Шутили: в Славянске одноклассники угощали друзей напитком с таблетками, один школьник отравился

В Слов’янську через пустощі дітей отруївся 13 – річний хлопець

Однокласники потерпілого вирішили пожартувати над однолітками і в газований напій кинули медичний препарат і пригощали ним учнів. В результаті один хлопчик був госпіталізований до лікарні з діагнозом - отруєння невідомою речовиною. Батьки «жартівників» притягнуті до відповідальності.

Під час Ради профілактики інспектор ювенальної превенції провела профілактичну роботу з учнями-порушниками та їх батьками. На батьків складені адміністративні протоколи за ст. 184 «Неналежне виконання батьками або особами, що їх заміняють, обов'язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З окремими учнями також було проведена роз’яснювальна робота щодо порушень дисципліни під час учбового процесу, пропуски занять та прояви неповаги до педагогів, що висловлюються у підвищенні тону розмови, відмові виконувати вказівки вчителя. Батьки та діти попередженні про адміністративну відповідальність.

Звертаємо увагу батьків на те, що саме вони відповідальні за неповнолітніх дітей:

 І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

- Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

  1. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту"у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

 

Слов'янський відділ поліції Донецької області

 

5
3

Эта запись была размещена в рубрики: