Освітня програма «Сходини» у м. Слов’янськ визначила нові проекти для шкіл міста

8 команд, 15-16 червня на базі платформи ініціатив "Теплиця", відкрили відкрилли перше місто для «Сходин» у Слов'янську. Це 32 учасників і учасниць, які готові змінювати свої школи. У перший день всі знайомились і генерували рішення.

Координаторка програми Олександра Пєтушкова розповіла про методику дизайн-мислення, яку легко можна використовувати при створенні інновацій. Команди зацікавились і пообіцяли скористатися цією методикою😊

Протягом другого дня команди діяли. З’ясували, як ефективно використовувати фандрейзинг, в чому його суть і мета. Вдосконалювали свої ідеї, слухали поради і фокусувались на унікальності власних проектів.

Ось вони – 8 унікальних проектів Словянська:

 • Простір для арт-терапії. Команда школи №1 мріє про такий простір, де будуть різні терапії – пісочна, музична, фото-, терапія з живописом тощо. Щоб учні могли прийти в будь-який час і граючись, спілкуватися в неформальній атмосфері.
 • Учні Педагогічного ліцею хочуть зробити доступними позаосвітньо-соціальні новини для ліцеїстів. Будуть проводити додаткові заняття, тренінги, переглядати фільми іноземною мовою, що покращить її вивчення. Команда відкриє додаткові гуртки за неформальною освітою. На інформаційній панелі транслюватимуться новини ліцею, короткі навчальні ролики, відео про антибулінг.
 • STEM-простір «Еврика». Школа №15 планує створити сучасний інноваційний простір для вивчення фізики і хімії. У просторі буде 3 платформи:
 • освітня, де учні вивчатимуть теорію, працюватимуть з мобільними додатками.
 • лабораторна – для експериментів.
 • неформальна, щоб старшокласники вчилися проводити самостійно тренінги на різні теми, спілкувалися та обговорювали новинки.
 • Правовий простір. Команда №2 зі школи №15 має ідею молодіжного правового простору. Право кожної людини – це №1 у світі. Тому, щоб учні школи вміли відстояти свої права, знали до кого звернутися в разі їх порушення, команда придумала простір, де будуть вивчати правознавство. Викладатимуть не лише вчителі, але і запросять читати лекції юристів, адвокатів, суддів.
 • Відкриті уроки. Команда Черкаської школи запропонувала ідею розбудови зони на шкільному подвір’ї з інтерактивними куточками для початкових класів. Там буде місце для вивчення математики, ігри з цифрами, читання. Діти зможуть гратися і одночасно вивчати шкільні предмети.
 • Медіа-середовище. Щоб покращити обізнаність учнів і сільської громади у медіа-просторі, Дмитрівська ЗОШ розробить власний кабінет, який стане інформаційним осередком. Учні будуть вивчати поглиблено інформатику, моніторити ЗМІ, стануть власними кореспондентами у своєму селі, і можливо даватимуть тренінги своїм односельчанам з медіаграмотності.
 • Аграрний простір на базі Новомиколаївської ЗОШ стане місцем, де учні вивчатимуть біологію і хімію, досліджуватимуть ґрунти. Щоб мати практичні навички в агросфері, разом з агрохіміком школярі будуть правильно вирощуватимуть овочі і зелень.
 • SMART-подвір'я. У школі №16 буде спеціальне поле 10х10 м, на якому водостійкою фарбою намальовані різні розвиваючі ігри. Покриття поля буде резиновим, щоби школярі не травмувалися. Ця зона для учнів 1-7 класів, де вони вивчатимуть предмети – англійська мова, математика, фізична культура – в інтерактивній формі.

Усі 8 проектів вже зареєструвалися на платформі GoF. Протягом трьох тижнів команди працюватимуть з модераторкою платформи, яка допоможе їм запустити кампанії зі збору коштів.

2-3 команди, які будуть активними протягом підготовчого періоду, отримають у подарунок професійний супровід по відео (монтаж) від платформи GoF.

Після етапу модерації – 6 проектів будуть оприлюднені на краудфандинговій платформі GoF (GoFundEd) та розпочнуть збір половини коштів свого бюджету.

По закінченню усіх кампаній зі збору коштів 3 ініціативи (проекти) з 6 отримають співфінансування у розмірі 25 000 гривень кожен.

Інші три ініціативи матимуть можливість продовжити збір іншої половини коштів для реалізації – без співфінансування – продовж додаткових 30 днів.

Програма здійснюється за підтримки Проекту "Зміцнення громадської довіри" (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Докладнішу інформацію про «Сходини» шукайте на сайті: skhodyny.gof.org.ua
Долучайтеся до події «Сходин» у Facebook: GoF: Сходини
Підписуйтесь на офіційні сторінки у соцмережах GoF:

Facebook Instagram YouTube

Контактні особи:

Ліна Мачульська, PR-менеджер GoFundEd,
lina.machulska@gmail.com, 0984816599
Олександра Пєтушкова, координаторка програми «Сходини»
ps.workua@gmail.com, 0632618990


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
1
1

Эта запись была размещена в рубрики: