В День пам’яті та примирення у Маяках під Слов’янськом перепоховали воїнів Другої Світової


Сьогодні 8 травня у с.Маяки Слов’янького району вібулось відзначення Дня пам’яті та примирення i Дня перемоги над нацизмом у Другій світовий війні та перепоховання у братській могилі воїнів, що загинули в роки Другої Світової війни, визволяючи Слов'янщину.


Захід був організований відділом культури та туризму Слов'янської райдержадміністрації. На заході були присутні жителі села, школярі місцевої школи, частини військових підрозділів, представники ЗМІ.

На захід завітали та виступили перед учасниками голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівський Павел Іванович, заступник командувача Об'єднаних сил, голова Слов’янської райдержадміністрації Данилюк Євген Іванович.

Домовини з прахом 107 загиблих воїнів були встановлені на землі біля місцевого будинка культури. Біля пам’ятника несла караул почесна варта. Державний Прапор з траурною стрічкою приспущений.

"Будь-яка війна – це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі-людським життям. Сьогодення нагадує нам знов і знов трагічні роки минулої, Другої Світової Війни.


Зберігає земля відомих і невідомих героїв, кожен з них напевно чекає свого часу, часу коли його ім’я згадають, просто згадають. Минуть роки, десятки років, століття – пам’ять про героїв не згине вовік. Вона світитиме усім, обраним Богом людям, які покладають своє життя во ім’я народу свого, за Батьківщину.

Свята пам’ять про Другу Світову війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни" - наголосили ведучі мітингу реквієму.


502 доби йшли бої на території області, з 1941 по 1943 рік. 18 з половиною тисяч чоловік загинуло в боях та померло від ран тільки в нашому районі. Вони вистояли, вони витримали, щоб ми жили. Вічна слава героям! Сьогодні ми є свідками того, як буде проходити почесне перепоховання воїнів, які захищали рідну землю і заснули вічним сном, на місці останнього бою, в часи Другої Світової війни на Слов’янщині.


Як зазначили виступаючі, сьогодні перед нашою країною знову стоять страшні випробування. Ціною крові та сліз, ціною власного життя відстоюють мир, свободу і незалежність нашої Батьківщини захисники України. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.


Голова громадського об’єднання АДВІС «Плацдарм» Юков Олексій Олександрович розповів про те, що сьогодні відбудеться поховання останків 107 воїнів 12-ї та 6-ї армій, 3-ї та 8-ї Гвардійській армій, які загинули в боях при звільненні Слов’янщини в 1941-1943 роках. Нажаль, прізвища воїнів невідомі. Їм судилося назавжди залишити свій дім, у них відібрали мирне життя, кохання, батьківство, сімейний затишок… Війна в кожного солдата була різна, а смерть на всіх одна..


Чин поминальної літії провів капелан частини 3035 отець Діонісій, після чого,
наприкінці мітінгу-реквієму останки воїнів-визволителів другої світвої війни були передані землі. Труни, під звуки військового салюту опустили в братську могилу солдати військових частин.

Вічна пам’ять героям, загиблим у роки Другої Світової війни та військовослужбовцями, які загинули під час проведення антитерористичної операції! Слава їхньому безсмертному подвигу в ім’я життя на землі!

Пам’ять загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання, та покладанням квітів.

Далі фотозвіт про подію.

Фото Едуард Торський
Діловий Словянськ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

4
1

Эта запись была размещена в рубрики: