Розвиток франчайзингу в Україні як елемент розвитку малого та середнього бізнесу

Гармонізація законодавства, котре регулює господарську діяльність представників приватних господарств, з правом ЄС є однією з найважливіших умов поглиблення співпраці вітчизняних виробників МСБ з міжнародними фінансовими та інститутами Європи та країнами-членами ЄС.

Гармонізація норм законів має створити необхідні передумови для інтеграції вітчизняних представників МСБ до Європейського стандарта споживання та сприяти економічному розвитку нашої держави.

За таких обставин малі та середні  підприємства прагнуть перетворитися у  міцних  конкурентів та партнерів для Європейських  підприємств, забезпечуючи собі здобувати опит виробництва у нормах та умовах не тільки для входження у відповідний сектор виробництва та сфери надання якісних послуг, а й для виживання в ньому.

Саме ситуація сьогодення сприяє розвитку франчайзингу в Україні та його все більшого поширення і потребує комплексного інформування сучасних виробників знання про нього.

У нашій державі розвиток малого та середнього бізнесу зазнає певних труднощів, які обумовлені не тільки існуючим законодавством, що не створює сприятливих умов для конкурентоспроможності, а й тим, що контингент зайнятий у цій сфері, як правило, не має необхідних економічних та юридичних знань, без яких неможливе проведення серйозних маркетингових досліджень, прийняття обґрунтованих рішень з проблем, пов'язаних зі збутом товарів і послуг на Європейському ринку, а також виробленням ефективної стратегії і тактики для ведення конкурентної боротьби з компаніями, котрі мають величезний досвід у виробництві, збуті продукції та можуть задовільнити потреби споживача.

Франчайзинг є елементом саме розвитку вітчизняного  малого та середнього бізнесу, а також дієвим засобом  взаємодії сучасного Європейського бізнесу  та МСБ  України.

Франчайзингова система — це взаємовигідне партнерство, бо МСБ  вирішує проблему фінансування в період свого становлення та відповідати  сучасним стандартам, а Європейський бізнес отримує можливість розширити  межи збуту на Українському ринку  та оминути  наявні ризики.

МакДональдс  свого часу став світовим лідером ринку, насамперед саме завдяки тому, що розвивав власну мережу за допомогою франчайзингу.

Франчайзинг є вдалою моделлю зростання для багатьох видів бізнесу, що розв'язує проблеми забезпечення високих темпів розширення, подолання дефіциту фінансування та пошуку мотивованого персоналу.

Тарас Турецков

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

4
2

Эта запись была размещена в рубрики: