День механіка відбувся у аграрному технікумі Слов’янська

Вранці 23 травня на подвір’ї аграрного технікуму створилася незвична метушня – студенти і викладачі робили останні приготування до професійного конкурсу «День механіка-2018»: з ангарів на подвір’я одночасно виїхали трактори, автомобілі, зернозбиральний комбайн, вивели іншу сільськогосподарську техніку.

Конкурс «День механіка», в якому своїми професійними знаннями і навичками міряються студенти-механіки, вже став традиційним – проводиться щороку наприкінці травня.

Цього року участь у конкурсі взяли п’ять команд з числа студентів третього і четвертого (випускного) курсів, по одній команді від кожної академічної групи. Учасники конкурсу, на перший погляд, були дещо не в рівних умовах: студенти 3-го курсу пройшли теоретичний курс із будови та експлуатації сільськогосподарської техніки і курс водіїв, а студенти 4 курсу, вже пройшли повний курс навчання і менше ніж за місяць отримають дипломи техніків-механіків. Але, як показали результати конкурсу – це лише на перший погляд.

Після настанов, що пролунали з боку адміністрації навчального закладу, кожна із команд презентувала себе, зробивши це в різних формах: підібрали уніформу, підготували агітаційні плакати, девізи, «кричалки», підготували музичні привітання. Далі пройшла коротка розминка, в якій капітани команд показали свою теоретичну підготовку під час бліцопитування з питань професійної діяльності механіка.

Наступним етапом стала практична частина, в якій командам пропонувалося виконати послідовно виконати наступні завдання: розбирання-складання сошника зернової сівалки (на час), визначення ремонтних розмірів шийок колінчастого валу, перевірки справності акумуляторної батареї.

Із зацікавленням представники команд шукали несправності у вантажівках – визначення їх і усунення дало можливість запустити двигуни (авто завчасно виведені з ладу винахідливими майстрами-водіями).

Не складним, але дуже цікавим виявився конкурс, в якому учасники повинні були скласти ґрунтообробний машинно-тракторний агрегат і налаштувати його на задані параметри роботи.

Дуже захопливим було налаштування зернозбирального комбайна на збирання заданої (за жеребкуванням) сільськогосподарської культури.

Видовищним і дуже динамічним був конкурс із швидкісного фігурного водіння міні-трактора з транспортним причепом.
Саме в цих конкурсах студенти могли проявити себе як справжні механіки, виконуючи завдання наближені до виробничих умов. Команди не підвели – всі учасники справилися із запропонованими завданнями на високому фаховому рівні.

На завершення учасникам конкурсу було запропоновано надати першу медичну допомогу умовним потерпілим у ДТП. Використовуючи медичні засоби з автомобільних аптечок, а також підручні матеріали, учасники конкурсу на швидкість вправлялися у зупиненні кровотечі, накладанні шини на зламану кінцівку, у приведенні потерпілого до тями.

Оцінку діям конкурсантів дав представник пожежно-рятувальної служби міста Слов’янська Істомін С. А., який прокоментував правильність дій і оцінив роботу команд.

Після закінчення останнього змагання турнірна таблиця показала, що з мінімальним відривом перемогли студенти 3-го курсу, група 1М915 (капітан Міщенко Михайло). Друге і третє місця посіли, відповідно, команди групи 1М914 (4 курс, капітан Сухоручко Олексій) і команда групи 3МЛ17 (3 курс, капітан Груненко Микола). Переможці змагань були нагороджені солодкими призами, приємними подарунками та грамотами.

Цьогорічний конкурс черговий раз довів високу якість підготовки кадрів для сільського господарства, що здійснюється у Слов’янському аграрному технікумі

Сергій Бойко, викладач ВП «Слов’янський технікум ЛНАУ»

8
0

Эта запись была размещена в рубрики: