Про що мовчить Кам’яна Баба біля Слов’янського краєзнавчього музею…

Кам'яні́ Баби або Боввани – монументальні кам'яні скульптури, які з'явилися на території сучасної України більше 6 тис. років тому. Кам'яні статуї або Баби поширені в степовій смузі Європи і Азії від Монголії до Німеччини.

Сама назва «баба» тлумачиться з санскриту і означає: "душа", "предок", "батько", "старійшина". Про це в  групі "Слов'янський Краєзнавчий Музей" пише керівник закладу Лілія Зандер.

Але Кам'яні Баби не надмогильні пам’ятники — вони носили життєстверджуючий характер. Статуї мали приносити успіх, добробут, родючість.

Стояли вони на святилищах, а часто біля родових насипів - курганів. Перед статуями були кам’яні вівтарі, де приносилися пожертви. Наші Предки вірили в безсмертя душі, і в основі їхнього поховального культу лежала ідея реінкарнації — нових народжень. Тому кам’яні статуї були вмістилищем душ предків.

Після народження нового члена роду душа переселялася в немовля, а кам’яну статую розбивали і нерідко хоронили як людину. Інакше кажучи, Кам’яні Баби — це сховища душ.

5
3

Эта запись была размещена в рубрики: