Новини від налогової інспекції Слов’янська: Легалізація трудових відносин і заробітної плати

Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства.

Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу.

Це робиться роботодавцями для того,  аби мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Через те, що величезні суми коштів виводяться «в тінь», держава втрачає десятки мільярдів гривень доходів до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються позбавленими соціальних виплат та соціальних гарантій. Користуючись тим, що зараз у нашій державі важко знайти роботу, працедавці змушують робітників працювати за «сірими», вигідними лише їм схемами, добре розуміючи, що у людей немає іншої альтернативи. Такі працівники стають повністю беззахисними перед роботодавцями. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично. Працівник не має ніяких доказів для підтвердження дійсного розміру своєї зарплати і трудового стажу. Роботодавець може платити працівнику стільки і до тих пір, скільки вважає за потрібне.

Офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах»  може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

Отримуючи зарплату «у конверті» працівник виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем,  може залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Окрім того,  зменшуються  надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Шановні громадяни! Подбайте про достойне життя для себе і своїх близьких – вимагайте від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин.

 Змінили основне місце обліку - необхідно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП

 Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу платників, що відповідно до ст. 7 Закону України від 22.05.2003 № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та пп. 3.4.6 п. 3.4 розділу 3 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України від 29.11.2017 № 150, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа та/або реєстраційній картці.

Отже, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

Задекларували доходи – до 01 серпня 2018 року сплатіть податок!

 Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує громадянам, які подали декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік (далі – декларація), про обов’язок сплати до 1 серпня року, що настає за звітним, суми податкового зобов’язання, зазначеної в поданій податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).

Слід зазначити, що відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі несплати узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за наслідками поданої річної декларації до 1 серпня року, що настає за звітним, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

► при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

► при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня (пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

 Платники податків зобов’язані зберігати первинні документи протягом часу, визначеного ПКУ

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу платників на наступне:

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст. 44 ПКУ).

За незбереження первинних документів до платників податків можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ, зокрема незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Слов’янська ОДПІ

 «Акциз-2018»: на Донеччині з незаконного обігу вилучили пально-мастильні матеріали вартістю понад 336 тисяч гривень

 Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС України, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно із співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області та Головного Управління СБУ в Донецькій та Луганській областях в рамках операції «Акциз-2018» встановлено, що мешканець с. Старомлинівка Великоновосілківського району Донецької області здійснює реалізацію пально-мастильних матеріалів на території АЗС «Етанол» у с. Старомлинівка без державної реєстрації та одержання відповідних дозвільних документів.

13 червня 2018 року у ході проведення огляду виявлено та вилучено 14,8 тонн ПММ загальною орієнтовною вартістю 336,3 тисяч гривень.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 Бюджети Донеччини поповнено 2,5 млрд гривень податку на прибуток

За 5 місяців 2018 року до державного бюджету надійшло 2 262,9 млн грн податку на прибуток, що на 1477,4 млн грн, або майже в 3 рази перевищує показники 2017 року.

Декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2018 року подали 589 платників. Сукупна сума задекларованих обсягів доходів  перевищила 20,9 млрд грн проти 17,2 млрд грн за І квартал 2017 року. Сума нарахованого податку на прибуток за І квартал 2018 року склала 114,2 млн грн, аналогічний показник у минулому році становив 113,0 млн гривень. Зріс і нарахований податок до сплати – на 3,3 млн грн більше, ніж у 2017 році (121,2 млн грн за І квартал 2018 року проти 117,9 млн грн аналогічного періоду 2017 року).

Також спостерігається і зростання надходжень до місцевих бюджетів, так як 10 відсотків податку на прибуток підприємств залишається на місцях, сюди ж входить і 100 відсотків від оподаткування прибутку комунальних підприємств. Так, за 5 місяців 2018 року надходження до місцевих бюджетів Донецької області склали 261,9 млн грн, а це в 2,8 разів більше, ніж торік (минулорічні показники складають 93,3 млн гривень).

Позитивна динаміка надходжень до бюджетів усіх рівнів досягнута завдяки злагодженій роботі органів фіскальної служби Донеччини та сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань.

 Мешканці Донеччини за січень – травень поточного року спрямували до бюджету більше 185 млн грн військового збору

 За січень - травень 2018 року платники Донеччини спрямували на підтримку української армії 185,6 мільйона гривень військового збору, що перевищує показник аналогічного періоду 2017 року на 12%. За травень сума надходження військового збору складає 40,8 млн грн, або на 12%, більше травня 2017 року.

Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти. Військовий збір, який перераховують на модернізацію та реформування української армії, сплачується у розмірі 1,5% від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід), що визначений Податковим кодексом України. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

Збільшення находжень військового збору – це підтвердження того, що все більше роботодавців регіону відмовляються від виплати заробітної плати в «конвертах» та офіційно оформлюють працівників на роботу.

Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що військовий збір – внесок кожного громадянина у зміцнення обороноздатності України.

 На Донеччині в рамках широкомасштабної операції з незаконного обігу вилучено тютюнових виробів на суму понад 525 тис. гривень

Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС,  який залучений до складу Об’єднаних сил, в рамках операції «Акциз-2018» в період 17-18 червня 2018 року проведено широкомасштабний комплекс практичних заходів по виявленню контрафактної продукції та фактів порушення встановленого порядку реалізації та обігу підакцизних товарів в населених пунктах м. Костянтинівка, м. Мирноград, м. Слов'янськ та м. Покровськ Донецької області.

У ході проведення огляду торгівельних об’єктів виявлено 6 фактів реалізації тютюнових виробів, як з марками так і без марок акцизного податку встановленого зразку, та без наявності дозвільних документів на реалізацію тютюнових виробів.

Загальна кількість вилучених тютюнових виробів з ознаками фальсифікованих становить 12 тисяч 544 пачки на орієнтовну суму 525,2 тис. гривень.

У відношенні порушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 та ч.1 ст.1772 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 Донецькою митницею ДФС  за порушення митного законодавства накладено штрафів на суму більше 12 млн гривень

Продовж січня – травня 2018 року в Донецькій митниці ДФС складено 91 протокол про порушення митних правил на загальну суму більше 3,9 млн гривень. По 11 справах предмети правопорушень тимчасово вилучено, за попередньою оцінкою їх вартість складає більше 97 тис. гривень.

Переважна більшість виявлених порушень пов’язана зі спробою громадян «обійти» чинне законодавство при ввезенні транспортних засобів на митну територію України. Так, 90% справ складено за такими статтями Митного Кодексу України, як: ст.470 - порушення строків транзиту; ст.481 – порушення строку тимчасового ввезення;  ст. 482 – переміщення транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем; ст.485 – використання транспортного засобу, ввезеного на митну територію України не за цільовим призначенням.

В рамках обміну оперативною інформацією щодо сумнівних та ризикових операцій, до податкових органів Київщини та Донеччини протягом  січня – травня  2018 року направлено 20 матеріалів для проведення контрольно-перевірочних заходів. В результаті відпрацювання податківцями протягом поточного року минулорічних матеріалів, направлених митницею в рамках співпраці, недоброчесним суб’єктам господарювання не вдалося незаконно отримати від держави 1,4 млн грн ПДВ. Також, при проведенні податкового аудиту  порушникам донараховано податкових зобов’язань на суму більше 2,3 млн гривень.

Крім того, протягом п’яти місяців 2018 року в митниці розглянуто 67 справ про порушення митних правил. За результатами  їх розгляду накладено штрафів на суму більше 12 млн гривень. Також укладено 11 мирових угод на суму  понад 100 тис. гривень. До того ж, за результатами розгляду справ судами у 14 випадках застосовано конфіскацію предметів правопорушень на 3,9 млн гривень. За чотирма рішеннями на порушників митного законодавства накладено штрафи на загальну суму  4,6 млн гривень.

До Державного бюджету України протягом п’яти місяців 2018 року   Донецькою митницею ДФС перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 470 тис. грн, що в п’ять разів перевищує показник відповідного періоду 2017 року.

 Донеччина: за добу 2 невдалі спроби надати хабар під час перетину лінії зіткнення

 Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС України, який залучений до складу Об’єднаних сил, 19 червня 2018 року під час несення служби на КПВВ «Новотроїцьке» спільно з працівниками Державної прикордонної служби України задокументовано факт пропозиції надання неправомірної вигоди в розмірі 200 грн мешканцем с. Стила Старобешівського району Донецької області, який рухався на автомобілі Mazda 6 до тимчасово окупованої території України.

Вказаний громадянин запропонував грошові кошти під час здійснення співробітниками державної фіскальної служби та державної прикордонної служби контрольно-дозвільних процедур.

Того ж дня, вже на КПВВ «Гнутове», було задокументовано аналогічний факт – мешканець с. Безіменне Новоазовського району Донецької області, рухаючись автомобілем ВАЗ 2101 до тимчасово окупованої території України, запропонував співробітникам державної фіскальної служби та державної прикордонної служби грошові кошти у розмірі 100 грн під час здійснення останніми контрольно-дозвільних процедур.

Оскільки в обох випадках у діях громадян вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 369 Кримінального кодексу України, матеріали за фактами пропозиції надання неправомірної вигоди передані представникам Національної поліції для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

 З початку року підрозділами аудиту Донеччини додатково забезпечено майже 28 мільйонів гривень надходжень до бюджету

 З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.

Так, за 5 місяців 2018 року фахівці підрозділів аудиту фіскальної служби Донецької області провели 285 документальних перевірок, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 367,4 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 60,8 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 10,9 млн гривень.

За січень-травень 2018 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету 27,8 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 13,2 млн гривень.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: