Рятувальники Слов’янська та Слов’янського району приймали участь у масштабних тактико-спеціальних навчаннях з гасіння лісової пожежі. Фото

Висока температура, сильний вітер та відсутність опадів  протягом тривалого часу помножені на халатність відпочивальників у лісі можуть стати причиною природної катастрофи – лісової пожежі.

В результаті пожеж, що виникають в природному середовищі, знижуються захисні та водоохоронні властивості лісу, знищуються лісові масиви, забруднюється атмосфера, порушується тепловий баланс, а в окремих випадках знищуються населені пункти. Донеччина багата на цінні хвойні ліси, які роблять регіон унікальним. Саме тому фахівці Служби порятунку спільно зі співробітниками лісового господарства роблять усе можливе, аби не допустити трагедії.

16 травня, на території Лиманського лісництва відбулися спільні тактико-спеціальні навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій,  пов’язаних з пожежами в лісах. За ходом навчань стежили  голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, керівництво та  особовий склад Головного управління ДСНС України у Донецькій області, управління лісового та мисливського господарства, співробітники Національної поліції, ПАТ “Укрзалізниці”, Центра безпеки громадян с. Черкаське та Центр безпеки громадян у м. Лиман, медицини катастроф та підрозділи піротехнічної служби ДСНС.

За задумом навчань, у результаті необережного поводження з вогнем відпочивальниками виникла низова пожежа у лісовому масиві. Осередок пожежі був виявлений співробітниками диспетчерського пункту з нагляду за лісовими масивами ДП «Лиманського лісового господарства» через систему відео спостереження. До місця події негайно прибули працівники управління лісового та мисливського господарства на автоцистерні, 2 мобільних пожежних модулях та тракторі. Одночасно з цим, про пожежу було повідомлено до Служби порятунку «101». Після розвідки пожежі, особовий склад лісового господарства приступає до гасіння пожежі за допомогою ранцевих оприскувачів.

Однак, через значний вітер, вогонь продовжує поширюватися. Площа пожежі складає близько 3 Га. Рятувальники, які прибули на місце, виявили одного із відпочивальників. Від нього бійці ДСНС дізналися, що в осередку пожежі знаходиться близько 10 людей, їм потрібно допомогти вибратися. Крім того, один із відпочивальників під час спроби виїзду на легковому автомобілі з місця події на особистому транспорті натрапив на невідомий вибуховий пристрій, в наслідок чого автомобіль отримав ушкодження, стан громадянина важкий, проїзд для гасіння пожежі та евакуації громадян заблокований. До місця події були направлені піротехнічні розрахунки ДСНС.

На місце пожежі прибуває група аерофоторозвідки Головного управління для здійснення розвідки місць зародження осередків пожеж та пошуку постраждалих у лісі за допомогою квадракопетра з тепловізором. В результаті, було виявлено 3 осередка пожежі та  3 групи людей у загальній кількості близько 10 чоловік, які виявилися заблокованими всередині лісового масиву.

Піротехнічні розрахунки проводять роботи із вилучення та знешкодження вибухонебезпечного предмету. Через сильні пориви вітру вогонь продовжує розповсюджуватися та складає вже 7 Га. Крім того, існує загроза зміни напрямку вітру та перекидання пожежі на населений пункт.  Низова пожежа переходить до верхової. На місце події були направлені додаткові сили Головного управління ДСНС України у Донецькій області, були задіяни  рятувальники Слов’янська, Лимана, Краматорська, Дружківки, Соледара, Бахмута,  Центру безпеки громадян м. Лиман,  пожежний потяг ПАТ «Укрзалізниці».

Рятувальниками здійснюються заходи щодо проведення рятування ланками ГДЗС постраждалих з лісового масиву та надання медичної допомоги постраждалим. На місці події розгортається пункт управління та штаб з ліквідації лісової пожежі.  Керівник гасіння пожежі подав команду на подачу стаціонарних лафетних стволів для гасіння верхової пожежі, що надало можливість локалізувати пожежу, виключити повторне загоряння. Умовну пожежу було ліквідовано.

За задумом навчань, у ході ліквідації умовної пожежі трапився ряд взаємозалежних подій, які могли мати місце у реальному житті. Завдяки цьому вдалося перевірити рівень готовності до взаємодії ряду служб та організацій, завдання яких – забезпечувати безпеку та надавати допомогу населенню в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Загалом для проведення навчань залучалося 22 одиниці техніки та 93 чоловіки, з них: від Головного управління 12 одиниць техніки та 74 чоловіки особового складу.

Альона Сокур, провідний фахівець відділу запобігання НС
Слов’янського районного управління ДСНС України у Донецькій області

 

 

 

 

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: