Слов’янські поліцейські долучаються до роботи із порушниками шкільної дисципліни

В місцевій загальноосвітній школі інспектор ювенальної превенції на Раді профілактики розглянула питання 13 - річного порушника дисципліни. Після профілактичної бесіди з хлопцем та вжитих адміністративних заходів впливу до його батьків, учень дав обіцянку відповідально ставитись до навчання.

Мета Ради - створення максимально сприятливих умов для співробітництва педагогічного колективу, учнів та їх батьків як необхідної умови запобігання і подолання відхилень у поведінці дітей і підлітків. А також формування і розвиток єдиного шкільного виховного колективу зі здоровим моральним мікрокліматом.

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим. Ювенальна превенція Слов'янського відділу поліції постійно тримає на контролі питання якісного отримання освіти, правового, патріотичного та морального виховання дітей, а також контролює процес виконання їх батьками обов'язків по відношенню до своїх дітей.

Звертаємо увагу батьків на те, що саме вони відповідальні за навчання і розвиток дітей, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:

І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

- Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

  1. Згідно Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

 Слов'янський відділ поліції Донецької області

3
1

Эта запись была размещена в рубрики: