Учні ЗОШ №5 та Просвітяни у Слов’янську відзначили перепоховання Кобзаря

Сьогодні, 22 травня -157 річниця перепоховання праху ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ Тараса ШЕВЧЕНКА на Чернечій горі в Каневі.

Сьогодні, біля памятника Шевченку у Словянську, відбувся захід, присвячений цієї події. Учні та викладачі ЗОШ №5, разом з представниками Всеукраїнського товариства ім. Т.Г. Шевченка "Просвіта" відзначили цю подію.

Після невеликого мітингу присутні поклали живі квіти до монументу. Вірші Кобзаря прочитала член Товариства "Просвіта" Марія Петрівна Колесникова.

Як відомо, великий український Поет помер 10 березня 1861 року у Петербурзі в своїй майстерні при Петербурзькій академії мистецтв, де пройшли останні роки його життя.

Поховали ПРОРОКА 28 лютого на Смоленському цвинтарі в Петербурзі. Клопоти щодо перевезення тіла Тараса Шевченка в Україну взяли на себе його друзі, члени Української громади в Петербурзі, зокрема Михайло та Олександр Лазаревські, Пантелеймон Куліш, Григорій Честахівський.


В Успенському соборі Канева відслужили панахиду і на Чернечій горі 22 травня 1861 року перепоховали залишки Тараса Григоровича Шевченка, які були привезені з Петербурга. Це місце, яке було зазначено у відомому "ЗАПОВІТІ":
P.s Шануймо українське слово та збережемо історію, культуру для нащадків!
Велика шана Тарасові ШЕВЧЕНКУ!

фото Юлія Ковеза
Діловий Слов'янськ

3
1

Эта запись была размещена в рубрики: