Як поліцейські Слов’янської оперативної зони проводять перевірки гральних закладів

Співробітники поліції проводяться попередні перевірки закладів, в тому числі нещодавно відкритих, які здійснюють діяльність під вивісками «Національна лотерея». За незаконне заняття гральним бізнесом за рік правоохоронці відкрили вісім кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 203-2 Кримінального кодексу України.

Робота правоохоронців по кожному факту документування грального закладу досить тривала - винесення остаточного правового рішення можливе тільки після проведення експертизи комп’ютерної техніки та програмного забезпечення, яка проводиться за межами області.

За рік слов'янські поліцейські провели 6 санкціонованих обшуків, в результаті чого вилучили понад 60 комп’ютерів, флеш-носії з ігровим програмним забезпеченням, роутери, комутатори, модулятори, а також зошити з бухгалтерськими записами та готівку. По деяким адресам поліцейські декілька разів проводили обшуки. Невелика собівартість обладнання дозволяє власникам «ігорок» вже на наступний день встановити комп’ютери і знову здійснювати незаконний бізнес.

Впродовж минулого року до Лиманського відділення поліції надійшло 7 повідомлень про те, що на території міста діють незаконні гральні заклади. При перевірці поліцейські встановили, що в цих закладах здійснює свою діяльність державна тиражна грошова лотерея. І юридичних підстав закрити зали не має, оскільки документи та ліцензії у них в порядку.

Основні засади державного регулювання лотерейної сфери в Україні встановлюються Законом "Про державні лотереї в Україні". Відповідно до зазначеного закону, організацію державної лотереї та державний нагляд (контроль) у сфері лотерейної діяльності здійснює Міністерство фінансів України.

Заняття гральним бізнесом відноситься до категорії особливо тяжких правопорушень. І якщо його організатори після кожного обшуку дозволяють собі купувати нове обладнання й меблі, то вони не враховують, що після завершення кримінальних проваджень на них чекає ще й чималий штраф: від 170 до 680 тисяч гривень, а при повторному порушенні - до 850 тисяч гривень.

 Слов'янський відділ поліції Донецької області

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

2
2

Эта запись была размещена в рубрики: