В Слов’янську представлена виставка ілюстрацій про дискримінацію жінок

Впродовж березня 2018 року організація ООН "Жінки в Україні" та "Америка Хаус" в Києві проводили в столиці виставку іллюстрацій "БІЛЬШЕ НІКОЛИ ПОЗА УВАГОЮ: ЖІНКИ, ЯКІ СТИКАЮТЬСЯ З МНОЖИННИМИ ФОРМАМИ ДИСКРИМІНАЦІЇ". Тепер виставка представлена у Слов'янську.


Виставка з 11 плакатів художниці Дани Рваної, що виставлена на другому поверсі центральної бібліотеки Слов'янська, зображує уразливі групи жінок. Деякі групи жінок, окрім дискримінації за ознакою статі, спрямованої проти них як жінок, також страждають від дискримінації на підставі етнічної ідентичності, інвалідності, віку, статусу внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та інших факторів. Така дискримінація зачіпає жінок іншою мірою чи способом, ніж чоловіків.

В Україні жінки, що стикаються з множинними формами дискримінації, більше виключені з політичного та суспільного життя. Їхні голоси не чутно. Їхніми потребами й правами часто нехтують у процесі реформ, відновлення та будівництва миру. Особливо потерпають такі групи як жінки та дівчата з інвалідністю, жінки, які живуть з ВІЛ, сільські жінки, молоді жінки, літні жінки, етнічні меншини, особливо роми, жінки ВПО та ЛБТІК.


Ці групи стикаються з порушеннями прав людини, нетолерантністю та особливо високим рівнем дискримінації в доступі до ухвалення рішень, зайнятості, охорони здоров'я, освіти та інших базових послуг.

Ця серія ілюстрацій фокусується на цих різних групах жінок, щоб вони стали видимі та почуті. Вона закликає осіб, які ухвалюють рішення, включити в політику та програми потреби різних груп жінок та дівчат на всіх рівнях. Вона також зображує жінок, які долаючи дискримінацію та стереотипи, що часто пов’язані з ними, об'єднуються для захисту своїх прав.

фото Едуард Торський,
Діловий Слов'янськ

2
2

Эта запись была размещена в рубрики: