Підприємці Слов’янська звернулись до керівника Донецької області з пропозицією


Продовжуючи тему, що була вперше озвучена на Слов'янському економічному форумі, організованому Асоціацією підприємців "Ділове Сприяння" зі Слов'янська у листопаді 2017 року, "Діловий Слов'янськ" публікує відкритого листа від підприємців та керівників підприємств Слов'янська, які зацікавлені у промисловому відродженні рідного міста, до очільника Донецької області Павла Жебрівського щодо обгрунтування необхідності створення у Слов'янську содового виробництва. 

Далі наводимо текст листа.

"Шановний Павле Івановичу!

Звертаємося до Вас від імені підприємців славетного міста Слов'янськ, що протягом двох століть було одним з промислових центрів на Донеччині. Наразі стан економіки у регіоні суттєво погіршився через занепад окремих галузей промисловості, втрату низки експортних ринків та політичні події у державі.

За чотири останні роки місто Слов'янськ пережило декілька спадів та підйомів: лише за період з першої половини 2014-го року обсяги реалізації послуг зменшилися майже вдвічі. Місто два роки втрачало економічний потенціал, заробітні плати населення скоротились на 23%. Згідно даних Державної служби зайнятості на одну незайняту вакансію разом у промисловості та сфері послуг припадало майже 60 безробітних. Ці процеси були зумовлені тим, що у регіоні відсутня велика промисловість та, як наслідок, немає стабільності й у місцевому бюджеті.

У 2017-тому році почався новий етап у житті міста, який відкриває нові можливості для підприємців. Рівень безробіття вже знизився наполовину, але, на жаль, у багатьох випадках це відбувається через те, що кваліфіковані у технічних сферах кадри масово виїжджають з Донеччини. Відсутність перспектив вимушує їх полишати рідний край.

Тим не менше, на наш погляд існує досить ефективний вихід з цієї ситуації, що полягає у відновленні діяльності Слов'янського содового заводу. Реалізація даного проекту передбачає одночасну участь регіонального та держаного капіталу, а також залучення приватних інвестицій.

Слов'янський содовий завод має давню історію та достатню сировинну базу, щоб у стислі терміни відродити свої основні потужності та знову стати осередком промисловості. Відомо, що за радянських часів саме на цьому заводі вироблялись величезні обсяги кальцинованої соди, якість якої вважалася найвищою у Європі.

Слов’янськ є окремим прикладом занепаду промисловості України. За останні 20 років Україна втратила всі заводи з виробництва соди кальцинованої. Останній завод залишився у окупованому Криму. Країна є імпортозалежною від товару, на закупівлю якого витрачаються валютні кошти.

Ми знаємо, що в державі існують профільні проектні організації та покладаємо свої найбільші сподівання на вітчизняний галузевий інститут – ДУ "НІОХІМ". Серед багатьох науково-дослідних та проектних установ світу, саме ДУ «НІОХІМ» найбільш активно співпрацює з різними содовими виробництвами та має достатній досвід для втілення подібних проектів. Як нам стало відомо, тільки за останній рік за участі ДУ «НІОХІМ» було розгорнуто діяльність декількох найсучасніших содових підприємств, на яких реалізовані революційні технології, що підвищують енергоефективність та продуктивність виробництва. Серед них завод з виробництва кальцинованої соди потужністю 1 млн. тон на рік для одного з найбільших в Індії концернів RSPL, декілька виробництв у Туреччині, Ірані, Польщі, а також проекти для інших содових конгломератів Індії. Силами спеціалістів цього інституту також реалізовано багато подібних проектів на теренах ближнього та дальнього зарубіжжя.

З огляду на те, що у зоні Слов'янську збережено стару базу хлориду натрію, достатньо водних запасів та вже існують підготовлені відстійники, відродження там содового виробництва є не тільки нагальним, але й технологічно вмотивованим питанням. Ключовим для довгострокової перспективи є те, що розвіданих покладів солі та карбонатної сировини там вистачить щонайменше на найближчі  60 років. За умови відродження заводу, з'явиться можливість поновити робочі місця та повернути колишніх спеціалістів, оскільки наразі в Україні не функціонують інші содові виробництва, але існує чимало інженерів з відповідним професійним досвідом.

Кальцинована сода є стратегічно важливо сировиною для скляної, хімічної, металургійної та інших галузях промисловості. Донеччина має великий сировинний потенціал, певні об'єкти збереженої інфраструктури, незатребувану робочу силу та можливість відродження підприємства із залученням представників виключно вітчизняної науки. Вкрай доцільною є організація виробництва соди в місті Слов’янськ, що дозволить відновити одне з містоутворюючих підприємств.

Просимо Вас приділити увагу перспективам відновлення єдиного в Україні содового заводу та залучити ДУ "НІОХІМ" до розгляду викладених вище питань.  Підприємці та зацікавлені підприємства міста Слов'янська, а  також профільні учбові заклади готові долучитись до вирішення питань економічного розвитку Слов'янська.

З повагою,
за матеріалами доповідей Першого
Слов'янського Економічного Форуму
Підприємці Ассоціації "Ділове Сприяння"
ООО "СІС Сода"
Слов'янський хіміко-механічний технікум

7
3

Эта запись была размещена в рубрики: