Новини податкової інспекції Слов’янська – затверджено нові довідники податкових пільг

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 24 липня 2018 року об  11 год. 00 хв. у приміщенні Слов’янської ОДПІ на 2 поверсі (за адресою: м. Слов’янськ, площа Соборна 3, вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар із залученням фахівців Головного управління ДФС у Донецькій області та Слов’янської ОДПІ для платників податків території обслуговування Слов’янської ОДПІ на тему: «Актуальні питання адміністрування податком на прибуток підприємств. Порядок складання податкової звітності. Надання адміністративних послуг в ЦОП».

Телефони для довідок:  3-52-59 та 3-51-65.

У січні-червні 2018 року Центром обслуговування платників Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області надано понад 10 тисяч адміністративних послуг

Основним завданням Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецької області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

За 6 місяців 2018 року до ЦОП Слов’янської ОДПІ надійшло 109050 звернень, з них 10525 - адміністративні послуги.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 4319 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 47 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 563 послуги;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 3165 послуги

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 401 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку – 339 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 544 послуг;

- прийом кореспонденції та  прийом звітності – 98525  послуг.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецької області  знаходиться за адресою : м. Слов’янськ, пл. Соборна , 3; Центр обслуговування платників Лиманського відділення Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецької області  знаходиться за адресою : м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

Підсумки роботи Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за січень-червень 2018 року

 За шість місяців 2018 року Слов’янською ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 804,9 млн.грн. Зокрема, протягом січня-червня 2018 року підприємства, які перебувають на обліку в інспекції, сплатили до загального фонду Державного бюджету 322,2млн. грн. Основними джерелами наповнення державного бюджету є податок  на додану вартість, якого сплачено 110,1 млн.грн, податок на доходи фiзичних осiб – 119,5 млн. грн., військовий збір – 28,3 млн.грн. та ін.

Платники Слов’янської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за січень-червень 2018 року перерахували до місцевих бюджетів 482,6 млн. грн. податків, зборів, платежів. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 352,4 млн.грн., плата за землю 41,3 млн. грн., єдиний податок 41,7 млн.грн.

 Затверджено нову форму для подання запиту на отримання публічної інформації

 Удосконалено форму для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби. Зокрема, передбачено можливість обрання запитувачем способу отримання інформації (документів) на запит на отримання публічної інформації шляхом проставлення у такому запиті відмітки «ознайомлення з документами в спеціальному місці розпорядника інформації».

Відповідний наказ Міністерства фінансів України від 04.05.2018 № 468 «Про затвердження Порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів Державної фіскальної служби при складанні, поданні та опрацюванні запитів на отримання публічної інформації та Форми для подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби» набрав чинності  26.06.2018.

Також наказом визначається порядок відшкодування витрат на копіювання та/або друк документів, що надаються за запитом на отримання публічної інформації, розпорядником якої є органи Державної фіскальної служби.

Так, орган ДФС надає за вимогою запитувача 10 перших сторінок документа безкоштовно одночасно з повідомленням про необхідність відшкодування витрат на виготовлення копій решти документів, крім документів, якщо вони надаються на вимогу запитувачу виключно на електронну пошту.

Крім того передбачено, що дія цього наказу не поширюється на відносини у сфері звернень громадян та адвокатських запитів, які регулюються Законом України «Про звернення громадян» та Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» відповідно.

Також наказом закріплено електронну адресу, на яку до ДФС направляється запит на отримання публічної інформації:publicinfo@sfs.gov.ua, яка на сьогодні функціонує відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Затверджено нові довідники податкових пільг

 Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецької області доводить до відома платників, що 10.07.2018 ДФС України оприлюднила довідники податкових пільг станом на 04.07.2018, а саме:

►№ 89/1 – Довідник, що є втратами доходів бюджету;

► № 89/2 – Довідник інших податкових пільг.

У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.

Довідники розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

Слов’янська ОДПІ

За 6 місяців 2018 року несумлінні підприємці Донеччини сплатили більше 1 мільйона гривень штрафів за порушення правил проведення готівкових розрахунків

 Контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій, є важливим напрямком роботи підрозділів управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області, тим більше, що станом на 01 липня 2018 року у регіоні здійснюють такі розрахунки 8369 господарських одиниць.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 88 фактичних перевірок. Як результат - до бюджету надійшло
1024 тис. гривень.

Бізнес очікують зміни щодо реєстрації розрахункових операцій – Кабінетом Міністрів України схвалено постанову про проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій – e-Receipt. Мова йде про запровадження альтернативи касовому апарату – замість традиційних РРО бізнес зможе використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші сучасні засоби комунікації, що дозволить не тільки спростити та здешевити процес (без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею), а й покращити умови ведення господарської діяльності – йти в ногу із сучасними технологіями.

 У червні 2018 року органами фіскальної служби Донеччини надано понад 20 тисяч адміністративних послуг

 У січні-червні 2018 року зафіксовано майже 136,2 тис. звернень представників бізнесу та громадян до органів фіскальної служби Донецької області за отриманням адміністративних послуг.

Фахівцями центрів обслуговування платників податків у червні надано 20 255 адміністративних послуг, що майже на 20% більше, ніж у червні 2017 року (16936). Відмовлено в наданні 178 адміністративних послуг (що складає менше 0,9% від загальної кількості звернень щодо надання адміністративних послуг), оскільки  суб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг.

Як і раніше, найбільш популярним у громадян зверненням у червні п.р. залишається адміністративна послуга з видачі картки платника податків, внесення до паспорту громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (далі – ДРФО) – видано 9172 таких картки, що становить 45,3% від загальної кількості наданих адмінпослуг.

Також запитуваними адміністративними послугами у звітному місяці були  видача відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 3528 (17,4%), реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1288 (6,4%), надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 1277 (6,3%), реєстрація платника єдиного податку – 1077 (5,3%), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 876 (4,3%) та ін.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області видано 1211 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (з них 710 і 501 ліцензія відповідно), анульовано 105 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами за заявами суб’єктів господарювання (з них 55 і 50 ліцензій відповідно).

 Донеччина: 30 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень передано до правоохоронних органів з початку 2018 року

 У січні-червні поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України 30 матеріалів, за якими виявлено можливі збитки на суму 722 млн гривень.

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були направлені до правоохоронних органів, 4 матеріали  було приєднано до кримінальних проваджень. Крім того, порушено і обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12 кримінальних проваджень на суму 66,3 млн грн.

Майже 47 % від усіх виявлених правопорушень – це порушення у сфері державних закупівель. Так, з початку року управлінням вже складено 14 матеріалів щодо порушень в сфері державних закупівель, з яких 1 матеріал було приєднано до кримінальних проваджень та 5 кримінальних проваджень було обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 З початку року підрозділами аудиту Донеччини додатково забезпечено майже 34 мільйона гривень надходжень до бюджету

 З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.

Так, за 6 місяців 2018 року фахівці підрозділів аудиту фіскальної служби Донецької області провели 341 документальну перевірку, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 380,3 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 43,5 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 7,8 млн гривень.

За січень-червень 2018 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету 33,9 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 16,7 млн гривень.

 Факти порушень митного законодавства у січні – червні 2018 року

 Протягом січня - червня 2018 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 114 порушень митних правил на загальну суму понад 3,9 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість виявлених правопорушень збільшилась у 2,6 рази. Серед загальної кількості виявлених порушень митних правил у 13 випадках вилучено предмети правопорушень на суму більше 103 тис. гривень.

Як і в попередні періоди, значна частка протоколів про порушення митних правил складена у відношенні громадян, що вирішили ігнорувати положення та вимоги Митного кодексу України у частині дотримання строків транзиту або тимчасового ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Крім того, громадяни порушують митне законодавство України шляхом використання транспортного засобу, ввезеного на митну територію України не за цільовим призначенням.

Також активно ведеться робота у напрямку взаємодії з митними органами іноземних держав. Для підтримки суб’єктів господарювання, які прозоро здійснюють свою підприємницьку діяльність, та створення більш сприятливих умов для українських виробників на постійній основі проводиться аналітично-пошукова робота, результатом якої стало направлення 27 запитів до митників близького та дальнього зарубіжжя. Внаслідок відпрацювання матеріалів, отриманих від закордонних колег, у поточному році складено протоколів про порушення митних правил на загальну суму більше 3,8 млн гривень.

За рахунок штрафів, накладених митницею і судом, коштів,  добровільно сплачених порушниками митного законодавства у зв’язку із припиненням справ шляхом компромісу, а також коштів, отриманих від реалізації конфіскованих предметів правопорушень державний бюджет України поповнився на суму, яка перевищує півмільйона гривень, що більше, ніж в 4,5 рази перевищує минулорічний показник.

 Фантом: упереджено 3 спроби незаконного переміщення ТМЦ через лінію розмежування на 118 тис. гривень

 Співробітники спецпідрозділу податкової міліції  ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України під час несення служби на КПВВ виявили 3 спроби порушення порядку переміщення товарів на тимчасово окуповану територію України.

Так, мешканець м. Донецька намагався приховано перевезти через лінію зіткнення з тимчасово окупованої території апарат для повітряно-плазменої різки металу орієнтовною вартістю 15,7 тис. гривень.

Під час огляду автомобіля Ford Tranzit податківці виявили спробу іншого донеччанина перевезти з тимчасово окупованої території України побутову техніку (сушильну машину Meile-T 8402C, автоматичну пральну машину Miele-W 3240,  посудомийну машину Bosch) загальною орієнтовною вартістю 76,2 тис. гривень.

Мешканка м. Донецька намагалася приховано перенести з тимчасово окупованої території України вироби зі сріблястого металу зі вставками, в поліетиленових пакетах, з пломбами та бірками «виготовлено зі срібла» загальною орієнтовною вартістю 26,1 тис. гривень.

Також виявлено факт здійснення пасажирських перевезень з тимчасово окупованої території України за грошову винагороду без державної реєстрації як суб'єкта господарювання.

Відносно порушників складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення, в т.ч. 3 протоколи за ч.1 ст.204-3  та 1 протокол – за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлено на розгляд до суду. Товарно-матеріальні цінності загальною орієнтовною вартістю 118 тис. гривень вилучено до прийняття рішення судом.

 На Донеччині упереджено 4 спроби незаконного переміщення ТМЦ через лінію розмежування на 584 тис. гривень

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції  ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками державної прикордонної служби України під час несення служби на КПВВ виявили 4 факти порушення порядку переміщення товарів через лінію розмежування.

Так, мешканець м. Донецька намагався приховано перенести до тимчасово окупованої території України деталі для майнінгу криптовалют (блок живлення, відеокарта Geforce GTX1080TI) орієнтовною вартістю
35,0 тис. гривень.

Під час огляду автомобіля Renault Kangoo податківці виявили спробу іншого донеччанина перевезти на тимчасово окуповану територію України ТМЦ (задній електропривід легковий та інше) загальною орієнтовною вартістю 22,4 тис. гривень.

Мешканець м. Волновахи Донецької області намагався на автомобілі KIA Cerato приховано перевезти через лінію зіткнення посилювач музичний Marantz 3200+ 16 орієнтовною вартістю 44,2 тис. гривень.

Пасажир Mitsubishi Grandis на тимчасово окуповану територію України намагався перевезти комутатор Juniper QFX3500-48S4Q орієнтовною вартістю 337,3 тис. гривень.

Також виявлено факт провадження господарської діяльності (зберігання та реалізація нафтопродуктів) без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без дозвільних документів. Паливно-мастильні матеріали у кількості 590 л орієнтовною вартістю 15,1 тис. грн та автомобіль Ford Transit орієнтовною вартістю 130 тис. грн вилучено до прийняття рішення судом.

05.07.2018 задокументовано факт пропозиції надання неправомірної вигоди в сумі 500 гривень мешканцем с. Комсомольське Старобешівського району під час контрольно-дозвільних процедур.

Відносно громадян складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення, в т.ч. 4 протоколи за ч.1 ст.204-3 та 1 протокол – за
ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлено на розгляд до суду. Товарно-матеріальні цінності загальною орієнтовною вартістю 584 тис. гривень вилучено до прийняття рішення судом.

За вказаним фактом пропозиції надання неправомірної вигоди матеріали відносно громадянина передані працівникам Національної поліції для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

На Донеччині в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018»  вилучено підакцизних товарів на суму 95 тис. гривень

 Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС,  який залучений до складу Об’єднаних сил, в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018» в період з 03.07.2018 по 04.07.2018 проведено широкомасштабний комплекс практичних заходів по виявленню контрафактної продукції та фактів порушення встановленого порядку реалізації та обігу підакцизних товарів у м. Краматорськ та
смт Миронівський Бахмутського району Донецької області.

У ході проведення огляду торгівельних об’єктів встановлено 3 факти реалізації тютюнових виробів та лікеро-горілчаної продукції, як з марками так і без марок акцизного податку встановленого зразку, та без наявності дозвільних документів на їх реалізацію.

Загальна кількість вилучених тютюнових виробів з ознаками фальсифікованих становить 218 пачки на суму 57 тис. грн,  лікеро-горілчаної продукції – 8,8 дал на суму 17,3 тис. гривень.

У відношенні порушників складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення, в т.ч. 1 протокол – за ч.1 ст.164, 2 протоколи –
за ч.1 ст.177-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 95 тис. гривень вилучено до прийняття законного рішення.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: