Увага сказ! Пам’ятка для жителів Слов’янська

У 2017 році в Україні  зареєстровано 2 випадки захворювання людей  на сказ – в Дніпропетровській  та Одеській областях. Обидві жінки були укушені собаками та після укусу не звернулися за медичною допомогою. Померли  через три місяці після укусу  від сказу.   

Пам’ятайте! Якщо ви стали об'єктом нападу будь-якої тварини: кішки, собаки, лисиці і т. п., необхідно вжити термінових заходів.  Насамперед потрібно негайно промити місце укусу господарським милом.  Процедура повинна бути тривалою, не менше 10 хвилин і по можливості інтенсивною.  Глибокі рани рекомендується промивати струменем мильної води за допомогою шприца або катетера.

Категорично не рекомендується припікання рани і її ушивання.  Накладення швів показано виключно при великих ранах, для зупинки  кровотечі, що загрожує життю. Після промивання потрібно обробити шкіру навколо рани медичним спиртом або йодом.  І – негайно звернутися  в травмпункт.

Якщо тварину було вбито, його труп потрібно доставити до вірусологічної лабораторії, де  виявлять присутність вірусу сказу.  Якщо тварину  виловлено, її  слід спостерігати, не вбиваючи – якщо через 10 днів у тварини не з’явилися ознаки сказу, вважається, що тварина не скажена.

Якщо тварина підозрюється на сказ в момент укусу, була хвора на сказ і втекла, або діагноз невідомий,  то  негайно потрібно почати лікування під наглядом лікаря.

При попаданні  слини на слизові оболонки;  будь-які укуси або пошкодження голови, обличчя, шиї, кисті, пальців, верхніх і нижніх кінцівок, геніталій;  при множинних укусах і великих пошкодженнях будь-якої локалізації;  одиночних глибоких укусах і подряпинах  - лікар травматолог призначає лікування по схемі.

Дози і схеми імунізації однакові для дітей і дорослих.  Протипоказань  для проведення екстреної імунізації немає.

Ефективність специфічного лікування знаходиться в прямій залежності від того, наскільки швидко після укусу воно  було розпочато.  Якщо в першу добу, то можна сподіватися на успіх в більшості випадків.

Симптоми сказу можуть проявитися через 10 днів до 3 місяців, в деяких випадках до  одного року.

Якщо у людини вже виникли симптоми сказу, це неминуче призведе до смерті. Введення антирабічного імуноглобуліну при наявності симптомів сказу вже не ефективно. Єдиний метод попередження летального випадку  - це своєчасна вакцинація.

          

     Начальник                                                       К.А. Краснокутська

 

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: