Свято науки і практики на факультеті фізичного виховання в університеті Слов’янська


В сучасному цивілізованому світі є досить популярною філософія «Селф-мейд», що буквально означає «ЗРОБИ СЕБЕ САМ». Основна концепція полягає в тому, що всі батьки хочуть для своїх дітей, щоб вони були успішними. Адже так важливо бути кращим в усьому, чим ти займаєшся!

На факультеті фізичного виховання всі студенти мають змогу формувати професійно важливі компетенції, які дозволять їм бути конкурентноспроможним фахівцями, розвивати найкращі свої якості, зміцнювати особистісні ресурси. В цьому їм допомагають і  викладачі,  застосовуючи інноваційні технології, зокрема фасилітативні (що означає підтримка, супровід), сприяють створенню індивідуального освітнього середовища, в якому кожен студент, занурюючись в нього рухається в своєму темпі, в своєму стилі, в напрямку тих пріоритетів, які сам для себе визначає, проявляючи неповторність, реалізуючи свій потенціал.

23-25 травня в Донбаському державному педагогічному університеті відбулася Всеукраїнська науково - практична конференція студентів і молодих учених «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти». На факультеті фізичного виховання вона проходила під назвою: «ПСИХОЛОГІЯ І ПЕДАГОГІКА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ, СПОРТУ ТА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ РІЗНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ» з врахуванням фаху. Під час конференції, яка проводилася нетрадиційно, всі присутні мали змогу познайомитися з цікавими як науковими дослідженнями студентів та магістрантів факультету, так і їх практичними вміннями та здібностями застосовувати різноманітні інноваційні освітні технології на практиці. Всі студенти, магістранти та викладачі факультету ретельно готувалися до цієї події і насправді конференція пройшла як справжнє свято – Свято науки і практики!

Пленарне засідання науково-практичної конференції відкрила канд.. псих. наук, доц. кафедри загальної психології факультету фізичного виховання І.Ю. Остополець, яка розповіла  про заходи, що плануються в рамках роботи форуму і запросила до вітального слова декана факультету фізичного виховання, канд. пед. наук, доц. Холодного О.І. Він побажав студентам та викладачам подальших успіхів у науково-дослідній і практично-методичній роботі, цікавих дискусій і яскравих вражень від прослуханих доповідей і проведених майстер-класів.

На конференцію були запрошені гості із Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка (м. Кропивницький) – канд. пед. наук, доц., завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання О.В. та завідувач відділу фізичної культури та спортивно-масової роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти О.А. Качан (м. Слов’янськ), викладачі фізичної культури ЗОШ м. Слов’янська та м. Краматорська, старшокласники та студенти технікумів міста.

О. В. Шевченко привітала всіх присутніх із Днем науки і виступила з доповіддю-презентацією на тему: «Нетрадиційні підходи до професійної підготовки студентів факультету фізичного виховання». Вона також розповіла про наукові доробки кафедри теорії і методики фізичного виховання  ЦДПУ ім. В. Винниченка і, подякувавши за співпрацю з факультетом фізичного виховання ДДПУ, вручила сертифікати і збірники наукових статей викладачам і студентам, які брали участь у наукових конференціях кропивницького вузу протягом 2017-2018 н.р.

О.В. Шевченко подарувала колегам з кафедри теоретичних і методичних основ фізичного виховання і реабілітації декілька наукових посібників та методичних розробок викладачів своєї кафедри.

На пленарному засіданні конференції було заслухано кращі доповіді викладачів та студентів. Всі інші доповідачі, охочі виступити з результатами власної науково-дослідної та практично-методичної роботи, мали змогу це зробити під час роботи секційних засідань на кафедрах факультету фізичного виховання.

Всі доповіді, відрізнялися актуальністю і різноманітністю проблематики, креативністю і майстерністю доповідачів в плані подачі матеріалу. Так, студенти 3 курсу спеціальності «Здоров’я людини» А. Гордієнко, О. Бибик та А. Кочергіна розповіли про власні дослідження особливостей псифізіології стресу та представили засоби його подолання, ілюструючи деякі з них наочно.

Крім того, присутні отримали пам’ятки, які були розроблені студентами на допомогу в подоланні стресу. Доповідь була схвалена всіма присутніми та викликала багато позитивних емоцій.

Дослідження проводилося під керівництвом канд. біол.  наук, ст. викладача кафедри здоров’я людини і фізичного виховання І. Ю. Курільченко та канд. пед. наук, доц. І.В. Кушакової.

Студенти 3 курсу В. Куліков та К. Шерчук представили результати дослідження особливостей використання абсолютних генетичних маркерів у спортивному відборі, яке було проведене в рамках роботи наукового гуртка під керівництвом А.В. Макаренка – канд. пед.  наук, доц. кафедри медико-біологічних основ охорони життя та Цивільного захисту.

Досить академічним та методично грамотним був виступ студента 4 курсу заочного відділення, спортивного тренера з шахів А. Корницького на тему «Психологічний аналіз факторів запам’ятовування у спортсменів-шахістів». Дослідження проводилося протягом 2-х років під науковим керівництвом доц. І.Ю. Остополець на базі Донецького обласного шахового клубу ім. О.В. Мамоти зі спортсменами-шахістами різних вікових груп та рівня кваліфікації.

Студент 3 курсу факультету фізичного виховання Д. Вєнков звітував про  участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми і перспективи соціально-економічного розвитку територій» у Вищій школі управління та адміністрації в Ополє (Польща) та культурно-освітньому проекті «Європа – наш спільний дім», розповів про європейський вектор співробітництва факультету фізичного виховання з вузами Польщі та перспективами на майбутнє. Д. Вєнков поділився власними враженнями від участі у конференції та відвідин європейських вузів і закликав всіх учнів та студентів цінувати свій час, максимально використовувати всі можливості навчання на факультеті, підкресливши високий рівень підготовки фахівців викладачами ДДПУ.

О. А. Качан – завідувач відділу фізичної культури та спортивно-масової роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, здобувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи,  Національний тренер соціальної програми «Спорт заради розвитку», розповів про міжнародні проекти в галузі фізичного виховання та спорту та можливості долучатися до них студентів та магістрантів факультету.

В кінці теоретичної частини конференції виступила ректор ДДПУ, доктор пед.  наук, проф. С.О. Омельченко, яка ще раз привітала всіх зі святом науки та відзначила наукові досягнення викладачів і студентів університету. Світлана Олександрівна  вручила грамоти студентам-доповідачам і подяки науковим керівникам, які керували дослідницькою роботою студентів, а також нагородила студентів факультету, які брали участь у 2 турі Всеукраїнської олімпіади з психології Є. Сафонову та Ю. Рейлян; у 2 етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 014 Середня освіта (фізична культура) О. Веклич та Д. Малютіну;  за активну участь та перемогу у обласному конкурсі учнівської та студентської молоді «Екологія та здоров’я» Донецького обласного еколого-натуралістичного центру А. Гордієнко. Також були нагороджені студенти факультету, які проявили активність у публікаціях наукових праць у наукових виданнях України та Європи.

Далі в програмі конференції всі присутні мали змогу взяти участь у майстер-класах, які проводили студенти та магістранти факультету фізичного виховання та педагогічного факультету, демонструючи свої вміння та навички організації спортивної та фізкультурно-масової роботи з різними групами населення.

І. Дьяченко, студентка магістратури 1 курсу денної форми навчання (Керівник – канд. пед. наук, доц., декан факультету фізичного виховання О.І. Холодний), показала майстер-клас зі спортивної гімнастики для дітей дошкільного віку.

Під час проведення майстер-класу гостя з ЦДПУ ім. В. Винниченка, О.В. Шевченко, яка є Головним тренером і Головою федерації художньої гімнастики Кіровоградської області, показала декілька комплексних вправ, які є досить ефективними в тренувальному процесі юних гімнасток для розвитку фізичних якостей.

В. Афанасьєва, студентка магістратури 2 курсу денної форми навчання провела фітнес-заняття для раннього юнацького віку (Fitness with elastic band) (Керівник – ст. викладач кафедри методики спортивно-педагогічних дисциплін, магістр, О.В. Смоляр). За час навчання на факультеті фізичного виховання Валерія отримала і міжнародний сертифікат фітнес-тренера, досконально опанувавши методикою та технічними навичками проведення занять.

Н. Шевченко, студентка 2 курсу спеціальності «Фізична реабілітація» (Керівник - доктор біол. наук, проф. В.В. Дичко) показала майстер-клас з масажу. Наталія оволоділа вже понад 35 видами цих процедур і залюбки показала свої вміння, демонструючи студентам і викладачам елементи техніки СПА-масажу, стоун-терапії, методику застосування реабілітаційного масажу після перенесеного інсульту у пацієнтів, релаксуючий масаж обличчя та інш.

О. Чеченов, студент 2 курсу денної форми навчання, (Керівник - канд. пед. наук, доц.  С.М. Віцько) розповів про особливості тренувального процесу з рукопашного бою та бойового самбо, спортивні перемоги і перспективи подальшого розвитку цього виду спорту в регіоні, та разом зі своїми вихованцями продемонстрував техніку цього виду спорту.

25 травня в рамках роботи конференції всі присутні мали змогу переглянути та взяти безпосередню участь у таких майстер-класах:

  1. «Особливості застосування спортивного тейпування для профілактики травматизму» (Д. Вєнков, Є. Денисенко, В. Панченко – студенти 3 курсу денної форми навчання, керівник А. В. Макаренко – канд. пед. наук, доц. кафедри МБООЖ та ЦЗ)

  1. «Дихальна гімнастика О. Стрельнікової та методика її застосування» (Д. Сидоренко – студентка 3 курсу денної форми навчання, керівник І.Ю. Остополець – канд. псих. наук, доц. кафедри загальної психології)

  1. «Надання першої медичної допомоги при травмах та пораненнях» (Є. Денисенко, В. Панченко, М. Діденко, О. Барда, К. Шерчук, К. Оспіщева - студенти 3 курсу денної форми навчання, керівники: Н.В. Гутарєва– канд. мед. наук, доц., зав. кафедри МБООЖ та ЦЗ, Ю.Ю. Мусхаріна – канд. пед. наук, доц. кафедри МБООЖ та ЦЗ,  Буров Ю.В. - ст. викладач кафедри МБООЖ та ЦЗ).

  1. «Квадрат психолога» - майстер-клас в рамках програми української Федерації футболу «Відкриті уроки футболу» (Е. Яблочанська, К. Білоусова - студенти 4 курсу педагогічного факультету денної форми навчання, керівник Н.П. Шайда – канд. псих. наук, доц., зав. кафедри загальної психології).
  1. «Специфіка проведення тренування з дзюдо у спортсменів групи спортивного вдосконалення» (Д. Мільошкін - студент магістратури 2 курсу денної форми навчання, керівник А.О. Щелкунов – канд. пед. наук, доц. кафедри МВСПД)

Всі учасники конференції отримали сертифікати, а студенти, які проводили майстер-класи, були нагороджені грамотами і мали гучні оплески глядачів як знак подяки і визнання їх старань і майстерності.

Конференція вдалася!

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: