Масшабні навчання освітян Донеччини відбулись у Святогірську


На Донеччині, у Святогірську, на початку тижня відбувся дводенний навчальний семінар для освітян: «Використання цифрових лабораторій, інтерактивних комплексів та комп’ютерних систем». Понад 120 вчителів природничих спеціальностей Донеччини з’їхалися на навчання з впровадження цифрових технологій, організованих компанією Engler.

Донеччина для таких навчань обрана невипадково, адже в області активно просувається переоснащення шкіл. Опорні школи здаються в експлуатацію не лише після ремонту, але й після переобладнання освітнім устаткуванням. Компанія Engler вже неодноразово проводила подібні навчання, але такого масштабу вони проводяться вперше.

Роботі із цифровим обладнанням природничих кабінетів вчилися викладачі фізики, хімії, біології, також на захід були запрошені вчителі початкових класів. Так, так – навіть в початковій школі навчання вже відбувається за допомогою електронних ігрових ресурсів з використанням інтерактивних комп’ютерних технологій та засобів мультимедіа.


Загалом робота цифрових лабораторій викликали захоплення у вчителів, а промови лекторів були дуже цікаві навіть для людей, що не мають відношення до шкільної освіти. Лекції були підкріплені прикладами на практиці і вчителі мали змогу роздивитись всі можливості мультимедійного устаткування Engler в дії та одразу поставити питання з приводу деяких незрозумілостей. Зокрема, багато питань поставало з приводу правильного використання ліцензійного програмного забезпечення.

Несподіванкою для стороннього глядача стала презентація роботи цифрових лабораторій Einstein, обладнання яких дозволяє проводити велику кількість вимірювань та різноманітних дослідів за шкільною програмою, перетворюючи звичайний планшет, смартфон чи ПК у повноцінну цифрову природно-наукову лабораторію.

«Багато обладнання було привезено нами із собою та взято «напрокат» з тих навчальних закладів, де воно вже функціонує, - розповів директор компанії Engler Юрій Гречишкін. – Це зроблено для того, щоб учителі навчалися саме на своєму обладнанні, бо по поверненні до своїх класів вони вже зможуть вільно використовувати всі можливості мультимедійного обладнання. Тренерами на семінарі є співробітники компанії Engler та співробітники Малої академії наук України, тобто це професіонали, які покликані навчати вчителів. Ми постійно працюємо над удосконаленням методичної складової роботи з інтерактивним обладнанням, це нові методи для нової школи.»


У якості гості навчальний семінар відвідала Директор департаменту освіти і науки Донецької ОДА Надія Оксенчук. Надія вважає, що кожна об’єднана громада створена на Донеччині повинна мати опорну школу:

«На початок наступного року на Донеччині повинні діяти 30 опорних шкіл, надалі вже сорок шкіл, - говорить Надія Оксенчук , - Але це – тільки звичайна арифметика, на основі кількості створених громад. Та варто нагадати, що опорна школа – це лише зразок. А на основі одиничного зразка можуть створюватися й інші сучасні освітні заклади. Громада, яка бачить, що таке сучасна школа, що таке сучасне обладнання, може спрямовувати власні кошти на створення більшої кількості опорних шкіл.»

Окрім лекцій, по роз’ясненню особливостей роботи з інтерактивно-мультемедійними комплексами та прикладів застосування можливостей цифрових лабораторій, викладачі отримали змогу поспілкуватися з колегами з різних куточків Донецької області. А це є, погодьтеся, також корисним інструментом для обміну досвідом.

Нова українська школа передбачає нові методи та підходи в процесі навчання, і нові сучасні технічні засоби відіграють тут чи не провідну роль. Тому для максимально ефективного використання вчителями інтерактивно-мультемедійних комплексів у своїй роботі і потрібні подібні семінари, бо місія вчителя - створити таке освітнє середовище, в якому дитина сама би прагнула здобувати знання.

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: