Новини податкової інспекції Слов’янська: для електронній звітності треба укласти договір

Юридичним особам та фізичним особам-підприємцям для подання звітності в електронному вигляді необхідно укласти договір

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що подання звітності в електронному вигляді значно економить час (не потрібно стояти в чергах) та кошти платників податків. Для того, щоб її подавати, необхідно укласти договір про визнання електронних документів та надіслати до контролюючого органу заяву про приєднання до нього.

Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827.

Основними організаційно-правовими засадами Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (далі – Порядок) визначено:

- електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів (далі – Договір), який укладається шляхом приєднання платника до Договору на підставі заяви про приєднання, що надсилається платником до контролюючого органу в електронному вигляді;

- договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (ЕЦП), які станом на день набрання чинності наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення визначених Порядком підстав;

- електронні документи, що надходять до контролюючих органів від суб’єктів електронного документообігу на підставі діючих Договорів, приймаються до обробки;

- фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням ЕЦП.

Платник створює Заяву про приєднання до Договору в електронному вигляді. Підписувач (в особі якого платник приєднується до Договору) завершує створення Заяви про приєднання до Договору накладенням ЕЦП (п. 3 розд. ІІІ Порядку).

Підписувачем Заяви про приєднання до Договору має бути особа, яка згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) є керівником. За наявності електронної печатки на Заяву про приєднання до Договору спочатку накладається ЕЦП, після нього – електронна печатка (п. 4 розд. ІІІ Порядку).

Для надання права підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до пункту 5 цього розділу) шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП (далі - Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів можна заповнити через Електронний кабінет у розділі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету, де автор створює новий документ за формою «F/J1392001 – Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів» (далі – Заява про приєднання до Договору), заповнює усі реквізити, підписує та направляє протягом операційного дня у визначеному форматі (стандарті) до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Контролюючий орган, яким отримано Заяву про приєднання до Договору, розглядає її протягом одного робочого дня.

Якщо до моменту спливу робочого дня, наступного за днем отримання контролюючим органом Заяви про приєднання до Договору (дата, зафіксована у першій квитанції), контролюючий орган не повідомив автора про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір) або відмову в приєднанні до Договору, приєднання автора до Договору здійснюється автоматично у момент спливу такого строку (дата, зафіксована у другій квитанції).

Підтвердженням про приєднання автора до Договору є отримання автором другої квитанції про прийняття Заяви про приєднання до Договору, на яку накладається технологічний сертифікат контролюючого органу.

Про зміну технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС) повідомив наступне.

Для підтримання належного рівня функціонування програмного забезпечення, яке використовується для підписання електронних документів, платникам необхідно завантажити та додати до «файлового сховища сертифікатів» нові технологічні сертифікати центру та серверів центру.

Повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС розміщено у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

Більш детальна інформація за посиланнямhttps://acskidd.gov.ua/news#198

Чи необхідно фізичній особі декларувати доходи, отримані від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на землях, отриманих, як пай?

 Відповідно до п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України від 25.10.2001 №2768-III зі змінами та доповненнями для ведення, зокрема:

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений розмір не враховуються земельні ділянки, їх частки (паї), які не використовуються, тобто здаються в оренду, обслуговуються.

Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах, тобто до 1 травня поточного року за звітний минулий рік необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити у термін до 1 серпня цього року самостійно нарахований податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

У разі продажу сільськогосподарської продукції податковому агенту обов’язок нарахування та утримання податків покладається на такого агента.

Тобто, якщо площа земельних угідь перевищує 2 гектари, то фізична особа зобов’язана задекларувати отримані доходи від реалізованої сільськогосподарської продукції та сплатити ПДФО і військовий збір, за винятком реалізації такої продукції податковим агентам.

Документи, які має подати громадянин щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки за навчання.

 Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до ст.166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ. До даного переліку, зокрема, включається сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

При цьому, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення; тощо.

Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів.

 Слов’янська ОДПІ

На Донеччині фіскали викрили керівника, який систематично привласнював кошти комунального підприємства

Одним з напрямків – малопомітних для широкого загалу, але не менш важливих за інші – діяльності органів державної фіскальної служби є участь у реалізації заходів, визначених Законом України від 14.10.2014 №1702-VII «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Цими питаннями опікується управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, яке функціонує у складі Головного управління ДФС у Донецькій області.

Важливим завданням управління є і залишатиметься виявлення сумнівних операцій в сфері державних закупівель та використання коштів і майна державних і комунальних підприємств. Рік тільки-но розпочався, а проведена фіскалами за цим напрямком робота вже принесла результати. Так, фахівцями управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДФС у Донецькій області в січні 2018 року за результатами моніторингу операцій у сфері державних закупівель вже складено та направлено до правоохоронних органів 5 матеріалів щодо операцій, які мають ознаки кримінальних правопорушень. Сума можливих збитків, завданих державному та комунальному секторам економіки, оцінюється у 126,5 млн гривень. Вже зараз за результатами вивчення цих матеріалів правоохоронними органами порушено 1 кримінальне провадження.

Так, наприклад, податківці встановили, що керівник одного з комунальних підприємств області систематично отримував на корпоративну картку кошти підприємства, які в подальшому переводив у готівку через мережу банкоматів та витрачав на власні потреби. Шкода, завдана комунальному підприємству «заповзятливим» керівником, оцінюється в 1,3 млн гривень. Матеріали передані до управління захисту економіки Головного управління Національної поліції в Донецькій області для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України.

Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує: фінансово-господарська діяльність в межах правового поля – це не тільки і не стільки гарантована можливість уникнути неприємного спілкування з правоохоронними органами, скільки виявлення реальної поваги до держави і громади та усвідомлене виконання своїх конституційних обов’язків.

У Маріуполі розпочався дводенний футбольний чемпіонат між командами фіскальної служби Донеччини

Сьогодні, 23 лютого, на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу ПАТ «ММК імені Ілліча» у м. Маріуполі стартував футбольний турнір серед команд фіскальної служби Донеччини, який триватиме 2 дні поспіль. За титул чемпіона змагатимуться 5 команд. Учасниками цьогорічних змагань стали співробітники податкової міліції, фахівці Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДФС у Донецькій області, Донецької митниці ДФС та зведені команди інших структурних підрозділів головного управління.

Відкриваючи змагання та вітаючи їх учасників, заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області Олександр Троханенко наголосив: «Дуже добре, що, не зважаючи на непрості часи та напружену роботу, ми з вами знайшли бажання і можливість провести змагання з футболу. Впевнений, ці змагання не тільки дозволять в черговий раз згуртувати працівників фіскальної служби області та збадьорити їх, але й будуть нашим посильним внеском в популяризацію здорового образу життя та спорту в Україні».

Нестачі у вболівальниках немає – сьогодні разом зі своїми сім’ями гравців прийшли підтримати їх колеги. Для них футбольні змагання – це також значна подія, яка приносить масу позитиву і приємних емоцій, яких так не вистачає в повсякденній нелегкій праці.

Незважаючи на те, хто стане переможцем даного турніру, футболісти здобудуть безцінний досвід участі у таких змаганнях, який допоможе їм надалі готуватися краще та грати на високому рівні. Найкращі ж гравці з команд-переможців турніру у травні цього року будуть представляти фіскальну службу області та виборювати перемогу на змаганнях за Кубок Перемоги міста Маріуполь.

Від щирого серця бажаємо учасникам легкої гри, побільше забитих голів, справедливих суддів, ну і звичайно ПЕРЕМОГИ!

Донеччина: з початку року власники нерухомості сплатили понад 10 мільйонів гривень

З початку 2018 року власники нерухомості Донецької області перерахували до місцевого бюджету 10 млн 495 тис. гривень, що на 37% або на 2 млн 835 тис. гривень більше надходжень січня 2017 року.

Безперечним лідером зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними вже сплачено понад      9,6 млн гривень. У Донецькій області  з початку 2018 року подали декларації  більш ніж 2,6 тис. юридичних осіб, що є власниками 5,7 тис. об’єктів нерухомості.

Нагадуємо, що платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно майже у 6 разів більше, ніж  за відповідний період минулого року, сплативши 858 тис. гривень.

Нагадуємо, що громадяни сплачують податок у 2018 році за минулий рік за ставками і з урахуванням пільг 2017 року. Про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян – фізичних осіб повідомляють фіскальні органи за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку, громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Податкове зобов`язання сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення. У разі несплати в установлений термін податкового зобов`язання, застосовується штраф та нараховується пеня у порядку і розмірах, передбачених ст.ст. 126 та 129 Податкового Кодексу України.

На даний час лідируючи позиції зі сплати податку займають власники нерухомості м. Маріуполь (3,9 млн грн), Слов’янського району (1,2 млн грн) та Покровського району (1,1 млн грн) Донецької області.

На Донеччині співробітники спецпідрозділу «Фантом» вилучили з незаконного обігу партію тютюнових виробів на 3,6 млн гривень

 28 лютого 2018 року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») у рамках спільних заходів із співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області, військовослужбовцями Державної прикордонної служби України та співробітниками Головного управління Національної поліції у Донецькій області у м. Дружківка Донецької області зупинено автомобіль IVECO DAILY під керуванням мешканця Одеської області, який рухався в напрямку м. Краматорськ.

Під час огляду вказаного транспортного засобу виявлено 200 коробів тютюнових виробів «Marlboro Gold» (99 950 пачок), оклеєних марками акцизного податку України з візуальними ознаками підробки.

За наявними оперативними даними вказані тютюнові вироби виготовлені на тимчасово непідконтрольній території та ввезені для подальшої реалізації на території, підконтрольній українській владі.

Товарно-матеріальні цінності загальною вартістю  3 млн 948,2 тис. грн, а саме - тютюнові вироби на 3 млн 598,2 тис. грн та транспортний засіб на  350 тис. грн, вилучено.

Усі обставини протизаконної діяльності будуть досліджені у рамках кримінального провадження.

ГУ ДФС у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: