Новини податкової інспекції Слов`янська: Торгуєш пивом – реєструй РРО

У разі внесення змін у дані, що вказуються у довідці за формою № 34-ОПП, така довідка підлягає заміні

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 9.4 розділу ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зі змінами та доповненнями (далі – Порядок) у разі внесення змін у дані, що вказуються у довідці за формою № 34-ОПП «Довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру» (найменування (прізвище, ім’я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання) платника податків, керівника контролюючого органу, в якому платник податків перебуває на обліку, тощо), довідка за формою № 34-ОПП підлягає заміні у контролюючому органі.

Для отримання нової довідки платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику податків нову довідку.

У такому самому порядку видається дублікат довідки замість зіпсованої чи втраченої або копія довідки. У разі втрати довідки нова довідка видається за заявою платника податків, у якій надані пояснення і викладені обставини втрати довідки або до якої додані документи, що підтверджують факт втрати довідки.

Про видачу кожної довідки за формою № 34-ОПП робиться запис у журналі за формою № 14-ОПП, а відповідний запит зберігається у реєстраційній частині облікової справи платника податків.

Торгуєш пивом – реєструй РРО

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що 20.12.2017 року набула чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000р. №1336. Зазначеною Постановою викладено у новій редакції пункт перший Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Відповідно до внесених змін, для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом), зокрема фізичним особам – підприємцям, які сплачують єдиний податок, необхідно мати зареєстровані РРО та роздруковувати фіскальні чеки, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Нагадуємо, що суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Про відповідальність за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами без наявності ліцензії

 З метою здійснення заходів щодо запобігання порушень законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, звертаємо  увагу на наступне:

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім вин столових), пивом та тютюновими виробами,  може здійснюватись суб’єктами господарювання за наявності у них відповідних ліцензій  (ст. 15 Закону України від 19.12.1995р № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів)

У разі здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії до суб’єкта господарювання застосовуються штрафні санкції у розмірі 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17000грн. за кожне порушення окремо. (ст.. 17 ЗУ № 481/95-ВР)

З питань отримання ліцензій та акцизного податку можна звернутись до Слов’янської ОДПІ, за адресою: м. Слов’янськ, пл. Соборна, 3,

Також важливо знати,  що діяльність пов’язана з реалізацією алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зобов’язує суб’єктів господарювання дотримуватись норм законодавства, яке регулює обіг та оподаткування підакцизних товарів.

Зокрема:

  • Постановою КМУ від 30.10.2008№ 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв"  встановлено розмір мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої.

Продаж таких напоїв за цінами нижчими за мінімальні передбачає  штрафні санкції мінімум 10000грн.

  • Законом № 481/95-ВР передбачено максимальні ціни на тютюнові вироби встановлені виробником або імпортером, продаж таких виробів за цінами вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку, передбачає штрафні санкції мінімум 10000грн.
  • Алкогольні напої (з вмістом спирту більше 8,5: об'ємних одиниць) та тютюнові вироби, які знаходяться в реалізації та на зберіганні  повинні бути   з марками акцизного податку встановленого зразка (ст. 11 Закону № 481/95-ВР).

Відсутність марки передбачає штраф мінімум 17000грн.

  • Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів (ст. 15 3 Закону № 481/95-ВР).

Відсутність відповідного документу передбачає штрафну санкцію в розмірі 6800грн.

 Слов’янська ОДПІ

Податковою міліцією Донеччини з незаконного обігу вилучено контрафактні тютюнові вироби на 70 тисяч гривень

 Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області в рамках проведення загальнодержавної операції «Акциз-2018» у м. Марiуполь Донецької області встановлено факт транспортування місцевим мешканцем тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.

За оперативними даними виявлена тютюнова продукція виготовлена на тимчасово окупованій території України та незаконно ввезена на підконтрольну територію для подальшої реалізації в оптово-роздрібній мережі Донецької області.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 3,5 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 71 тис. гривень.

Відносно порушника складено протокол за ст.1645 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка).

У І кварталі 2018 року податковою міліцією Донеччини в сфері оподаткування ПДВ виявлено порушень на понад 40 млн гривень  неправомірного ПДВ

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів, направлених на боротьбу зі злочинами, що пов’язані з ухиленням від сплати до держбюджету ПДВ.

Так за I квартал 2018 року за фактами правопорушень, виявлених у цій сфері, зареєстровано 9 кримінальних проваджень, з них:

8 – за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) на загальну суму збитків майже 31 млн грн;

1 – за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), по якому попереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму майже 10 млн гривень.

На вихідних працівниками «Фантому» упереджено 3 спроби вивезення товарів до непідконтрольної території України на 79 тисяч гривень

На вихідних співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками прикордонної служби України під час поглибленого огляду на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду «Мар’їнка» автомобілю Mercedes Vito під керуванням мешканця с. Запорізьке  Волноваського району Донецької області було виявлено партію жіночої білизни орієнтовною вартістю 39,7 тис. гривень, яку громадянин намагався приховано перевезти до тимчасово неконтрольованої території України.

У той же день на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду "Майорське" співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області під час огляду транспортного засобу Renault Trafic під керуванням мешканця м. Горлівка виявлено взуття, сумки жіночі та спеції загальною вартістю 18,5 тис. гривень.

Аналогічне порушення виявлено також на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду "Новотроїцьке", де працівниками податкової міліції проведено огляд транспортного засобу Citroen Jumper під керуванням мешканця м.Донецьк, який рухався до тимчасово окупованої території України. У ході огляду транспортного засобу виявлено електрообладнання на суму 20,8 тис. гривень, яке вказаний громадянин намагався перевезти через лінію зіткнення.

В усіх випадках товари, загальна вартість яких становить 79 тис. гривень, вилучені до прийняття законного рішення.

На підставі зібраних матеріалів відносно порушників складено протоколи за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Власники дорогих автомобілів поповнили бюджети Донеччини на 835 тисяч гривень

За перший квартал 2018 року автовласники елітних автомобілів Донецької області сплатили до місцевих бюджетів 835,6 тис. грн транспортного податку, що на 66%, або на 333,5 тис. грн перевищує сплату І кварталу 2017 року.

Основна сума сплаченого податку, а саме 635,9 тис. гривень була перерахована власниками елітних авто – юридичними особами області. Зазначимо, що суттєве збільшення у сплаті транспортного податку, а саме майже на 260 тис. грн, відбулось завдяки підприємствам-автовласникам.

Натомість цьогорічний внесок у сплаті транспортного податку від фізичних осіб майже 200 тис. гривень. До трійці найпопулярніших марок автомобілів, за які мешканці Донеччини сплатили податок, належать LAND ROVER, AUDI та MERSEDES-BENZ.

Серед фізичних осіб лідерами зі сплати транспортного податку є власники елітних авто м. Слов’янськ та Слов’янського району (52,2 тис. грн), м. Маріуполя (46,4 тис. грн), а також м. Покровськ та Покровського району (43,5 тис. грн) Донецької області.

Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2018 році - 1396125 грн). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

«Фантом» напоготові: упереджено вивезення до непідконтрольної території України товарно-матеріальних цінностей

 Вчора, 23 квітня 2018 року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками прикордонної служби України під час огляду на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду «Мар’їнка» автомобілю ВАЗ-21099 під керуванням мешканця м. Олексієво-Дружківка було виявлено пристрій для лазерної  електроепіляції орієнтовною вартістю 138 тисяч гривень.

Складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, товарно-матеріальні цінності вилучені до прийняття законного рішення.

Мешканцю Маріуполя не вдалось перевезти з непідконтрольної території фальсифіковані тютюнові вироби на 125 тисяч гривень

 Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками прикордонної служби в рамках проведення загальнодержавної операції «Акциз-2018» вкотре упередили спробу перевезення з непідконтрольної території України фальсифікованих тютюнових виробів.

Цього разу мешканець м. Маріуполь Донецької області намагався приховано перевезти через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» тютюнові вироби марок «Marlboro», «Winston» без марок акцизного податку встановленого зразка та «Прилуки особливі» з марками акцизного податку з візуальними ознаками підробки.

В ході поглибленого огляду автомобілю Opel Vivaro у днищі транспортного засобу було виявлено тайник, в якому водій намагався приховано перевезти до контрольованої території України контрафактну тютюнову продукцію.

За оперативними даними виявлені тютюнові вироби виготовлені на тимчасово окупованій території України та мали бути транспортовані до  підконтрольної території для подальшої реалізації в оптово-роздрібній мережі Донецької області.

За результатами проведених заходів було вилучено понад 4 тис. пачок тютюнових виробів на загальну орієнтовну суму 125 тис. гривень. Вирішується питання щодо притягнення порушника до відповідальності згідно чинного законодавства.

У Донецькій області діє понад 7800 алкогольних та тютюнових ліцензій

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Донецькій області станом на 1 квітня 2018 року на території області діє 7832 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Зокрема, у березні поточного року було видано 787 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них на торгівлю алкогольними напоями – 423, та 364 – на торгівлю тютюновими виробами.

За перші три місяці 2018 року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 119 ліцензій та анульовано дію 46 ліцензій. Крім того, за продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку, суб’єктам господарювання Донеччини було анульовано 14 ліцензій.

Зазначимо, що з метою недопущення  порушень в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, фахівці фіскальної служби Донеччини постійно проводять контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів. За результатами вжитих заходів з початку 2018 року сума застосованих до порушників фінансових санкцій склала 1,1 млн гривень. Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями фінансові санкції склали 170 тис. грн, за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін – 700 тис. гривень. Крім того, до недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму 190 тис. гривень.

Загалом, з початку року від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до місцевих бюджетів Донеччини надійшло 8,3 млн гривень.

Товарообіг Донецької митниці збільшився на третину

 За підсумками  роботи  Донецької митниці ДФС протягом І кварталу 2018 року товарообіг у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зріс на третину та склав 1 млрд 233 млн доларів. При цьому експортовано товарів на суму 894 млн доларів, імпортовано – на 339 млн доларів.

У поточному році спостерігається активізація зовнішньоекономічної діяльності по всіх напрямках. Так, у порівнянні з минулорічними показниками  зростання обсягу операцій з експорту склало 15%, з імпорту – 109%. Залишається позитивним і сальдо торговельного балансу, яке дорівнює 555 млн доларів. Загальний обсяг експортно-імпортних вантажів за перші три місяці 2018 року склав понад 4 млн тон.

Також стабільними є і показники середнього часу митного оформлення. Зокрема, при здійсненні митних формальностей витрати часу на оформлення імпортної митної декларації становлять 54 хвилини, експортної – 21 хвилину.

Протягом січня – березня 2018 року в митниці оформлено більше 13 тис. митних декларацій всіх видів, що на 21% більше, ніж торік.  Із загальної кількості оформлених митних декларацій 72% здійснено за принципом «єдиного вікна».

Запровадження застосування принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів – це важливий крок у напрямі створення сприятливих умов для ведення бізнесу та один з пріоритетних напрямків роботи митниці.

 ГУ ДФС у Донецькій області

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: