичну користь подібного спілкування з колегами.

Наостанок приємним бонусом для гостей стало відвідування однієї з туристичних цікавинок Лиманщини – Ямпільського дендропарку, який входить до маршруту еколого-пізнавальної стежки «Лісове намисто».


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
1
2

Эта запись была размещена в рубрики: