Обмін паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища, ім’я, або по батькові: роз’яснення ГУ ДМС України в Донецькій області

Зміна паспорта громадянина України після заміжжя (одруження) є обов’язковою процедурою у разі зміни прізвища у шлюбі. Незважаючи на існуючу в народі думка щодо тривалості та важкості процесу обміну паспорта громадянина України, все набагато простіше, ніж здається на перший погляд. На сьогоднішній день порядок заміни паспорта, кількість необхідних документів, терміни їх подання та обробки строго регламентовані на законодавчому рівні.

Термін, відведений українським законодавством для обміну паспорта громадянина України при зміні прізвища обумовленої заміжжям (одруженням), становить 1 місяць з дати укладення шлюбу (п. 24 гл. 2 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Недотримання встановлених строків тягне за собою неможливість здійснення юридичних дій (укладати договори, оформляти доручення, приймати спадщину, здійснювати банківські операції). Крім того, згідно зі ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення, використання недійсного паспорта або проживання без нього передбачає накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

Проте, варто відразу зазначити, що часові рамки на зміну паспорта встановлені не тільки для громадян України, а й для посадових осіб, уповноважених проводити його заміну. Так, відповідно до пункту 12 Постанови ВРУ «Про затвердження положень про паспорт громадянина України», видача та обмін паспорта проводиться в місячний термін за місцем постійного проживання. Строк виготовлення нового документа обчислюється з дня прийняття всіх необхідних документів.

Підстави для отримання  зазначеної адміністративної послуги є зміна (переміна) прізвища, імені або по батькові. Для отримання зазначеної послуги потрібно звернутись до територіального підрозділу Головного управління ДМС України в Донецькій області за зареєстрованим місцем проживання.

Для подачі документів заявник звертається до територіального підрозділу  особисто та надає наступні документи: заява про видачу паспорта, паспорт, що підлягає обміну, документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну.

Вартість адміністративного збору при оформленні паспорта громадянина України у формі ID-карткистановить 279 грн. (при оформленні протягом 20 робочих днів).

 

ГУ ДМС України в Донецькій області

3
2

Эта запись была размещена в рубрики: