П’є вся область: у Райгородку запрацював автоматизований пост контролю якості води у річці Сіверський Донець

У Райгородку дали офіційний старт роботі автоматизованого посту контролю на річці Сіверський Донець - у місці, де здійснюється централізований водозабір для потреб області.

Встановлене обладнання контролюватиме стан води у річці за 14 показниками (біологічні та хімічні показники кисню, наявність нітратів, нітритів, амонію, калію, твердих частин тощо), оброблятиме отриману інформацію та передаватиме її в режимі он-лайн на сайт департаменту екології ДонОДА, де з нею зможе ознайомитися кожен охочий.

Про це у Фейсбук повідомляє голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

До речі, системний онлайновий моніторинг річкової води Донеччина впроваджує першою в Україні.

Дав завдання протягом двох тижнів скоординувати роботу екологів та "Води Донбасу": якщо пост моніторингу виявить значне забрудення, "Вода Донбасу" має припинити водозабір, і таким чином ми убезпечимо жителів Донеччини - як окупованої частини, так і контрольованої українською владою від неякісної брудної води.

Облаштування автоматизованого посту в Райгородку обійшлося в 1 млн 965 тисяч гривень.

На сьогоднішній день в області працює ще один подібний пост моніторингу - у Святогірську. Всього ж до кінця року плануємо відкрити вісім - щоб контролювати якість води 8 найбільших річок Донеччини.

Крім того, дав завдання департаменту екології оголосити наступний рік роком Сіверського Дінця та ініціювати системну програму його очищення, до якої б долучилися Донецька, Харківська та Луганська області.

А щодо моніторингу довкілля загалом, то по завершенню реалізації усіх етапів проекту Донеччина матиме сучасну та якісну систему, яка фактично та юридично відповідатиме усім технічним вимогам українського та європейського законодавства.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: