За допомоги поліцейських собак на Донеччині за три місяці вилучено 17 одиниць зброї та півкіло вибухівки

Чотирилапі «детективи» допомогли розкрити вбивства, угони, розшукати біглих злочинців та зниклих дітей. Про це повідомив начальник кінологічного центру ГУНП в Донецькій області Леонід Котов під час семінару-тренінгу щодо використання потенціалу службової кінології в протидії злочинності, який проходив 19-20 квітня у Харкові.

Семінар для керівників кінологічних підрозділів Нацполіції України вібувся на базі Харківського національного університету внутрішніх справ. Заняття проводили викладачі навчального закладу.

Під час тренінгу поліцейські кінологи дізналися, як ефективно керувати підрозділом та максимально використовувати можливості кінології у забезпеченні публічної безпеки. Адже на відміну від людини собака може відчувати вибухівку на відстані та йти невидимим слідом. Так, на Донеччині, окрім звичної роботи, кінологи зі службовими собаками залучаються до несення служби на блокпостах, де вони допомагають виявляти замасковані зброю та наркотики.

В ході семінару було підбито підсумки роботи кінологічних підрозділів поліції за перший квартал 2018 року. В Донецькій області за допомогою собак поліція вилучила з незаконного обігу 17 одиниць вогнепальної зброї та боєприпасів, серед яких протитанковий гранатомет, 9 гранат, автомат «Калашникова», а також 300 патронів та майже півкіло вибухових речовин (тротил, порох).

За три місяці вихованці кінологічного центру поліції Донеччини та собаки приданих сил перевірили понад 7 тисяч транспортних засобів та 5,5 тисяч громадян. Крім того, чотирилапі помічники взяли участь в розкритті 135 злочинів.

Так, слідові собаки допомогли розшукати злочинця, який втік з-під варти у Волновасі, а у Лимані – знайти угонщиків, які викрали три автомобілі. В Дружківці пес привів до зловмисника, який завдав тяжких тілесних ушкоджень людині, яка згодом померла, а в Краматорську – за пігодини розшукав зниклого хлопчика.

Під час семінару виступила Тетяна Глорі, президент міжнародного Альянсу “МИРОСЛАВА”, яка поділилася досвідом щодо особливостей підготовки собак в Афганістані та Швейцарії. Також вона запропонувала поліції Донеччини допомогу щодо сприяння обміну досвідом в сфері кінології із закордонними фахівцями.

Присутні також побачили роботу собак кінологічного центру ГУНП в Харківській області з пошуку зброї, наркотиків та вибірки речей.

Учасники тренінгу отримали сертифікати, які вручив ректор ХНУВС Валерій Сокуренко.

Нагадаємо, зараз в кінологічному центрі поліції Донеччини 23 собаки, які спеціалізуються на пошуку зброї, наркотиків та слідовій роботі.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

3
2

Эта запись была размещена в рубрики: