Новини податкової Слов’янська: податки від репетиторства, “гаряча лінія”, електронні кабінети

ОГОЛОШЕННЯ.

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що 21 лютого 2018 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із завідуючим сектором організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Зіганшиною Оленою Анатоліївною на тему: «Особливості кампанії декларування у 2018 році».

Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном:(06262) 2-31-89.

ОГОЛОШЕННЯ.

 Слов‘янська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області оголошує конкурс на зайняття вакантної посади державної служби категорії "В" – головного державного інспектора з питань юридичної роботи. З умовами конкурсу, строком подачі документів, датою проведення конкурсу можна на офіційному сайті Національного агентства України з питань державної служби у розділі «Вакансії».

Перелік тестових питань, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби та Міністерства юстиції України від 29.05.2017 № 110/1740/5, розміщено на офіційному сайті Національного агентства України з питань державної служби у розділі «Тестування».

Слов‘янська ОДПІ Головного управління ДФС

За якою податковою адресою подається річна податкова декларація про майновий стан і доходи, якщо фізична особа прописана в одному місці, а дохід отримує в іншому? ФОРУМ

ТРАНСФЕРТНЕ

Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до п.45.1 ст.45 ПКУ, платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Отже, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати податкову декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Особам, які надають репетиторські послуги, слід задекларувати доходи до 1 травня 2018 року.

 На сьогодні репетиторство, як сферу діяльності багатьох вчителів та викладачів, складно контролювати, але є надія, що громадяни, які надають послуги з репетиторства, є сумлінними, виявляють свою громадянську позицію і сплатять податки.

Більшість репетиторів свої доходи не декларують. Не задекларовані доходи сьогодні ― це втрати бюджету, які необхідні для соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, своєчасності виплат пенсій та стипендій, зарплат тим же вчителям та викладачам.

Репетиторські послуги ― це зокрема підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів тощо.

Наданням репетиторських послуг займаються вчителі, викладачі та інші особи, які не зареєстровані як фізичні особи-підприємці, тому не сплачують податки.

Відповідно до п.п.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 Кодексу).

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік викладачам-репетиторам слід подати до 01 травня 2018 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556.

Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в річній податковій декларації такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2018 року.

Доходи від репетиторства відповідно до п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Кожен громадянин має право отримати у Центрі обслуговування платників податків за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларацій і допомогу при її заповненні. При цьому податкові органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.

«Електронний кабінет» – сучасний сервіс.

 Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що під час здійснення професійної діяльності у платників податків виникає необхідність підтвердити відсутність заборгованості перед бюджетом. У такому випадку підтверджуючим документом стає довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів та інших платежів, що контролюються органами ДФС України.

За допомогою сервісу «Електронний кабінет» з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) платник може надіслати заяву та отримати довідку про відсутність податкової заборгованості.

Суб’єкти сфери публічних закупівель, підприємства або суб’єкти господарювання у загальнодоступній частині «Електронного кабінету» без використання ЕЦП мають можливість переглянути видані платникам довідки та/або завантажити довідку у вигляді файла з територіального контролюючою органу.

Головні переваги використання «Електронного кабінету»:

  • можливість на безоплатній основі працювати у цілодобовому режимі;
  • економія власного часу, не відвідуючи орган ДФС України;
  • затребувана інформація надходить в режимі реального часу;
  • запити платників з найвіддаленіших районів України швидко й легко задовольняються.

Крім того, «Електронний кабінет» є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків з фахівцями ДФС України за допомогою використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Слов’янська ОДПІ

Січневий внесок землекористувачів Донеччини до місцевих бюджетів перевищив 65 млн гривень     

 За перший місяць 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 65,6 млн грн плати за землю. Зокрема, від юридичних осіб надійшло понад 60 млн грн, а від фізичних осіб – більш, ніж 5 млн гривень.

Цього року у формуванні місцевих бюджетів, за показником найбільших надходжень, плата за землю посідає третє місце, пропустивши вперед податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок. За результатами січня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів майже 10%.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2017 №9 затверджена нова форма Податкової декларації з плати за землю. Вперше за даною формою декларація подається саме за 2018 рік. Дана форма єдина, як для земельного податку (розділ І), так і для орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (розділ ІІ). Базовим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Він починається з 01 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Граничний строк подання декларації за 2018 рік – 20 лютого 2018 року.

Зазначаємо, що платник податку має право обрати місячний звітний період та подавати декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. При цьому річну декларацію подавати вже не потрібно.

Звертаємо увагу, що значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0.

Донеччина: у січні сплата транспортного податку збільшилась на 30%

 За перший місяць 2018 року автовласники Донецької області спрямували до місцевих бюджетів понад 452 тис. грн транспортного податку, що на 109 тис. грн, або на 31%, перевищує сплату січня 2017 року.

Основна сума сплаченого податку, а саме 407,2 тис. гривень була перерахована власниками елітних авто – юридичними особами області за 91 транспортний засіб за підсумками декларування 2017 року. Зазначимо, що цьогорічне збільшення у сплаті транспортного податку відбулось саме завдяки підприємствам-автовласникам. У січні 2018 року вони перерахували на 101 тис. грн транспортного податку більше, ніж у січні минулого року.

Січневий внесок транспортного податку від фізичних осіб склав 45,5 тис. гривень за 6 легкових авто.

Нагадуємо, що з 1 січня 2018 року у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати зросла і вартісна планка, від якої автомобіль вважається розкішним. Так, об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2018 році - 1396125 грн). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області нагадує, що транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 На лінії розмежування через порушення митних правил затримали автомобіль

 Минулої доби співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») виявлено 3 факти порушення порядку переміщення товарів до або з району проведення Антитерористичної операції.

Так, на КПВВ «Мар’їнка» фіскальним нарядом було виявлено транспортний засіб з простроченим терміном тимчасового ввезення.  Автомобіль «Ноndа Ассоrd» з іноземною реєстрацією рухався в напрямку тимчасово неконтрольованої території під керуванням громадянина України. В ході проведення контрольних процедур встановлено, що транспортний засіб був ввезений на митну територію України ще у 2014 році в режимі тимчасового ввезення до одного року. За порушення митних правил, визначених ст. 481 Митного кодексу України, було складено протокол, транспортний засіб орієнтовною вартістю 10 тис. доларів США вилучений.

Тієї ж доби у громадянина України, який перетинав лінію розмежування через КПВВ «Майорське», під час фіскального контролю в особистих речах виявлено 13 тис. доларів США та 7 тис. грн, які він намагався перевезти з тимчасово неконтрольованої території України. Про цей факт повідомлено підрозділ Національної поліції.

А через контрольний пункт "Гнутове" жінка намагалася пронести на тимчасово окуповану територію України стоматологічні витратні матеріали орієнтовною вартістю 32 тис. гривень. За порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції складено адмінпротокол за ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З початку року понад 660 мільйонів митних платежів спрямовано митницею Донеччини до держбюджету

 Митниками Донеччини до Державного бюджету України протягом  першого місяця 2018 року перераховано понад 660 млн грн митних платежів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, цей показник збільшився  більше, ніж у 2,6 рази або на 409 млн гривень. Найбільша сума митних надходжень зафіксована по таких основних податках, як податок на додану вартість, акцизний збір, ввізне мито.

За результатами вжиття Донецькою митницею ДФС заходів, спрямованих на забезпечення умов для ведення чесного та конкурентоспроможного бізнесу, шляхом посилення контролю за чистотою декларування до державної скарбниці додатково залучено  більше 11 млн грн митних платежів.

Зростання рівня митних надходжень обумовлено збільшенням ввезення основними бюджетоформуючими підприємствами регіону сировини для власного виробництва, проведенням  митного оформленням тих видів товарів, які у аналогічному періоді 2017 року в митниці не оформлювались,  а також оформлення комплектних об’єктів для модернізації виробництва.

В рамках угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами у січні 2018 року митницею видано 335 сертифікатів з перевезення товарів форми  EUR.1, що більше ніж утричі перевищує минулорічні показники. Слід відмітити, що дещо змінився і перелік експортних товарів, на які видана найбільша кількість сертифікатів. У січні 2018 року він виглядав наступним чином: «свинець», «сплав свинцю», «бензол сирий кам’яновугільний», «акумуляторні батареї», «болти з чорних металів», «частини прокатного стану».

Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн Європейського Союзу: Польща, Чехія,  Німеччина, Румунія, Італія.

На 27% збільшились надходження до місцевих бюджетів Донеччини від підприємців області

 За підрахунками фахівців фіскальних органів Донеччини від платників, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, з початку 2018 року надійшло 96,9 млн грн, що на 27% перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Загалом на даний час у Донецькій області зареєстровано понад 51 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи - підприємці, сплативши понад 48,4 млн гривень. Порівняно з січнем 2017 року сплата податку фізичними особами зросла на 10,3 млн гривень.

Звертаємо увагу, що, починаючи з 01 січня 2018 року, єдинники І групи повинні нараховувати єдиний внесок за себе в повному розмірі, а не 50% від мінімальної заробітної плати, як це було у 2017 році.

Трішки менше до місцевих бюджетів Донеччини, а саме 40,1 млн грн, надійшло від сільгосппідприємств - платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області. За підсумками січня 2018 року надходження збільшились на 44%, що на 12 млн грн більше показника відповідного періоду 2017 року.

Найменшу суму надходжень серед представників спрощеної системи оподаткування сплатили юридичні особи третьої групи. Ними за перший місяць 2018 року спрямовано до місцевих бюджетів 8,3 млн грн єдиного податку.

Аналізуючи надходження місцевих бюджетів Донецької області, можна беззаперечно стверджувати, що саме єдиний податок належить до податкових платежів, надходження від якого стабільно зростають. Це насамперед результат свідомого та сумлінного ставлення платників Донеччини до обов’язку сплачувати податки.

З окупованого Донбасу під кузовом автомобіля чоловік намагався вивезти брухт міді

 Майже 200 кг брухту міді намагався вивезти з тимчасово окупованої території Донецької області громадянин України.

Брухт чоловік перевозив через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Гнутове». Співробітники фіскальної служби та прикордонники оглянули автомобіль і знайшли під кузовом тайник, замаскований під газобалонне обладнання. У газових балонах знаходилось 193 кг  брухту міді орієнтовною вартістю 29 тис. гривень.

Під час перевірки виявилося, що цей громадянин вже вдруге порушує Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції. Влітку минулого року за рішенням суду його вже було притягнуто до адміністративної відповідальності за аналогічну спробу переміщення через лінію розмежування мідних дротів.

Наразі за новим фактом відносно правопорушника складено адмінпротокол за ч.2 ст. 204-3 Кодекса України про адміністративні правопорушення, протизаконний вантаж вилучений до прийняття законного рішення.

ГУ ДФС у Донецькій області

 

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: