Рятувальники спільно з Національною поліцією у м. Святогірську  провели заняття з дітьми щодо дій  у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Вибухонебезпечними предметами в наші дні можна вважати будь-яку речовину або предмет, які здатні вибухати й завдавати чимало біди тим, хто не вміє з ними поводитись.


Допитливість дітей не знає меж. Найнадійніша зброя у боротьбі із зростаючою кількістю нещасних випадків від вибухонебезпечних предметів – це поінформованість. З метою запобігання травмування та загибелі дітей під час виявлення вибухонебезпечних предметів рятувальники  постійно проводять зустрічі, заняття, розповідають дітям про небезпечні речовини та предмети, які створюють небезпеку для здоров’я і життя; навчають порядку дій в разі виявлення даних предметів та майже щодня спілкуються з підростаючим поколінням.

Так, 6 липня представники 6-го Державного пожежно-рятувального загону Головного  управління ДСНС  України у Донецькій області спільно з  Національною поліцією завітали до вихованців дитячих таборів «Лісова казка» та «Яструбок» у м. Святогірську. За допомогою наочних матеріалів  рятувальники  ознайомили школярів із різновидами вибухових пристроїв, правилами безпечної поведінки під час прогулянок у лісі, порядком дій при виявленні вибухонебезпечного пристрою.

Особливу увагу фахівці служби порятунку  звернули на те, що вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать: артилерійські снаряди; інженерні міни; детонатори; ручні гранати; набої різних видів. Усі вони містять вибухові речовини й можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних дій. Саме тому незнайомі або підозрілі предмети ні в якому разі не можна чіпати. Навіть після довготривалого перебування у воді або землі боєприпаси  не втрачають здатності вибухати.

Один необережний рух -  снаряд чи граната розлетяться на сотні осколків, здатних спричинити смерть чи каліцтво.  Також рятувальники поспілкувалися з вихователями таборів. Під час бесід представники ДСНС закликали педагогів приділяти належну увагу навчанню дітей мінній безпеці. Адже від цього залежить життя та здоров’я дітей.

 

Альона Сокур
Провідний фахівець відділу запобігання НС
Слов’янського районного управління ДСНС України
у Донецькій області

 

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: