Як Ілон Маск українській економіці нові можливості створив (відео)

Україна може заробити на літієвій лихоманці мільярди доларів. Адже покладів цієї руди на нашій території більше ніж достатньо.

Через розвиток електромобілів і відповідно попит на головну складову акумуляторів – літій, – в України з’явилась можливість підняти свою економіку, йдеться в матеріалі 24 каналу, передають Патріоти України.

З 2006 року Ілон Маск зі своєю "Теслою" спричинив справжній бум електрокарів. Заданий тренд підтримали автогіганти "Нісан", БМВ, "Тойота" і тепер екологічні автомобілі сходять з конвеєра мільйонами. Їх рух забезпечують акумулятори, а вже їх живильну силу – літій.

Вартість металу на ринку росте в геометричній прогресії. За останні 10 років – ціна збільшилась вдесятеро. На біржах брокери всього за 1 кілограм готові відати до 10 тисяч доларів. Найбільше заробляють Чілі, Аргентина, Австралія, Китай та США. Та українські поклади нічим не гірші і також можуть конкурувати.

В Україна є три літієвих родовища – одне в Приазов’ї – Шевченківське, та два в Кіровоградській області – Полохівське та Станкуватське. В кожному зберігається щонайменше по 500 тисяч тон руди.

Не дивлячись, що інформація про родовища була відома ще з радянських часів – українські комерсанти зацікавились покладами лише з літієвим бумом. В українських покладах літію міститься близько 1,5%.

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: