Новини податкової інспекції Слов’янська: Продали декілька об‘єктів нерухомості – задекларуйте доходи

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що згідно з графіком виїзних особистих прийомів громадян посадовими особами Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на II квартал 2018 року 20 квітня 2018 року з 10:00 до 12:00 годин в приміщенні Слов’янської ОДПІ, за адресою: м. Слов’янськ, площа Соборна, буд. 3, відбудеться виїзний особистий прийом заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Костянтинівсько – Дружківського управління Гринцова Олександра Васильовича.

Попередній запис громадян на особистий прийом здійснюється з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00 (у п`ятницю до 16.45) у телефонному режимі за номером: 8(06262) 2-31-89, або особисто за адресою: м. Слов’янськ, площа Соборна, 3, Слов’янська ОДПІ, каб. 121, 104, та припиняється за п'ять робочих днів до дати проведення особистого прийому.

ОГОЛОШЕННЯ

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 28 березня 2018 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із завідуючим сектором організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Зіганшиною Оленою Анатоліївною на тему: «Особливості кампанії декларування у 2018 році».

Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном: (06262) 2-31-89.

В яких випадках платник звільняється від подання декларації про майновий стан і доходи

 Слов'янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) у випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язнені на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Крім того, декларація не подається і обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним (це передбачено п.179.2 ст.179 ПКУ), якщо платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розділу IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 Продали декілька об‘єктів нерухомості – задекларуйте доходи

 Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна регулюється статтею 172 Податкового кодексу України.

Дохід фізичної особи - резидента від продажу (обміну) житлової нерухомості не оподатковується податком на доходи фізичних осіб у разі виконання наступних умов:

- продається житловий будинок, квартира або їх частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельна ділянка, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;

- продаж одного із зазначених об‘єктів здійснюється не частіше одного разу протягом звітного податкового року;

- відчужуваний об'єкт нерухомого майна перебуває у власності платника податку понад три роки.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

У разі продажу протягом року більш як одного з перелічених об'єктів нерухомості або іншої нерухомості, отриманий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором у розмірі 1,5%.

У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об‘єкта незавершеного виробництва.

Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б          ) особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно.

Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.

 Слов’янська ОДПІ

На Донеччині співробітники «Фантому» попередили спробу вивезення до непідконтрольної території електронних гаджетів на суму понад 250 тис. гривень

На лінії розмежування співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») 18.03.2018 затримали автомобіль, в якому правопорушник приховав електронні гаджети, аби перевезти їх до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

Автомобіль Daewoo Lanos рухався через КПВВ «Мар’їнка» під керуванням мешканця м. Донецьк. Під час поглибленого огляду транспортного засобу було виявлено мобільні телефони, планшети та бездротові акустичні системи. Орієнтовна вартість вилучених ТМЦ становить 257 тис. гривень.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції).

Митники Донеччини поповнили казну держави першим мільярдом

 За результатами роботи Донецької митниці ДФС у перші два місяці поточного року до Державного бюджету України перераховано більше 1 млрд 266 млн грн митних платежів.

Митні надходження до казни держави у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросли майже у 2,2 рази, або на 690 млн гривень. Також значно збільшився середньомісячний показник перерахованих митницею до держбюджету платежів, який склав 633 млн гривень. Традиційно лідером серед основних податків і зборів є ПДВ,  доля якого складає 95% від загальної суми митних платежів за січень-лютий 2018 року.

Митниками Донеччини постійно проводиться робота, спрямована на попередження спроб учасників зовнішньоекономічної діяльності неправомірно мінімізувати суми митних платежів, належних до сплати. За результатами цих заходів Донецькою митницею ДФС додатково залучено до скарбниці держави майже 20 млн грн митних платежів.

У розрізі товарів, що становлять основу митних надходжень до держбюджету, найбільші суми податків і зборів перераховано при митному оформленні кам’яного вугілля -  більше 46% від загальних перерахувань, або 588 млн гривень. У поточному році дещо змінився перелік інших основних бюджетоформуючих товарів.

Якщо минулого року друге місце у загальній сумі перерахувань займали інші метали та вироби з них, то в цьому році це промислове устаткування й транспорт - 181 млн гривень. Також, до п’ятірки лідерів увійшли товари, що традиційно імпортують для власних виробничих потреб найбільш потужні підприємства-виробники Донецької області, такі як: вогнетривкі матеріали й вироби -113,4 млн грн, інші метали й вироби з них - 82,2 млн грн, феросплави -75,5 млн грн митних надходжень.

В рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами  у  січні-лютому  2018 року митницею видано 663 сертифікати з перевезення товарів форми  EUR.1. Слід зазначити,  що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виданих сертифікатів зросла у 2,5 рази. Також в рамках Угоди Донецькою митницею ДФС був наданий статус уповноваженого (схваленого) експортера ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод».

Співробітники «Фантому» упередили спробу вивезення до непідконтрольної території гербіцидів вартістю 75 тис.гривень

На лінії розмежування співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») 20.03.2018 затримали автомобіль, в якому правопорушник приховав гербіциди для обробки ґрунту, аби перевезти їх до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

Автомобіль PEUGEOT BOXER рухався через КПВВ «Мар’їнка» під керуванням мешканця м. Сніжне Донецької області. Під час поглибленого огляду транспортного засобу було виявлено гербіциди для обробки ґрунту орієнтовною вартістю 75,0 тис. гривень.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції) та вилучено товарно-матеріальні цінності.

Представниками малого бізнесу Донеччини сплачено майже 173 мільйони гривень єдиного податку

 Суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за два місяці 2018 року сплатили до місцевих бюджетів Донецької області 172,9 млн грн єдиного податку, що на 20% перевищує показник відповідного періоду 2017 року.

Значну частину цього податку – 105,7 млн грн сплатили фізичні особи - підприємці. Юридичні особи - платники єдиного податку спрямували до казни 24,3 млн гривень. Решта 42,8 млн грн – надійшли від сільгосптоваровиробників області.

Всього у Донецькому регіоні станом на 01 березня 2018 року майже 51 тис. представників малого та середнього бізнесу обрали спрощену систему оподаткування.

У Головному управління ДФС у Донецькій області звертають увагу, що єдиний податок у повному обсязі зараховується до загального фонду місцевих бюджетів. Саме тому, перераховуючи зазначений податок своєчасно та у повному обсязі, підприємці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї громади.

Спроба мешканця м. Макіївка приховано перевезти до непідконтрольної території електроприбори виявилася марною

 Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом»), які несуть службу у складі фіскального наряду на КПВВ «Гнутове», 16 березня упереджено спробу прихованого вивезення до непідконтрольної території електротоварів.

Під час огляду транспортного засобу ГАЗ-2752 встановлено, що водій намагався приховано перевезти до тимчасово непідконтрольної українській владі території електроприбори  орієнтовною вартістю 63,4 тис. гривень.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції). Товарно-матеріальні цінності вилучено.

ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: