ГУ ДМС України в Донецькій області попереджує: обережно — шахраї

Головне управління ДМС України в Донецькій області вкотре попереджає громадян, що ажіотажний попит на паспорт громадянина України для виїзду за кордон та затримки їх видачі створили умови для шахраїв й ділків, які намагаються заробити на виготовленні зазначених документах. 

Від самого початку виникнення проблеми (ажіотажу) міграційна служба всіма доступними засобами (медіа, сайт, фейсбук, оголошення на стендах тощо) попереджає громадян про можливі затримки та, спільно з Поліграфкомбінатом «Україна» намагається йти на зустріч всім без виключення громадянам, які звертаються із клопотаннями про прискорення виготовлення паспортів. При цьому всі заяви мають однаковий пріоритет, жодних преференцій не робиться. Подання клопотання є безкоштовним.

Однак, в мережі Інтернет можна знайти безліч оголошень про послуги з «прискорення» оформлення закордонного паспорта, або ж з його оформлення навіть без присутності заявника. Міграційна служба офіційно інформує про такі сайти (оголошення) Національну поліцію та Службу безпеки України. Окрім того, ДМС України сприяє діям правоохоронців, надаючи інформацію про результати внутрішніх перевірок, якщо вони вказують на ознаки кримінальних правопорушень з боку працівників ДМС, та надаючи доступ до Єдиного державного демографічного Реєстру. Першим такий доступ у 2017 році отримало НАБУ, дещо пізніше – Національна поліція та СБУ.

Незважаючи на те, що у багатьох випадках пропозиції з прискорення оформлення паспортів є очевидним шахрайством, правоохоронці виявляють також недобросовісних працівників підрозділів ДМС, які намагаються брати хабарі за оформлення поза чергою або ж за прискорення виготовлення паспортів.
Оформлення закордонного паспорта без присутності заявника є неможливим, оскільки під час подання заяви здійснюється фотографування особи та сканування відбитків пальців рук. Відбиток пальця сканується також при видачі документа.

За будь-яких обставин, громадянам в жодному разі не слід користуватися послугами будь-яких посередників, паспорт (як закордонний так і ID-картку) можна оформити виключно в одній з трьох установ – підрозділ міграційної служби, центр надання адміністративних послуг або паспортний сервіс.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: