В Слов’янському районі вшанували пам’ять бійців 95-ї Житомирської бригади, які віддали життя за українську державу

13 квітня 2014 року близько 12:30 на околиці села Октябрьське, нині село Маячка, Слов’янського району Донецької області під час руху колона десантників була обстріляна терористами зі заздалегідь підготовлених позицій з підствольних гранатометів та щільним прицільним вогнем зі стрілецької зброї.

Внаслідок обстрілу загинули:

Майор Заброцький Вадим Йосипович;
Капітан Дульчик Віталій Георгійович;
Сержант Рудий Віталій Валентинович;
Сержант Славіцький Олег Вікторович;
Молодший сержант Хрущ Сергій Юрійович;
Старший солдат Якимов Олександр Валерійович.

Указом Президента України "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", вони всі нагороджені орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

В 2017 році на місці гибелі героїв було встановлено пам’ятний знак, відкриття якого відбулося 13 травня 2017 року.

В цьому році, саме 13 травня, біля пам’ятного знаку загиблим військовослужбовців 95-ї Житомирської десантно-штурмової бригади відбувся мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті воїнів, які героїчно загинули в ході ведення бойових дій під час АТО.

У пам’ятному заході взяли участь представники місцевої влади, 95-ї Житомирської десантно-штурмової бригади, громадськість, волонтери, учнівська молодь, мешканці громади.

Під час пам’ятного мітингу лунали виступи, слова яких пронизані печаллю та смутком у зв’язку з тяжкою втратою – загибеллю синів України.

Капелан збройних сил України Геннадій Лисенко згадав тих, хто віддав за Україну найдорожче – своє життя, хто ризикуючи життям, продовжує захищати нашу країну заради мирного та щасливого життя українського народу. Засуджуючи війну, яка посилає нам жорстокі випробування, з жалем та біллю наголосив, що ми втрачаємо кращих людей, справжніх героїв.

Зворушливі слова про героїв, які не вмирають, а вічно житимуть у наших серцях прозвучали від керівника громадської організації міста Слов’янськ Олега Зонтова.

«Нажаль, молоді бійці 95-ї Житомирської бригади вже не зустрінуть свою наступну весну разом з нами, але поки ми пам’ятаємо про бойових побратимів – вони живуть в наших серцях», - завершив свій виступ громадський активіст.

Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих військовослжбовців, які віддали власне життя у боротьбі за українську державу, увійшовши в безсмертя.
Після завершення мітингу діти поклали до підніжжя пам’ятника гірлянду пам’яті, уквітчану рожевими маками, а всі присутні - живі квіти та вінки.

8
4

Эта запись была размещена в рубрики: