Пам’яті історика, краєзнавця, старшого наукового співробітника Слов’янського краєзнавчого музею Анатолія Шамрая присвячується

На презентацію нових видань нових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника запрошуються науковці, краєзнавці, студенти і учні, які спеціалізуються в галузі регіональної історії і краєзнавства.

14 лютого 2018 року о 13.00. в Центральній бібліотеці м.Слов’янська відбудеться презентація нових видань Святогірського історико-архітектурного заповідника «Святогірський альманах 2017». Збірка наукових праць та «Матеріальна і духовна культура населення Подінців’я» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.). Каталог археологічної виставки.

Пр це у Фейсбук повідомляє Валерія Здибель.

Презентація видань заповідника проводиться бібліотекою щорічно з метою ознайомлення мешканців Слов’янська і зокрема відвідувачів бібліотеки з новими надходженнями книг історико-краєзнавчого характеру. Вказані вище два видання надійшли до фондів бібліотеки на початку 2018 року.

«Святогірський альманах» є щорічним науковим виданням заповідника. Альманах 2017 - 12-й випуск збірки, в якому опубліковані 22 статті з археології, історії, музеєзнавства. У збірку представили результати власних досліджень 25 авторів. Більшість авторів збірки працюють в наукових і музейних установах Донецької області, а також входять до Національної спілки краєзнавців України. Зокрема в збірці представлені дослідження слов’янських науковців, краєзнавців, музейних співробітників Валерія Романька, Анатолія Шамрая, Світлани Непочатової, Ірини Тішиної, Олексія Соловкіна, Олексія Духіна, Володимира Давиденка, Олександра Зорі.

Відповідальним редактором збірки з початку її випуску є провідний науковий співробітник заповідника Володимир Дєдов. Збірка обсягом 328 сторінок видана накладом 180 примірників у видавництві Федорко (м. Харків).

Каталог археологічної виставки «Матеріальна і духовна культура населення Подінців’я» (на прикладі городища Царине VIII-XIV ст.) підготовлений авторами виставки Володимиром Дєдовим за участю слов’янських дослідників – краєзнавців Анатолія Шамрая і Олексія Соловкіна. Видання присвячене археологічним колекціям і окремим артефактам, які походять з одного пам’ятника археології – городища Царине біля с. Маяки Слов’янського р-ну. Опубліковано біля 1400 предметів середньовіччя, які знайдені в різні роки археологами Донецька,Харкова,Слов’янська, Святогірська і репрезентують галузі господарства місцевого населення і його духовну культуру протягом 700 років, з VIII по XIV століття. Експонати представлені на виставку музейними закладами Харківської і Донецької області – Музеєм археології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Святогірським історико-архітектурним заповідником, Слов’янським краєзнавчим музеєм. Видання каталогу виставки повно кольорове, видане в Київському видавництві «С.А.М.» накладом 500 примірників.

На презентацію нових видань запрошуються науковці, краєзнавці, студенти і учні, які спеціалізуються в галузі регіональної історії і краєзнавства.

Організатори презентації – ЦБС м. Слов’янська, Святогірський історико-архітектурний заповідник.

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: