Під Слов’янськом вшанували пам’ять капітана СБУ та перших загиблих українських військових в АТО. Фото


Сьогодні, 13 квітня, під Слов'янськом у районі траси Київ-Довжанський біля пам'ятника співробітнику Центру спецоперацій СБУ капітану Геннадію Біліченку та пам'ятного знаку першим загиблим українським військовим в АТО біля Семенівки, пройшли мітинги.

13 квітня 2014 року загинув капітан СБУ Геннадій Біліченко, 5 травня під Семенівкою загинули Герой України полковник СБУ Олександр Аніщенко, майор СБУ Руслан Лужевскій, прапорщик Національної гвардії України Віктор Долинський, полковник ЗСУ Тарас Сенюк загинув 3 червня.

У заходах прийняли участь співробітники спецпідрозділу “Альфа” Служби безпеки України, представники військової частини 3035 Національної Гвардії України, Слов'янського відділу поліції,  Слов’янського об'єднаного міського військового комісаріату, Слов'янської міської ради та журналісти.

Присутні вшанували світлу пам’ять  усіх захисників України, загиблих під час бойових дій на Донбасі, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятних знаків.

13 квітня 2014 року під час виконання бойового завдання група спецпризначенців, яка направлялася для звільнення від російських терористів адміністративних будівель м. Слов’янськ Донецької області, потрапила у засідку. У запеклому бою капітан Геннадій Біліченко, отримавши смертельні поранення, продовжував вести вогонь та прикривати своїх товаришів.

Він загинув на місці бою, відкривши мартиролог співробітників Служби безпеки України, які віддали своє життя у збройному протистоянні російській агресії на Донбасі.

Біліченко став першим Українським Воїном, який поліг від рук озброєного окупанта. Того ж квітневого дня 2014 року було оголошено про початок антитерористичної операції на Сході України.

За вірність Військовій присязі та незламність духу Указом Президента України від 20.06.2014 р. капітан Біліченко Геннадій Васильович нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

У Геннадія залишилися дружина та син.

Також присутні поклали квіти до пам'ятного знаку загиблим воїнам АТО, що розташований на перехресті траси Київ-Харків-Довжанський та вул. Сучасної.

 

4
7

Эта запись была размещена в рубрики: