Новини податкової інспекції Словянська: вимоги порядку №666

Про необхідність застосування реєстраторів розрахункових операцій.

У зв’язку з набуттям чинності з 20.12.2017 Постанови КМУ від 18.12.2017 №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000р. №1336», дія постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Постанова 1336) з 20.12.2017 не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами. На підставі цього, тим суб’єктам господарської діяльності, які раніше мали правові підстави для здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами з використанням книг обліку розрахункових операцій у відповідності до ст. 10 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), з 20.11.2017 необхідно під час реалізації підакцизних товарів використовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО).

Згідно з абз. 14 ст. 1 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481), місце торгівлі – місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Згідно із попередньою редакцією постанови КМУ від 23.08.2000 № 1336, без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) дозволялись операції з роздрібної торгівлі пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, що здійснюється фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок, а також операції з роздрібної торгівлі та громадського харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва.

Отже, у зв’язку з набуттям чинності 20.12.2017 Постанови КМУ від 18.12.2017 №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000р. №1336», з урахуванням норм Закону № 481, фізичні особи-підприємці, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю пивом, а також підприємства споживчої кооперації, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, з 20.12.2017 повинні під час здійснення роздрібної торгівлі використовувати РРО у місцях торгівлі, на які такими суб’єктами господарської діяльності отримані відповідні ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Окремо звертаємо увагу, що згідно з п. 1 Закону № 265, у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту не проведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, застосовуються фінансові санкції: вчинене вперше – 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Задекларуйте доходи, отримані за кордоном!

 З першого січня 2018 року в Україні розпочалася кампанія декларування доходів фізичних осіб.

Громадяни України, які одержують доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб і мають обов’язок подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація).

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача та оподатковується за ставкою, визначеною в п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України – 18 відсотків.

Крім того, доходи отримані з джерел за межами України, оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Порядок оподаткування іноземних доходів регламентується п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України.

Нагадуємо, що граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік – до 01 травня 2018 року. Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються фізичною особою самостійно не пізніше 31 липня 2017 року.

При заповненні платіжних документів необхідно дотримуватись вимог Порядку №666

 Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись при заповненні платіжних документів вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666.

У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».

Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.

Електронні сервіси ДФС на допомогу платникам.

 Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що  наразі фіскальна служба представляє своїм платникам безліч електронних сервісів.

Зокрема, за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), що розташований за адресоюhttps://cabinet.sfs.gov.ua, існує можливість отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.  Зазначена інформація набуває особливої актуальності і для громадян, і для державних службовців в період проведення кампанії декларування.

Тобто громадянам  необов’язково звертатися до інспекції щодо отримання довідки про свої доходи. Одержати її можна за допомогою Електронного кабінету. В цих випадках, робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) - ключа, згенерованого як для фізичної особи.

Фіскальна служба закликає громадян активніше користуватися  електронними сервісами, адже це  і зручно, і швидко, і сучасно.

Слов’янська ОДПІ

Донецька митниця: результати роботи в правоохоронному напрямку у січні

З початку 2018 року співробітниками управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано 20 порушень митних правил. Із загальної кількості виявлених митних правопорушень три з реально вилученими предметами на загальну суму 18,7 тис. гривень. Фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, зброї та бойових припасів, а також культурних цінностей  у січні 2018 року не виявлено. 

Також, митниками спільно із представниками Національної поліції та Державної прикордонної служби України, в рамках проведення спеціальної операції «Рубіж-2018», проведено 4 спільних заходи, результатом яких стало складання 4 протоколів про порушення митних правил на загальну суму майже 14 тис. гривень.

Крім того, на підставі інформації, що надійшла від прикордонників, складено один протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 482 Митного кодексу України (переміщення транспортних засобів поза митним контролем) на суму 5 000 гривень. Слід відмітити, вже другій рік поспіль, саме у січні, митниками вилучається транспортні засоби, що прямують з непідконтрольної території,  та які були ввезені на митну територію України  поза місцем розташування органу доходів і зборів і без виконання митних формальностей. Так, 30 січня 2018 у контрольному пункті в’їзду-виїзду «Гнутове» зупинено автомобіль марки «BMW», який прямував з непідконтрольної території до м. Маріуполя. В ході проведення перевірки встановлено, що  зазначений транспортний засіб на митну територію України не ввозився через будь-який пункт пропуску для автомобільного сполучення. Нагадаємо, що відповідно до рішень Уряду України, з листопада 2014 року,  міжнародні пункти пропуску автомобільного сполучення в Донецькій області тимчасово не функціонують. Таким чином, громадянин України здійснив переміщення транспортного засобу через митний кордон України в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Маринівка - Куйбишево» (який внесено до переліку  пунктів, що тимчасово не функціонують) поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів і без виконання митних формальностей. Транспортний засіб, який став предметом правопорушення, тимчасово вилучено до прийняття судового рішення.

Також, протягом першого місяця 2018 року митницею розглянуто 16 справ про порушення митних правил. Накладено штрафів на суму 4,1 млн гривень. До того ж, укладено 4 мирових угоди (припинення справи про порушення митних правил шляхом компромісу) на суму 37,4 тис. гривень, з яких всі виконано.

До державного бюджету країни протягом січня 2018 року Донецькою митницею ДФС перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 100 тис. гривень, що в 3,7 рази більше показника минуло року.

За останні дві доби «Фантом» виявив четверо нелегальних перевізників в зоні АТО

Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») задокументували незаконне надання послуг з перевезення пасажирів через лінію розмежування.

Так, на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» за останні дві доби фіскальним нарядом виявлено чотири транспортних засоби, водії яких за грошову винагороду здійснювали перевезення пасажирів без наявності дозвільних документів.

За порушення порядку здійснення господарської діяльності відносно правопорушників складено адмінпротоколи за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція цієї статті передбачає штраф у розмірі 17 тис. гривень.

Загалом з початку року в зоні АТО виявлено 14 нелегальних перевізників, що діяли без відповідної реєстрації як суб’єкт господарювання та без наявності ліцензії.

На КПВВ «Мар’їнка» жінка намагалася дати хабар за безперешкодний перетин лінії розмежування

Під час несення служби на КПВВ «Мар’їнка» співробітниками спецпідрозділу «Фантом» спільно із працівниками Державної прикордонної служби задокументовано факт пропозиції надання неправомірної вигоди.

Громадянка України, яка рухалась до тимчасово окупованої території, під час здійснення фіскальною та прикордонною службами контрольно-дозвільних процедур пропонувала 5 тис. російських рублів за безперешкодний перетин лінії розмежування.

Оскільки у діях громадянки вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 369 Кримінального кодексу України, матеріали за вказаним фактом пропозиції надання неправомірної вигоди передані до Національної поліції для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

На Донеччині з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на півмільйона гривень

 Податкова міліція Донецької області продовжує проведення комплексу заходів, направлених на очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції.

Так, в ході перевірочних заходів в рамках проведення операції «Акциз-2018» днями було встановлено, що мешканцями Донецької області здійснюється реалізація скрапленого газу та тютюнових виробів без державної реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності та одержання відповідних ліцензій на торгівлю.

За результатами  проведених  заходів  співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів загальною орієнтовною вартістю понад 512 тис. грн, з них 19100 літрів скрапленого газу та 8780 пачок тютюнових виробів.

Відносно порушників складено протоколи про адміністративні порушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що протидія потраплянню в обіг різного роду тіньової фальсифікованої продукції, насамперед, запобігає бюджетним втратам, що безумовно сприяє зростанню економічної спроможності держави.

На КПВВ «Майорське» водій мікроавтобуса намагався вивезти з окупованої території брухт свинцю

 На КПВВ «Майорське» співробітники фіскальної служби спільно з прикордонниками запобігли незаконному переміщенню через лінію розмежування брухту свинцю.

Так, під час огляду мікроавтобуса «Volkswagen Transporter», який рухався з тимчасово окупованої території, в конструктивних порожнинах автомобіля було знайдено брухт свинцю загальною вагою 210 кілограма.

За порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції відносно водія мікроавтобуса складено адмінпротокол за ч.1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вантаж вилучено для прийняття правового рішення.

З початку року зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці ДФС збільшився на 30%

Протягом першого місяця 2018 року в Донецькій митниці ДФС оформлено більше 4,1 тис. митних декларацій всіх типів, що на 17% більше, ніж за відповідний період 2017 року. Кількість митних оформлень, пов’язаних із вивезенням товарів з митної території України, становить 62%,  імпортних – 22%, декларації, що оформлені в інших митних режимах складають 16% від загальної кількості митних оформлень. Тенденція щодо зростання оформлень у імпортному напрямку, що спостерігалась у 2017 році, залишається і у січні 2018 року. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість митних декларацій на ввезення товарів на митну територію України збільшилась майже у 2 рази.

Порівняно із січнем 2017 року активність суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності зросла на 7%. Кількість суб’єктів, що здійснюють операції з товарами,  з початку року склала 209 осіб.

За результатами роботи у січні 2018 товарообіг Донецької митниці ДФС досяг 422 млн доларів. Зростання у порівнянні із січнем 2017 року становить 31%. При цьому експортовано товарів на суму 314 млн доларів, імпортовано - більше, ніж на 108 млн доларів. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає  майже 206 млн доларів.

Враховуючи специфіку функціонування Донецького регіону, слід зазначити, що Донецька митниця ДФС є експортоорієнтованою. Відповідні операції протягом січня 2018 році проводились із 42 країнами світу, половина з яких – це країни ЄС. Питома вага експорту до країн Європейського Союзу від загального обсягу експорту по вартості, у порівнянні із аналогічним періодом 2017 року, збільшилась на 6%, що складає 41,3 млн доларів, за ваговим значенням зростання становить 3%, або майже 13 тис. тон. Також слід зазначити, що  у  поточному році збільшились обсяги експорту до наступних країн ЄС: Італія, Велика Британія, Угорщина, Греція, Болгарія та інші.

ГУ ДФС у Донецькій області

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: